‍ نتیجه ی دادگاه تجدید نظر لیلا حسین زاده دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ابلاغ شد.

گزارش

دادگاه تجدید نظر استان تهران لیلا حسین زاده دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ را به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرد. به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال و ۶ ماه حبس قابل اجرا خواهد بود.

صبح امروز نتیجه دادگاه تجدید نظر فعال صنفی دانشجویی، لیلا حسین زاده ابلاغ و تمامی اتهامات وی تایید شد! شعبه ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب اسلامی ضمن کاهش اشد مجازات به ۳۰ ماه حبس تعزیری، اعلام نموده است رای صادره قطعی و غیر قابل بازگشت است.

این در حالیست که بسیاری از مسئولین دولتی، دانشگاهی و مرتبط با وزارت علوم بارها اعلام کرده بودند که به دنبال رایزنی برای برائت دانشجویان و فعالین صنفی بازداشت شده در دیماه ۹۶ هستند. بازداشت هایی که نهادهای امنیتی در جسارتی بی مثال به ساحت دانشگاه، آن را پیشگیرانه خوانده بودند!

لیلا حسین زاده در دادگاه بدوی که در شعبه ی ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده برگزار شد به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. دادگاه تجدید نظر اول او در ۳۰ مهر ۹۷ و دادگاه تجدید نظر دوم او در ۲۴ اردیبهشت ۹۸ در شعبه ی ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی زرگرنژاد برگزار شد که امروز به صدور رای نهایی یعنی تایید اساس حکم و کاهش مجازات به سی ماه حبس تعزیری انجامید.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔞 ویدیوی کامل جنایت ماموران خامنه‌ای و قتل مهرداد سپهری در روز روشن.🔞

🔞توجه! ویدیو حاوی صحنه های بشدت دلخراش است. پخش کنید.🔞 👈 در ادامه‌ی وحشی‌گری روزمره‌شده در این کشور، ماموران نیروی انتظامی مرد جوانی را در شهرک حجت مشهد در حالی که دست‌هایش را بسته بودند با شوکر و اسپری فلفل مورد آزار قرار دادند. این وحشی‌گری در ملاء عام اتقاق …

خبر
با ستمکاری و فساد مدیران خرد وکلان، ایزان خود رو دیزل آبستن یک اعتصاب بزرگ است.

نامه اعتراضی کارگران ایران خودرو دیزل! نامه زیر از سوی کارگران ایران خودرو دیزل برای خبرنگار پیام سندیکا فرستاده شده است: همکاران ایران خودرو دیزل بیایید نسبت به حقوق پایمال شده مان اعتراض کنیم : ۱-کم کردن سنوات بازنشستگی از ۴۵ روز به ۳۰ روز و یک جا پرداخت نشدن …

خبر
انتقال چهار زندانی سیاسی زن از اوین به شهرهای دیگر با «بهانه‌های دروغ»

همسر نسرین ستوده می‌گوید با «دروغ و نیرنگ» آنها را «تبعید» کرده‌اند   درروزهای اخیر حداقل چهار زندانی سیاسی زن، از بند سیاسی زندان اوین به زندان‌های عمومی منتقل شدند. انتقال آنها همراه با فریب‌کاری بوده و درحالی که به آنان اعلام شده بود برای رفتن به بیمارستان و یا …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: