♦️زینب جلالیان از انتقالش به زندان کرمان خبر داد♦️

خبر

جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹، خانواده زینب جلالیان زندانی سیاسی بعد از پیگیری‌های فراوان موفق به برقراری یک تماس تلفنی چند دقیقه‌ای با وی شده‌اند. در پی این تماس تلفنی زینب جلالیان صحت خبر انتقالش را به زندان کرمان تایید کرده است.
این زندانی سیاسی شرق کوردستان از شیوه‌ی بدرفتاری در مسیر انتقالش به زندان و اینکه در زندان کرمان مورد بی‌احترامی فراوان قرار گرفته است خبر داده است.
♦️وی همچنین ازنا مشخص بودن سرنوشت خود خبر داده و گفته است که معلوم نیست چه برسرم خواهد آمد. زینب جلالیان از ادامه اعتصاب غذای خود خبر داده و اعلام کرده است تا تامین خواسته‌های برحق خود به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد.
♦️ قابل ذکر است که: زینب جلالیان در این تماس دو دقیقه‌ای همچنین اعلام کرده است که مشخص نیست که در زندان کرمان بماند و نهادها و ارگان‌های حکومتی هنوز تصمیمی در این‌ باره نگرفته‌اند.
♦️این در حالی است که یکشنبه گذشته چند نفر از نیروهای حکومت ایران که خود را فعال حقوق بشر و عضو «جمعیت حقوق بشر کوردستان» معرفی کرده بودند، با خانواده زینب صحبت کرده و به آنها گفته بودند که با زینب جلالیان دیدار کرده و وضعیت وی مساعد است.
♦️ این افراد که با هویت جعلی با خانواده زینب صحبت کرده‌اند، خانواده زینب را تهدید کرده و گفته‌اند که زینب باید از اعتصاب غذا دست بکشد و اعتراف تلویزیونی انجام داده و ندامت نامه بنویسد و از جمهوری اسلامی ایران طلب بخشش کند.
♦️ قابل ذکر است که: این درخواست با مخالفت شدید زینب مواجه شده و خانواده نیز به گفته‌های این افراد مجهول پاسخی نداده‌اند.
♦️جمعیت حقوق بشر کوردستان در همین راستا اعلام میکند که هیچ نماینده‌ای در ایران و شرق کوردستان نداشته و این اقدام وابسته‌های سپاه پاسداران و حکومت ایران را محکوم کرده و اظهار میدارد که آزادی زینب جلالیان و دیگر زندانیان سیاسی ملزم به انجام اعتراف تلویزیونی و نوشتن ندامت نامه نیست، بلکه رعایت حقوق بشر، به رسمیت شناختن حق آزادی بیان، آزادی فعالیت سیاسی، آزادی احزاب، حکومت قانون، دادگاه و قانون بی‌طرف و منطبق با اصول حقوق بشری و نرم‌های جهان‌شمول، خود آزادی زینب و دیگر زندانیان را تأیید و تامین می‌کنند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نامه های وارده
نامه علیرضا فرشی از زندان تهران بزرگ؛ «چه کسی بر بازجویان وزارت اطلاعات نظارت دارد؟»

علیرضا فرشی دیزج یکان، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان تهران بزرگ با نوشتن نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه خواستار رعایت حقوق متهم و برخورد با بازجویان خاطی وزارت اطلاعات و رفتار فراقانونی آنان شده است. آقای فرشی در بخشی از این نامه در خصوص ماموران وزارت …

زندانیان
🔴 فوری: انتقال نسرین ستوده “به دلیل شرایط وخیم ناشی از اعتصاب غذا به بخش سی‌سی‌یو بیمارستان

رضا خندان همسر نسرین ستوده با اعلام این خبر گفته است که انتقال وی به بخش مراقبت‌های ویژه قلب، به دنبال وخامت حال جسمی او صورت گرفته است. نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی امروز شنبه ۲۹ شهریور در پی مشکل قلبی از زندان اوین به بیمارستان …

ویدیو ها
بشنوید: مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی، خطاب به علی خامنه‌ای

شیر زن ، مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی که به ایران اینترنشنال ارسال شده، خطاب به علی خامنه‌ای گفت اگر فرزندش را آزاد نکند، او را رها نخواهد کرد. محمد نوری‌زاد از منتقدان علی خامنه‌ای و یکی از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه‌ای است.  

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: