‍ کسی که به مردم “خس و خاشاک” گفت، امروز با آنجلینا جولی ازنابرابری در جهان سخن می گوید…

رو که نیست سنگ پای قزوین هم در مقابل جمهوری اسلامی کم آورده است. “#محمود_احمدی_نژاد، در تائید سخنان #آنجلینا_جولی، هنرپیشه مشهور آمریکایی علیه تبعیض و سلطه‌جویی گفت: «با سخنان جولی در مورد “وجود تبعیض بنیادین در جهان” موافق هستم. برای اصلاح وضع جهان همه با هم و متحد تلاش خواهیم کرد.»

البته بعید هم نیست احمدی نژاد، این موجود بدترکیب رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی با ناديده گرفتن دوران زمامداری خود، چنین وقیحانه حرف بزند. ظاهرا فراموش کرده که حرکت تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های ایران از خرداد ماه سال ۱۳۹۱ با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون كارشناسی‌‌ ارشد شروع شد و شش دانشگاه بزرگ و دولتی كشور در تمامی زيرگروه‌های درسی كارشناسی‌‌ ارشد خود اقدام به پذيرش جنسيتی كرده‌اند.

در تاریخ حکومت تندروهای اسلامی در ایران، اولين‌بار بود كه دانشگاه‌ها در اين حجم اقدام به پذيرش جنسيتی دانشجويان می‌‌ كردند. متقاضيان مجاز به انتخاب رشته در آزمون كارشناسی‌‌ ارشد وقتی به دفترچه راهنما مراجعه كردند، در بسياری از رشته‌ های علوم انسانی، علوم پايه و فنی مهندسی عبارات “فقط زن” و “فقط مرد” را در مقابل نام رشته‌ها مشاهده كردند.

در دفترچه راهنما همچنین مشخص شده بود که دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، رازی كرمانشاه، علامه‌ طباطبايی تهران، لرستان، بوعلی‌‌ سينای همدان و قم در تمامی رشته‌ های تحصيلی خود دختران و پسران را به طور مجزا پذيرش می‌‌كنند.

دانشگاه علامه طباطبایی با در اختیار داشتن بیش از ۱۷ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، اولین دانشگاه در ایران بود که به‌ شکل رسمی تفکیک جنسیتی کلاس‌های درسی را نیز اجرا کرد. بر اساس طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه روزهای زوج به دختران و روزهای فرد به پسران اختصاص یافته و برنامه آموزشی سال تحصیلی نیز بر همین اساس تنظیم شده است.

امروز که احمدی نژاد، با بی‌شرمی درمورد تبعيض نژادی بنيادين در جهان حرف می زند و فقر، جنگ و ناامنی را محصول مديريت فعلی می داند، یادآوری می کنم كه سه شنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ بود که به علی اکبرصالحی رئیس سازمان انرژی اتمی دستور داد که حجم عنی سازی اورانیوم را به ۲۰ درصد برسانند و بارها اسرائیل را به نابودی تهدید کرد. اگر در جهان فقط چند کشور وجود داشته باشند که برای تولید انرژی نیازی به انرژی هسته‌ای نداشته باشند مسلما یکی از آنها ایران است. در ایران با توجه به دارا بودن منابع نفتی، گازی، خورشیدی و بادی برای چند سده نیازی به تولید انرژی از راه دیگری نیست. از اینرو گفتن اینکه ایران برای تامین انرژی نیاز به انرژی هسته‌ای دارد قلب حقیقت است که جمهوری اسلامی حاضر است مردم از گرسنگی بمیرند ولی آخوندها بمب اتم داشته باشند و از آن برای تحکیم حکومت ننگینشان استفاده نمایند.

در آخر من هم به توییت این مزدور خونخوار جمهوری اسلامی اینطور پاسخ می دهم: تو همان جنایتکاری هستی که دستور شلیک به مردم معترض خرداد ۸۸ را صادر و معترضین را خس و خاشاک خواندی. مردم ایران ندا آقا سلطان، مهدی کرمی، ناصر امیرنژاد، اشکان سهرابی، محسن روح‌الامینی، محمد کامرانی، حسین طهماسبی، مصطفی کیارستمی، احمد نجاتی کارگر و بیش از ۱۱۵ جانباخته اعتراضات ۸۸ را فراموش نخواهند کرد.

عباس محمدپور

#اعتراضات_سراسری #خرداد_۸۸ #آبان_۹۸ #زندانی_سیاسی #کهریزک #زندان #اعدام #تجاوز #تیرباران #قتل #ترور #دادخواهی #مادران_دادخواه #جنبش_دادخواهی #حقوق_بشر
#نه_میبخشیم_و_نه_فراموش_میکنیم

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: