● تأیید حکم ۱۱ سال حبس آرش گنجی مترجم و منشی هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران در بیدادگاه تجدیدنظر ●

 

11 سال زندان برای ترجمه کتاب ؟؟!!
کانون نویسندگان ایران روز ۹ اسفند ۱۳۹۹ خبر داد که حکم ۱۱ سال زندان برای «آرش گنجی»، نویسنده، مترجم و منشی هیات دبیران این کانون، در شعبه ۲۸ بیدادگاه تجدیدنظر انقلاب ا عینا تایید شده و به وکلای کانون نویسندگان ایران ابلاغ شده است.

آرش گنجی در دادگاه بدوی که حکم آن ۱۰ دی۱۳۹۹ ابلاغ شده بود، با اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به ۵ سال زندان، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال زندان و به اتهام «عضویت و همکاری با گروهک مخالف نظام» نیز به ۵ سال زندان محکوم شده بود که جمع احکام او به ۱۱ سال زندان می‌رسد.

کانون نویسندگان ایران در بیانیه خود، این اتهامات و احکام صادر شده را «بی‌اساس» خوانده است. مصداق اتهامات او ترجمه کتابی درباره تحولات «کردستان سوریه» با عنوان «کلید کوچک دروازه‌ای بزرگ» بوده است.

آرش گنجی روز اول دی۱۳۹۸ بازداشت شد و پس از چهار هفته با تامین قرار وثیقه ۴۵۰ میلیون تومانی و تا برگزاری بیدادگاه از زندان اوین آزاد شد. نخستین جلسه بیدادگاه او ۲۵ خرداد۱۳۹۹ توسط «قاضی مقیسه»قاضی جنایتکاروناقض مشهور حقوق بشر  برگزار شد که به دلیل مبهم بودن برخی موارد، بیدادگاه زمان دیگری را برای رسیدگی به پرونده تعیین کرد.

با این همه، قاضی وثیقه آرش گنجی را به ۳ میلیارد تومان افزایش داد تا منجر به بازداشت مجدد او شود. گنجی پس از تامین وثیقه بعدی، روز ۳۱ خرداد آزاد شد و حالا باید طی چند روز آینده مجددا خود را به زندان اوین معرفی کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: