‍ برگزاری تظاهرات ۲۵ نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان در شهر #اشتوتگارت #آلمان…

۲۵ نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان، روز اعتراض به هرگونه خشونت و قوانین زن ستیزانه است. برای رهایی زنان در سراسر دنیا باید همگان برخیزیم. خشونت علیه زنان یکی از فراگیرترین موارد نقض حقوق بشر در دنیای نابرابر امروز است که همه کشورها اعم از پیشرفته و در حال توسعه مبتلا به این معضل هستند. طبق آمارهای سازمان ملل، علت مرگ بیشتر زنان در میانگین سنی ۱۵ تا ۴۴ سال، بخاطر رفتار های خشونت‌ آمیز می باشد.

خشونت علیه زنان به هر نوع رفتار خشن و وابسته به جنسیت که منجر به آسیب جسمی، روانی یا رنج زنان شود، گفته می شود. چنین رفتاری می ‎تواند با استفاده از تهدید، اجبار یا سلب مطلق اختیار و آزادی در جمع یا خفا رخ دهد.

طبق آمار های جهانی در هر ۱۸ ثانیه، یک زن مورد حمله یا بدرفتاری قرار می گیرد. در سراسر جهان یک زن از هر سه زن در طول عمر خود خشونت را از کسی که می شناسد، دوست دارد و به وی اعتماد دارد، تجربه می کند. مطالعات نشان می دهد که از تمام زنانی که در جهان قربانی قتل شده اند،تقریبا نیمی از آنان توسط همسران یا اعضای خانواده شان کشته شده اند.

اما خشونت علیه زنان در ایران، افغانستان، عراق، ترکیه و سایر کشورهای اسلامی با جهان خارج از آنها تفاوت بسیار زیادی دارد. در این جوامع حکومت ها با پشتبانی از قوانین اسلامی، در سایه ارزش‌ ها، فرهنگ پوسیده سنتی و ضد زن، به ترویج و تقویت قوانین زن ستیزانه اقدام می‌ کنند. خشونت علیه زنان در چنین کشور هایی نه تنها جرم شناخته نمی‌ شود، بلکه فرد خاطی در پناه قانون و ایدئولوژی اسلامی از مجازات مبراست و مورد تشویق و تحبیب جامعه سنتی و عقب مانده نیز قرار می‌ گیرد.

در سال های اخیر، در ایران تلاش های زیادی توسط جنبش رهایی زن برای عقب راندن قوانین و فرهنگ پوسیده اسلامی و سنتی حاکم صورت گرفته است و محورهایی همچون حجاب اجباری، تفکیک جنسیتی، ورود زنان به ورزشگاه ها، دوچرخه سواری زنان و تعرض و آزار و تجاوز جنسی، محورهای تقابل و جدال جامعه با حاکمیت و شرایط حاکم بوده است. زنان و مردان برابری طلب با تلاش بی وقفه، به چالش حجاب اجباری، تفکیک جنسیتی و محدودیت های وسیع زنان در سطح جامعه، بخصوص در اماکن عمومی پرداخته و عملا ارزش های تحمیل شده را بصورت وسیعی زیرپا گذاشته و اعتراض خود نسبت به قوانین و فرهنگ اسلامی حاکم را بوضوح و به اشکال مختلف نشان دادند.

از این رو ۲۵ نوامبر، روز بسیار مهمی برای ماست و به همین مناسبت از همه فعالین پیشرو حقوق زنان و فعالین جنبش های اعتراضی می خواهیم که در تظاهرات روز شنبه ٢۸ نوامبر ۲۰۲۰، در شهر اشتوتگارت آلمان شرکت کنند و این روز مهم را به روز مبارزه با ریشه های خشونت علیه زنان و بر علیه حکومت های زن ستیز تبدیل کنند.

🔴 #Stuttgart, Marstallstraße Ecke Königstraße, Samstag, 28.11.2020, 14:30 – 17:30

شرکت در تظاهرات برای احزاب و عموم آزاد می باشد. شماره های تماس جهت هماهنگی و اطلاعات بیشتر:
017620576747 – 015213302597

#Women
#Deutschland #Iran #Afghanistan #Stop_Violence_Against_Women

#ایران #افغانستان #زن #حجاب_اجباری #اسید_پاشی #زن_کشی #تجاوز_جنسی
#کودک_همسری #قتل_های_ناموسی #زنان_کالای_جنسی_نیستند #زن_کالا_نیست
#زن_ناموس_هیچکس_نیست #زنان_از_جامعه_حذف_شدنی_نیستند
#خشونت_علیه_زنان_را_متوقف_کنید

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: