♻️مریم اکبری منفرد: تحریم انتخابات و رای من سرنگونی این صدای من است از پشت میله های زندان

گزارش

: «تحریم انتخابات نمایشی و رای من سرنگونی! این صدای من است از پشت میله های زندان سمنان با بدترین شرایط انسانی»

مریم اکبری منفرد در نامه خود با اشاره به خونهای ریخته شده نوشته است: «آنچه الآن رقم زده می‌شود خروش همان خون‌های ریخته شده است، طنین صدای مادران ۶۷ است که در خفا و در تنهایی خود به جای مزار فرزندانشان بر تلی از خاک رو به روی قاب عکس‌هایی که فرزندانشان را برای همیشه جوانان با طراوت نگه داشته بود و اکنون آن صدا از گلوی مادران ۹۸ و ۹۶ گوش فلک و شب پرستان را کر می‌کند».

این زندانی سیاسی در نامه خود تاکید کرده است:‌«تحریم انتخابات یک وظیفه ملی و تاریخی است که صبح آزادی را نزدیک می‌کند. ‏گوش کنید این طنین صدای یک انقلاب است که روز جمعه با مهر عدم مشروعیت به این نظام می رود که آزادی را هرچند سخت از دل شکنجه ها و اعدامها و خونابه های زخم عزیزانمان بیرون بکشد. ‏بازی خیمه شب بازی حکومت، رسواتر از آن است که دست و پا زدنهایشان کاری از پیش ببرند».

وی در پایان نامه خود اعلام کرده است: «‏از پس سیمهای خاردار و دیوارهای بلند زندان فریادم را هم طنین با مردم ایران می کنم؛ از آن ماست پیروزی، از آن ماست فردا»

متن کامل نامه مریم اکبری درخصوص تحریم انتخابات:

«تحریم انتخابات نمایشی و رای من سرنگونی! این صدای من است از پشت میله های زندان سمنان با بدترین شرایط انسانی، هم طنین صدای ۳۳ ساله مادارن دادخواه ۶۷ و همراه با مادران دادخواه ۹۸

‏آنچه در تابستان ۶۷ اتفاق افتاد، پایان نیافت، آغازی بود برای کشتار که سکوت و بی عملی، تداومش آبان ۹۸ را رقم زد و خون‌های بیشتر را ریخت. اما آنچه الآن رقم زده می‌شود خروش همان خون‌های ریخته شده است، طنین صدای مادران ۶۷ است که در خفا و در تنهایی خود به جای مزار فرزندانشان بر تلی از خاک رو به روی قاب عکس‌هایی که فرزندانشان را برای همیشه جوانان با طراوت نگه داشته بود و اکنون آن صدا از گلوی مادران ۹۸ و ۹۶ گوش فلک و شب پرستان را کر می‌کند.

بله ما طنین همان صداییم که هر رایی، شریک قتل و پرپر کردن جوانان این وطن است…. ‏اینک صف مردم و ضد مردم با خط سرخ خون شهیدانمان از هم جدا شده است. ‏دود و دم وسط بازها و نان به نرخ روز خوران در هر کسوتی خوابید و دست‌هایشان رو شده است ولی افسوس که در سایه خیانت همین دلواپسان مخفی نظام، رسیدن به این نقطه با جان‌های شیفته بهترین فرزندانمان گره خورد. اینبار اما مردم ایران عزمشان جزم است و صدایشان رساتر از هر سال.

‏تحریم انتخابات یک وظیفه ملی و تاریخی است که صبح آزادی را نزدیک می‌کند. ‏گوش کنید این طنین صدای یک انقلاب است که روز جمعه با مهر عدم مشروعیت به این نظام می رود که آزادی را هرچند سخت از دل شکنجه ها و اعدامها و خونابه های زخم عزیزانمان بیرون بکشد. ‏بازی خیمه شب بازی حکومت، رسواتر از آن است که دست و پا زدنهایشان کاری از پیش ببرند.

‏از پس سیمهای خاردار و دیوارهای بلند زندان فریادم را هم طنین با مردم ایران می کنم.
‏از آن ماست پیروزی
‏از آن ماست فردا

‏مریم اکبری منفرد / ‏خردادماه ۱۴۰۰ / ‏زندان سمنان.»

درباره زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد:

مریم اکبری منفرد در تاریخ ۱۰ دیماه ۱۳۸۸ و پس قیام عاشورای سال ۸۸ در تهران بازداشت شد و در خردادماه سال بعد توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم گردید.

اتهام این زندانی سیاسی «عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران» عنوان شده است. اتهامی که خودش هیچگاه آن را نپذیرفت.

مریم اکبری روز چهارشنبه ۲۱خرداد۹۹، برای تفهیم اتهام در پرونده جدید به شعبه دوم دادسرای زندان اوین احضار شد. این پرونده جدید، به دلیل شعار دادن علیه «جمهوری اسلامی» در شب ۲۲بهمن در بند زنان گشوده شد.

مریم اکبری منفرد پس از حدود ۹ ماه شکنجه و بازجویی و حبس در یکی از سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین، به زندان گوهردشت منتقل گردید و از اردیبهشت ۹۰ به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی در بند متادون و بند زنان زندان اوین از مهرماه ۸۹ در زندان رجایی شهر تحمل حبس می‌کرد و در اردیبهشت ۹۰ به زندان قرچک ورامین منتقل شد. اما پس از اعتراضات مکرر به بند زنان زندان اوین منتقل گردید.

زندانی سیاسی مریم اکبری، پس از ۱۲ سال حبس و زندان بدون یک روز مرخصی درمانی، روز سه شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۹ بصورت ناگهانی و با اعمال خشونت از زندان اوین به زندان سمنان تبعید شد

دو برادر مریم اکبری منفرد در سال‌های ۶۰ و ۶۳ به اتهام ارتباط و عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران، اعدام شدند. برادر کوچکتر و یک خواهرش نیز در تابستان سال ۶۷ در قتل عام زندانیان سیاسی اعدام شدند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
عده ای از گروگان ها خارجی جمهوری اسلامی وفعالان سیاسی به اعتصاب غذا مقابل محل گفتگوهای جمهوری اسلامی وکشورهای خارجی در ژنو پیوستند

نزار زاکا به وین می‌رود تا در اعتصاب غذا به بری روزن بپیوندد سازمان «کمک به گروگان‌ها در سرتاسر جهان» اعلام کرد نزار زاکا، عضو هیات مدیره این سازمان، به وین می‌رود تا در اعتصاب غذا و درخواست برای آزادی تمامی گروگان‌ها در ایران، به بری روزن بپیوندد. بری روزن …

گزارش
تجمع اعتراضی مردم در مقابل ساختمان شهرداری سنندج

  شماری از مردم سنندج روز پنج شنبه 30 دی ماه، در اعتراض به نبود آرد برای پخت نانوایی ها و عدم پاسخگویی مسئولان شهرداری و بی تدبیری شورای شهر اقدام به تجمع کردند. بنابر گزارشها، به دلیل بارش سنگین برف و بروز کولاک و یخبندان، روال عادی زندگی مردم …

گزارش
افزایش آمار اعدامی ها؛ اعدام دستکم ۵ زندانی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان

  کمپین فعالین بلوچ| امروز ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰، دستکم پنج زندانی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان اعدام شده اند. هویت این زندانی ها “عبدالحمید اسماعیل زهی”، “خدانظر کاکر”، “مهرالله دهمرده” معروف به مهراب شاهوزهی، “عطاءالله براهویی” و “حسینعلی خمر” عنوان شده است. همچنین سه زندانی دیگر با هویت “پرویز …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: