حبیب پیرمحمدی ، زندانی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد با نوشتن نامه‌ای خطاب به جاوید رحمان ، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران نسبت به شرایط خود اعتراض کرده است. حبیب پیرمحمدی اکنون بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در بند عمومی زندان وکیل آباد مشهد بسر میبرد.
متن کامل این نامه در ادامه می آید :
«به نام خدا
آقای دکتر جاوید رحمان ، گزارشگر محترم سازمان ملل و حقوق بشر. اینجانب حبیب پیرمحمدی فرزند عیدمحمد ، جوان ۲۸ ساله ای که دارای همسر و یک فرزند خردسال ، سنی زاده و اهل مناطق محروم خراسان رضوی هستم. متاسفانه در اسفند ۹۶ به دلیل فعالیت مختصر مدنی در فضای مجازی دستگیر شده و اتهام سنگین «بغی با وصف دستگیری قبل از درگیری» به اینجانب در شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به اینجانب داده شده است. من به ۱۵ سال حبس محکوم شدم و بیش از ۱ سال است که پروندهام قرار بود به دیوان عالی کشور ارسال شود تا شاید بی گناهی ام اثبات شود.
من یک نفرم و به هیچ دسته و گروهی وابسته نیستم. من در محل کارم کارگری ساده بودم و دستگیر شدم. برای من به صرف اینکه سنی زاده هستم پرونده سازی کرده اند. وگرنه بنده فقط یک انسان موحد هستم. بدون هیچ وابستگی مذهبی، قومی و گروهی و غیره. در حالی که طبق ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۱ اردیبهشت ۹۲ صراحتا اعلام داشته و ماده ۲۸۷ و ۲۸۸ نیز به آن تاکید دارد و به هیچ وجه شامل اینجانب نبوده و نیست که بر اساس این قوانین مرا مورد ستم قرار دادهاند. من یک نفر دارم و هیچ هم جرمی (هم پرونده ای) هم ندارم.
نهایت اینکه بر اساس همین قوانین در صورت اثبات جرم بنده به سه ماه تا ۱ سال حبس محکوم میشدم نه ۱۵ سال! در حال حاضر حدود ۲ سال و نیم است که در زندان وکیل آباد مشهد هستم. همسر جوان و فرزند بیمار و خردسالم آوارهاند و این یک ظلم و جنایت علیه بشریت است. از همه مجامع جهانی و حقوق بشری و مردم خوبم میخواهم به بنده به عنوان یک فعال مدنی و زندانی سیاسی حمایت نمایند و خانواده مظلومم را از مشکلات برهانند. من نه شعار دادم ، نه شیشه شکستم و نه اسلحه داشتم و نه حرکتی انجام دادم که مصداق این موارد باشد. ظلم و ستم در دستگاه های اطلاعاتی ، امنیتی و قضایی کشورمان بیداد میکند و عده ای خود سر با سوءاستفاده از قانون و دروغ به چنین جنایتی علیه بشریت دست میزنند.
آقای دکتر جاوید رحمان ، گزارشگر محترم سازمان ملل و حقوق بشر ! مردم آگاه کشورم ! علمای اسلام تشیع و تسنن ! لطفا جلوی این جنایت را بگیرید و به داد ایران و ایرانی برسید !
با احترام حبیب پیر محمدی/ مرداد ۱۳۹۹/ بند ۶/۱ عمومی ۴ زندان وکیل آباد مشهد.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: