‍ 💢خصوصی سازی یا غارت اموال مردم⁉️

بنام خصوصی سازی اکثرشرکتها،پالایشگاههاومراکزاقتصادی رابه عوامل حکومتی ومنسوبانشان به قیمت مفت واگذارکرده وباعث بیکاری هرچه بیشترکارگران وپرسنل این واحدهاگشته اند،باوجودافشای فساددراین واگذاریهادولت بی تدبیروناامیدی به این روال غارتگرانه وضدمردمی ادامه می دهد.

خصوصی‌سازی ۱۵ شرکت‌ بزرگ دولتی ادامه می‌یابد . وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: حواشی اخیر سازمان خصوصی‌سازی هیچ خللی در روند واگذاری ۱۵ شرکت دولتی وارد نمی‌‌کند اما طبیعی است که اثر حاشیه‌ای خود را داشته باشد و تصمیم ما این است که این واگذاری‌ها را ادامه دهیم. فرهاد دژپسند همچنین در مورد دستگیری رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد:….
اگر در روند بررسی‌ها، عملکرد آقای پوری‌حسینی براساس قوانین بوده، حتما از وی رفع اتهام می‌شود. او در واکنش به اخبار پیرامون ذرت‌های آلوده نیز اطمینان داد حتی یک دانه ذرت نیز از گمرک ترخیص نشده است. امری که رئیس کل گمرک ایران نیز بر آن تاکید کرده است.

خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی در چندساله اخیر با حاشیه‌ها و انتقاد‌های فراوانی در زمینه قیمت‌گذاری، فروش مشتریان خاص و غیره روبرو بوده است. اما شاید بتوان دستگیری رئیس این سازمان در هفته‌های اخیر را بزرگترین حاشیه این سازمان در سال‌های اخیر ارزیابی کرد. وزیر اقتصاد پیش از این درباره مسائل مرتبط با بازداشت رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی و واگذاری‌های انجام‌شده در دوره او گفته بود در واگذاری‌ها، آیین‌نامه تعیین قیمت پایه و مزایده رعایت شده است و من به‌عنوان یک مقام مسئول این واگذاری‌ها را درست ارزیابی می‌کنم. اما اکنون در آستانه واگذاری ۱۵ شرکت بزرگ دولتی، حاشیه‌های قضایی این سازمان سبب ایجاد نگرانی‌هایی درباره وقفه در این روند شده است، اما فرهاد دژپسند در گفت‌وگو با ایلنا تاکید کرده است روند خصوصی‌سازی این شرکت‌ها به‌رغم شرایط جدید ادامه خواهد داشت. او پیشتر نیز اطمینان داده بود که برنامه دولت درباره واگذاری‌های بزرگ تغییر نخواهد کرد. دژپسند گفته بود: می‌دانیم این‌گونه رفتارها روی انگیزه دیگران اثر می‌گذارد و باعث تضعیف اراده دیگران خواهد شد اما ما این راه را ادامه خواهیم داد چراکه تاکید داریم اصل واگذاری‌ها ادامه پیدا کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: