♦️زینب جلالیان از انتقالش به زندان کرمان خبر داد♦️

خبر

جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹، خانواده زینب جلالیان زندانی سیاسی بعد از پیگیری‌های فراوان موفق به برقراری یک تماس تلفنی چند دقیقه‌ای با وی شده‌اند. در پی این تماس تلفنی زینب جلالیان صحت خبر انتقالش را به زندان کرمان تایید کرده است.
این زندانی سیاسی شرق کوردستان از شیوه‌ی بدرفتاری در مسیر انتقالش به زندان و اینکه در زندان کرمان مورد بی‌احترامی فراوان قرار گرفته است خبر داده است.
♦️وی همچنین ازنا مشخص بودن سرنوشت خود خبر داده و گفته است که معلوم نیست چه برسرم خواهد آمد. زینب جلالیان از ادامه اعتصاب غذای خود خبر داده و اعلام کرده است تا تامین خواسته‌های برحق خود به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد.
♦️ قابل ذکر است که: زینب جلالیان در این تماس دو دقیقه‌ای همچنین اعلام کرده است که مشخص نیست که در زندان کرمان بماند و نهادها و ارگان‌های حکومتی هنوز تصمیمی در این‌ باره نگرفته‌اند.
♦️این در حالی است که یکشنبه گذشته چند نفر از نیروهای حکومت ایران که خود را فعال حقوق بشر و عضو «جمعیت حقوق بشر کوردستان» معرفی کرده بودند، با خانواده زینب صحبت کرده و به آنها گفته بودند که با زینب جلالیان دیدار کرده و وضعیت وی مساعد است.
♦️ این افراد که با هویت جعلی با خانواده زینب صحبت کرده‌اند، خانواده زینب را تهدید کرده و گفته‌اند که زینب باید از اعتصاب غذا دست بکشد و اعتراف تلویزیونی انجام داده و ندامت نامه بنویسد و از جمهوری اسلامی ایران طلب بخشش کند.
♦️ قابل ذکر است که: این درخواست با مخالفت شدید زینب مواجه شده و خانواده نیز به گفته‌های این افراد مجهول پاسخی نداده‌اند.
♦️جمعیت حقوق بشر کوردستان در همین راستا اعلام میکند که هیچ نماینده‌ای در ایران و شرق کوردستان نداشته و این اقدام وابسته‌های سپاه پاسداران و حکومت ایران را محکوم کرده و اظهار میدارد که آزادی زینب جلالیان و دیگر زندانیان سیاسی ملزم به انجام اعتراف تلویزیونی و نوشتن ندامت نامه نیست، بلکه رعایت حقوق بشر، به رسمیت شناختن حق آزادی بیان، آزادی فعالیت سیاسی، آزادی احزاب، حکومت قانون، دادگاه و قانون بی‌طرف و منطبق با اصول حقوق بشری و نرم‌های جهان‌شمول، خود آزادی زینب و دیگر زندانیان را تأیید و تامین می‌کنند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
برگرفته از صفحه فیسبوک منصوره بهکیش : به یاد سروهای ایستاده خاوران راهشان پررهرو

در این روها نفس کم می آورم و توان نوشتن ندارم. در ۳۲ سال پیش در چنین روز و روزهایی ساک های دو برادرم محمود و محمدعلی بهکیش و هزاران زندانی سیاسی دیگر که در قتل عام تابستان ۶۷ مخفیانه کشتند را به خانواده ها تحویل دادند، بدون این که …

خبر
تجمع اهالی روستای شهرویی ازشهرستان بهبهان در مقابل درب پالایشگاه بیدبلند

روز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای شهرویی از توابع شهرستان بهبهان در مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ در این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. این شهروندان معترض که جملگی آنها از جوانان این روستا هستند با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بکارگیری نیروی کار غیربومی …

خبر
ناصر فهیمی پزشک کرد زبان ،زندانی سیاسی : بحران کرونا ویروس در زندان تهران بزرگ در وضعیت سیاه ،ابان ماه ۹۹

ناصر فهیمی پزشک کرد زبان ،زندانی سیاسی و عقیدتی ،محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ، بارها توسط بیانیه های متعدد خطر شیوع ویروس کرونا در داخل زندان و تبدیل به بحران انسانی را به مسیٔولین رده بالا زندان هشدار داده است،لذا قوه قضاییه به همراه مسیٔولین مربوطه با بی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: