✅حشمت اله طبرزدی دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران : ✅برای همرزم محمد نوریزاد؛ رفیق طاقت بیار

خبر خودزنی محمد نوریزاد در جلوی چشم دختر و همسرش بسیار متاثرم کرد. سالیانی که در شکنجه گاههای رژیم بودم برای اینکه کمتر به خانواده، استرس وارد کنم، کمتر خبر های بد به انها میدادم. اگر ملاقاتی یا تلفن داشتم( به جز دورانی که ماهها بدون ملاقات و تلفن در انفرادی ها بودم) سعی میکردم چنین وانمود کنم که حالم بسیار خوب است و اعضای خانواده میگفتند ، ما با این ملاقات ها از تو روحیه می گیریم و چند روز شارژ هستیم. وقتی به سلول بر میگشتم اگر قرار بود بر تنهایی خانواده و خودم غصه بخورم ، گونه ای با خود نجوا کرده یا حتا میگریستم که مبادا زندانبان بشنود و به بالا دستی های بی رحم گزارش کند و خوشحال شوند و در نتیجه ، برای شکستن من و خانواده فشار ها را افزایش دهند.
در کنار خودم کسانی چون مهندس امیر انتظام را میدیدم که اسوه ی مقاومت بودند یا سعید ماسوری را میدیدم که اینک ۲۰ سال است حتا بدون یک روز مرخصی چون کوه ایستاده است. ارژنگ داودی را میدیدم که نزدیک ۲۰ سال است بدون مرخصی در حبس در تبعید است و چون قله های زاگرس در برابر ستم ایستاده است. نسرین ستوده ها را می دیدم که چگونه به زندانیان درس ایستادگی میدهند.
خودم تلاش میکردم حتا خبر اعتصاب غذای ۴۰ روزه و ۱۰ روزه ام به مادرم نرسد تا بیشتر زجر نکشد، مگر اینکه بازجوهای بی رحم، برای فشار بر خانواده و انتقال ان بر من، برای شکستن اعتصاب، اینگونه خبر ها را به بستگانم میدادند.
اینک اما با شرایط رفیق رهم محمد نوریزاد مواجهه هستم. او که انسان شجاع و مبارزی است اما فشار های ناشی از بیماری ها و نیز بازداشت ظالمانه ی فرزندش علی و دیدن مظالم بیشمار رژیم تحت امر علی خامنه ای، او را وا داشته تا به خود زنی در برابر دیدگان بستگانش رو بیاورد که اقدامی بسیار متاثر کننده و بلکه وحشت افرین است.
نمی توان فردی در سن و شرایط خانوادگی ایشان را سرزنش کرد که چرا خود و خانواده و دوستان را با اینگونه اقدامات ازار میدهی. باید در شرایط او بود تا داوری درستی داشت. و نمیتوان برای ازادی او از رژیم فاسد ولایت فقیه درخواست و انتظاری داشت.
فقط میتوان از نهاد های بین المللی خواست تا شرایط یک انسان اسیر در استانه ی ۷۰ سالگی را در نظر بگیرند که از شدت فشار و ستم، ناگزیر به خود زنی در برابر دیدگان دختر و همسر خود میشود.
همچنین باید از هم میهنان انتظار داشت تا هر کس به سهم خود برای نجات نوریزاد اقدامی انجام بدهد.پزشک ها به او گفته اند ممکن است با این شرایط در زندان از بین برود و او نیز ولو به اشتباه متقاعد شده است به جای اینکه مرگ به پیشواز او بیاید ، او خود اگاهانه به پیشواز مرگ برود.
اگر صدای من و ما به ایشان میرسد اما درخواست میکنیم به خاطر دختر، همسر، مادر و پسرانش طاقت بیاورد.خود زنی یک زندانی سیاسی در هیچ شرایطی درست نیست و به ویژه در اذهان جوانان بازتاب منفی و بازدارنده دارد. باید به ماندلا ها اقتدا کرد و زندانبان را تسلیم اراده ی خود کرد.میدانم محمد نوریزاد به خرد جمعی باور دارد و اگر چه شرایط او بسیار سخت است اما خرد جمعی از او میخواهد که طاقت بیاورد .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: