‍ کسی که به مردم “خس و خاشاک” گفت، امروز با آنجلینا جولی ازنابرابری در جهان سخن می گوید…

خبر

رو که نیست سنگ پای قزوین هم در مقابل جمهوری اسلامی کم آورده است. “#محمود_احمدی_نژاد، در تائید سخنان #آنجلینا_جولی، هنرپیشه مشهور آمریکایی علیه تبعیض و سلطه‌جویی گفت: «با سخنان جولی در مورد “وجود تبعیض بنیادین در جهان” موافق هستم. برای اصلاح وضع جهان همه با هم و متحد تلاش خواهیم کرد.»

البته بعید هم نیست احمدی نژاد، این موجود بدترکیب رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی با نادیده گرفتن دوران زمامداری خود، چنین وقیحانه حرف بزند. ظاهرا فراموش کرده که حرکت تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های ایران از خرداد ماه سال ۱۳۹۱ با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی‌‌ ارشد شروع شد و شش دانشگاه بزرگ و دولتی کشور در تمامی زیرگروه‌های درسی کارشناسی‌‌ ارشد خود اقدام به پذیرش جنسیتی کرده‌اند.

در تاریخ حکومت تندروهای اسلامی در ایران، اولین‌بار بود که دانشگاه‌ها در این حجم اقدام به پذیرش جنسیتی دانشجویان می‌‌ کردند. متقاضیان مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی‌‌ ارشد وقتی به دفترچه راهنما مراجعه کردند، در بسیاری از رشته‌ های علوم انسانی، علوم پایه و فنی مهندسی عبارات “فقط زن” و “فقط مرد” را در مقابل نام رشته‌ها مشاهده کردند.

در دفترچه راهنما همچنین مشخص شده بود که دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، رازی کرمانشاه، علامه‌ طباطبایی تهران، لرستان، بوعلی‌‌ سینای همدان و قم در تمامی رشته‌ های تحصیلی خود دختران و پسران را به طور مجزا پذیرش می‌‌کنند.

دانشگاه علامه طباطبایی با در اختیار داشتن بیش از ۱۷ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، اولین دانشگاه در ایران بود که به‌ شکل رسمی تفکیک جنسیتی کلاس‌های درسی را نیز اجرا کرد. بر اساس طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه روزهای زوج به دختران و روزهای فرد به پسران اختصاص یافته و برنامه آموزشی سال تحصیلی نیز بر همین اساس تنظیم شده است.

امروز که احمدی نژاد، با بی‌شرمی درمورد تبعیض نژادی بنیادین در جهان حرف می زند و فقر، جنگ و ناامنی را محصول مدیریت فعلی می داند، یادآوری می کنم که سه شنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ بود که به علی اکبرصالحی رئیس سازمان انرژی اتمی دستور داد که حجم عنی سازی اورانیوم را به ۲۰ درصد برسانند و بارها اسرائیل را به نابودی تهدید کرد. اگر در جهان فقط چند کشور وجود داشته باشند که برای تولید انرژی نیازی به انرژی هسته‌ای نداشته باشند مسلما یکی از آنها ایران است. در ایران با توجه به دارا بودن منابع نفتی، گازی، خورشیدی و بادی برای چند سده نیازی به تولید انرژی از راه دیگری نیست. از اینرو گفتن اینکه ایران برای تامین انرژی نیاز به انرژی هسته‌ای دارد قلب حقیقت است که جمهوری اسلامی حاضر است مردم از گرسنگی بمیرند ولی آخوندها بمب اتم داشته باشند و از آن برای تحکیم حکومت ننگینشان استفاده نمایند.

در آخر من هم به توییت این مزدور خونخوار جمهوری اسلامی اینطور پاسخ می دهم: تو همان جنایتکاری هستی که دستور شلیک به مردم معترض خرداد ۸۸ را صادر و معترضین را خس و خاشاک خواندی. مردم ایران ندا آقا سلطان، مهدی کرمی، ناصر امیرنژاد، اشکان سهرابی، محسن روح‌الامینی، محمد کامرانی، حسین طهماسبی، مصطفی کیارستمی، احمد نجاتی کارگر و بیش از ۱۱۵ جانباخته اعتراضات ۸۸ را فراموش نخواهند کرد.

عباس محمدپور

#اعتراضات_سراسری #خرداد_۸۸ #آبان_۹۸ #زندانی_سیاسی #کهریزک #زندان #اعدام #تجاوز #تیرباران #قتل #ترور #دادخواهی #مادران_دادخواه #جنبش_دادخواهی #حقوق_بشر
#نه_میبخشیم_و_نه_فراموش_میکنیم

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گرامیداشت چهلم ⁧ #نوید_افکاری جاوید نام قهرمان / ⁩ در مزار وی

  نشستن در سیاهی‌ها گناهه تفنگم را بده تا ره بجویم که هر کی عاشقه پایش به راهه برادر بیقراره … برادر شعله‌واره… برادر دشت سینه‌ش لاله زاره… روز پنجشنبه اول آبان مراسم چهلم نوید افکاری با حضور خانواده و دوستدارانش بر سر مزار او برگزار شد. طبق خبرهای رسیده …

خبر
تصاویر ماشین های هاروستر کشت نیشکر که توسط افراد مسلح، مورد هجوم قرار گرفت

تصاویر ماشین های هاروستر کشت نیشکر که دیشب پنج شنبه ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۹ توسط افراد مسلح، مورد هجوم قرار گرفته و خسارتی مالی به جای گذاشت. 💥زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران #اتحاد_اعتصاب #نان_کار_آزادی_ #شادی_رفاه_آبادی #نابود_باد_استثمار_و_کار_مزدی ⭐️ زنده باد اتحاد و همبستگی طبقاتی کارگران بر علیه ستم …

خبر
پیام ارسال شده به کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

پیام جمعی از کارگران عسلویه به نمایندگی از همکاران نامه اعتراضی ۲۰۰۰ کارگر عسلویه ما ۲۰۰۰ کارگر پیمانی در عسلویه هستیم. اعتصاب کردیم. برای اینکه سطح دستمزدهایمان پایین است و آنرا هم با تاخیر میپردازند. برای اینکه به وضع نابسامان خوابگاهها و غذا خوردی و دستشویی ها و غیره اعتراض …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: