‍ پیام تسلیت نرگس محمدی زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر از زندان زنجان : هر بلایی که می‌کشیم به خاطر نبود عدالت و تسلط ظلم است.

نامه های وارده

نرگس محمدی که در کنج زندان زنجان روزهای تبعید و ستم مضاعفش را سپری می‌کند در پیغامی که از زندان فرستاده ضمن تسلیت و اعلام همدردی با مردم داغدیده سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید کرده است که هر بلایی که می‌کشیم به خاطر نبود عدالت و تسلط ظلم است.

تقی رحمانی همسر نرگس محمدی

زندان زنجان،تبعید مضاعف برای نرگس

امکانات این زندان برای زندانیان در حد قرص سرما خوردگی هم نیست هنگام بیماری زندانی

شرایط و امکانات زندانی موقت که زندانی حبس دار مانند نرگس را شکنجه مضاعف می دهد.
البته وزارت اطلاعات دستور داده است تا کتاب های زبانش را هم ندهند.

نرگس محمدی:در تنهای زندان زنجان بر مظلومیت جان باختگان پرواز هواپیمائی اوکراینی گریستم.
از فریبکاری مسولان در کتمان حقیقت ماجرا انگشت به دهان شدم.
استعفای مسولان اصلی حادثه کمترین اقدامی است که باید انجام شود…

متن نامه نرگس محمدی به این شرح است:
در تنهایی و کنج زندان نشسته‌ام که خبر کشته شدن ۱۷۶ نفر از مردم ایران که مسافران هواپیمایی اوکراین بودند را می‌شنوم. ناباورانه و با دردمندی فکر می‌کنم چه حالی باید داشته باشند خانواده‌هایشان. تصور عزاداری مردمی که هنوز دو ماه از سرکوب‌شان توسط حکومت ایران می‌گذرد قلبم را به درد می‌آورد. به خودم می‌گویم ولی سقوط هواپیما یک سانحه است و مردم با همدردی داغ این مصیبت را تحمل‌پذیر می‌کنند. من نیز در کنج تنهایی‌ام برای آنها عزاداری می‌کنم.
اما چندی نمی‌گذرد که خبرهای دیگری می‌شنویم. خبر از فریبکاری و پنهان‌کاری. خبر از قلب واقعیت و اینکه هواپیما را نیروی دفاعی ایران ساقط کرده است. چهره همه آن پدران و مادران، همسران، فرزندان و خانواده‌هایی که عزیزانشان در آن هواپیما بوده‌اند جلوی چشمم ظاهر می‌شود. خیلی زود خشم جای غم را می‌گیرد و یک چرای بزرگ در ذهنم می‌نشیند که هیچ جوابی برایش ندارم!
شما مردمی که در دنیای آزاد می توانید به خبرها و تحلیل‌ها دسترسی داشته باشید حتما در این روزها پای رسانه‌ها نشسته‌اید و نظرهای مختلفی در این باره شنیده‌اید. شاید دور هم جمع شده‌اید سرود ای ایران خوانده‌اید و با هم گریه کرده‌اید. من هم که در زندان هزار بار در خودم گریه کرده‌ام با شما تکرار کرده‌ام «مهر تو چون شد پیشه‌ام / دور از تو نیست اندیشه‌ام» و به خودم قوت قلب داده‌ام که «ای دشمن ار تو سنگ خاره‌ای، من آهنم»
اما این داغها و این ستمها نمی‌تواند ادامه داشته باشد. هیچ ظلمی در جهان پایدار نمانده است. و هیچ ستمگری تا ابد بر صندلی قدرت نخواهد نشست.
خبرهای اعتراض مردم حتی در زندان هم به گوش می‌رسد. سیلاب مطالبات مردمی در راه است و یکی از مهمترین خواسته‌های ما اینک این است که همه عاملان و مدیران این فاجعه انسانی باید به خاطر اولویت ندادن به جان مردم برکنار شوند. این کف مطالبات امروز است. هر روز بر مردم بلایی می‌بارد و همه این مصیبتها به خاطر نبود عدالت و تسلط ظلم است.
مدیران جمهوری اسلامی بدانند همین امروز هم برای هر تصمیمی دیر است. اما تا دیرتر نشده از پشت کردن به خواسته‌های مردم دست بردارند.
نرگس محمدی
زندان زنجان

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بازداشت “امیر دبات (کعبی) نوجوان پانزده ساله توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شوش

وجوان ۱۵ ساله اهل شهرستان شوش واقع در استان خوزستان روز چهارشنبه ۵ آذرماه۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هویت این شهروند “امیر دبات (کعبی) ۱۵ ساله، اهل روستای خشان از توابع شهرستان شوش” اعلام شده است. کریم دحیمی، در تشریح این خبر به حقوق …

خبر
🔹تداوم بازداشت بیژن رضایی در زندان عادل آباد شیراز

بیژن رضایی با گذشت ۳۵ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت بسر می‌برد. وی در تاریخ ۴ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. وی نهایتا طی هفته گذشته با پایان بازجویی‌ها …

خبر
راه درازی تا رفع تبعیض و خشونت علیه زنان داریم زنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند.

۶١٪؜تولید کنندگان غذا، زنان هستند وزنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند. هنوز کمتر از ٢۴٪؜مدیران در رده هاى بالاى سیاست گذارى کشورهای جهان زنان هستند با انکه نیمى از جمعیت جهان را تشکیل؜ میدهند. همینطور بیش از۴۰۰ میلیون زن کشاورز درجهان کارمیکنند.تنها۲۱%مالکین زمینهای کشاورزی #زنان هستند. فائو نشان دادمالکیت زنان …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: