♦️گزارش تکمیلی از ضرب و شتم زندانیان سیاسی در زندان قرچک ورامین♦️

روز یکشنبه ۲۳ آذرماه مسئولان زندان قرچک ورامین به همراه ۲۰ تن از ماموران زن و مرد گارد زندان پس از ورود به بند ۸ زندان قرچک با شوکر و باتوم اقدام به ضرب و شتم زندانیان سیاسی محبوس در این بند کردند. ماموران نهایتا گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی را از زندان خارج کرده و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل کردند. از زمان روی کار آمدن صغری خدادادی، سرپرست جدید زندان قرچک ورامین فشارها و محدودیت‌ها بر زندانیان سیاسی به شکل گسترده‌ای افزایش پیدا کرده است؛ در آخرین مورد از این اقدامات خانم خدادادی به زندانیان گفته است برای کلیه زندانیان سفارش چادر داده شده و همگی آنها بالاجبار باید در زندان از پوشش چادر استفاده کنند.

روز یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹، مسئولان زندان قرچک ورامین به همراه ماموران گارد ویژه زندان اقدام به ضرب و شتم زندانیان سیاسی در این زندان کردند.

♦️ «روز یکشنبه مسئولان زندان قرچک ورامین به صبا کردافشاری، مریم ابراهیم وند و مژگان کشاورز گفتند که بنا به تصمیم زندان باید به بند ۶ که زندانیان جرائم عمومی در آن نگهداری می‌شوند منتقل شود. این تصمیم با مخالفت آنها و دیگر زندانیان مواجه شد. در نهایت مسئولان زندان به همراه ماموران گارد زندان متشکل از ۲۰ مرد و زن پس از ورود به بند ۸ با باتوم و شوکر برقی اقدام به ضرب و شتم زندانیان سیاسی محبوس در این بند کردند. پس از ضرب و شتم زندانیان چند تن از ماموران گارد موهای گلرخ ایرایی را گرفته و او را روی زمین کشیدند و با بیان اینکه او باید به بازداشتگاه سپاه منتقل شود، وی را با خود بردند.»

«اکنون تعدادی از زندانیان دچار آسیب و کبودی در نقاط مختلف بدن شده و بدون رسیدگی پزشکی در بند هستند. مسئولان زندان نیز درهای این بند را به روی زندانیان بسته‌اند و گفته‌اند اجازه خروج از بند ندارند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: