✅اکبر محمدی دانشجوی پیشتاز #انقلاب_ایران ۸ امرداد سالروز جانباختن اکبر محمدی دانشجوی دانشکده ی توانبخشی در سال ۸۵ و در زندان اوین است.

اکبر محمدی به همراه برادرش منوچهر محمدی از سال ۷۶ مبارزات پیگیر و دانشجویی اش را شروع کرد. از مبارزات صنفی تا شرکت در میتینگ های دانشجویی و سر دادن شعار های انقلابی و ساختار شکن ، راهی بود که اکبر انتخاب کرده بود. به زودی این دانشجویان مبارز در تشکل جبهه ی متحد دانشجویی گرد هم امدند و همراه کسانی چون مهندس طبرزدی، پرویز سفری، جواد امامی، محمد مسعود سلامتی، کورش صحتی، حسن اردشیر زارع زاده ،رضا مهاجری نژاد و دهها تن دیگر ، مبارزه ی ساختار شکن و به اصطلاح رایج کنونی، براندازانه را شروع کردند. این مبارزه در میتینگ دانشجویی پارک لاله در ۴ خرداد ۱۳۷۷ به اوج خود رسید و رهبران جبهه ی متحد دانشجویی باور داشتند با استفاده از شرایط موجود که مردم با رای ۲۰ میلیونی به خاتمی، عملا از ولی فقیه و نظام ولایت فقیه گذر کرده اند باید بر عمر جمهوری اسلامی خاتمه داد و جمهوری ازاد و دموکراتیک را بنا نهاد.
همین استراتژی جبهه ی متحد دانشجویی موجب بروز جنبش دانشجویی ۱۸ تیر ماه ۷۸ شد و گرنه اقدامات اصلاحی از ان دست که اصلاح طلبان حکومتی پیرو خاتمی یا همان دوم خردادی ها انجام میدادند نیازمند به راه اندازی چنان جنبش بزرگی نبود. به همین دلیل است که به محض راه افتادن اعتراضات در کوی دانشگاه تهران، فورا رهبران جنبش دانشجویی به ویژه اکبر محمدی دست به کار شدند و سمت و سوی جنبش را به شعارهای انقلابی و در کف خیابانهای تهران کشیدند و این در حالی بود که دوم خردادی ها از طریق دفتر تحکیم، سعی در مهار جنبش داشتند.
زنده یاد اکبر محمدی و همرزمانش در همان سال مبارزات خود را به سمت راه اندازی یک انقلاب برنامه ریزی کردند اما به دلیل خیانت اصلاح طلبان که تا ۲۲ سال پس از ان ادانه یافت، این جنبش سرکوب شد و رهبران ان به بند کشیده شدند.
دستگاه امنیتی سرکوبگر به خوبی از نیت جبهه ی متحد دانشجویی و رهبران ان که در شعار ها و تظاهرات و میتینگ ها و سخنرانی و نوشته های انها اشکار میشد اگاه بود و به همین دلیل سخت ترین هجوم ها را علیه جبهه ی متحد دانشجویی طراحی و اعمال کرد و تا سالها رهبران ان را در شکنجه گاهها و زندانها نگه داشت.
دستگاه امنیتی رژیم فاشیستی و ایدئولوژیک در شکنجه گاه توحید اکبر را زیر شکنجه برد تا به اقدامات خود و همرزمان از جمله مقاومت از طریق استفاده از کوکتول مولوتوف و تلاش برای بر اندازی اعتراف کرده رفقای خود را معرفی کند و از رهبر طلب عفو نماید اما این دانشجوی دلاور اعتراف نکرده و مقاومت کرد تا حکم اعدام دریافت نمود.
مبارزات پیگیری جبهه ی متحد دانشجویی و فشار افکار عمومی موجب عقب نشینی دیکتاتور شد و حکم اعدام اکبر به همراه احمد باطبی، مهرداد لهراسبی و عباس دلدار به ۱۵ سال تقلیل یافت.اما اکبر و همرزمانش با احکام سنگین همچنان در زندان ماندند.
اکبر محمدی در سال ۸۵ و در بازگشت از مرخصی و در حالی که از بیماری های ناشی از شکنجه های وحشیانه عمیقا رنج می برد دست به اعتصاب غذای خشک زد. در ان دوره منوچهر محمدی جدا از اکبر و در بند دیگری زندانی بود اما مهندس طبرزدی و چند تن دیگر از زندانیان ۱۸ تیر در بند ۳۵۰ و در کنار اکبر بودند. اکبر را پس از اعتصاب خشک به بهداری زندان اوین انتقال دادند و در انجا دست و پای او را به تخت زنجیر کردند.از انجا که این دانشجوی مقاوم در برابر ستم مضاعف زندانبانان فریاد میزد حتا دهان او را نیز می بستند.
اعتصاب خشک اکبر محمدی که با شکنجه و حتا داروهای بیهوش کننده همراه بود حتا به یک هفته نکشید. زندانبانان بی رحم با اگاهی از فوت قریب الوقوع اکبر، چند ساعت پیش از درگذشت ، او را بر روی برانکارد انداخته و بدن نیمه جانش را به بند انتقال دادند.
این در حالی بود که به دلیل غل و زنجیر کردن این شیر نیمه جان حتا اجازه نداده بودند برای ادرار به دستشویی برود و به همین دلیل همبندی های اکبر ناچار شدند او را استحمام کنند و کمتر از دوساعت از حضور این دانشجوی دلاور در بند اما مظلومانه جان باخت.
اری اکبر محمدی در ۸ امرداد ۱۳۸۵ در بند ۳۵۰ زندان اوین و در راه رهایی مردم ایران از بند و ستم جانیان حاکم بر ایران، جان داد اما اینک در امرداد ۱۴۰۰ جوانان ایران زمین برخاسته و میگویند: اکبر جان اسوده بخواب که ما انقلابی تازه داریم؛

#انقلاب_ایران برای رها سازی ملت و کشور.

گرامی باد یاد و راه اکبر محمدی و همه ی جانباختگان راه ازادی
برقرار باد عدالت و دموکراسی سکولار

گسسته باد زنجیر استبداد حاکم بر ایران

۷ امرداد ۱۴۰۰ خورشیدی

جبهه ی ماحد دانشجویی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: