✅ علی یونسی و امیرحسین مرادی دو دانشجوی نخبه المپیادی همچنان بلاتکلیفند: یک سال حبس غیرانسانی و بدون محاکمه

فراخوان

🌖فراخوان عفو بین الملل برای آزادی علی یونسی و امیرحسین مرادی عفو بین‌الملل روز ۲۱فروردین در پیامی در توئیتر فارسی خود درباره بازداشت زندانیان سیاسی علی یونسی و امیرحسین مرادی توسط وزارت بدنام اطلاعات نوشت:
«یک سال از بازداشت بی‌ضابطه علی ‌یونسی و امیرحسین ‌مرادی توسط وزارت اطلاعات گذشت. آنها هم‌چنان بدون برگزاری جلسه دادرسی در بند ۲۰۹ اوین نگه داشته می‌شوند، از دسترسی به وکیل منتخب‌شان محروم هستند، روی زمین می‌خوابند و گاهی همراه افراد متهم به جرایم خشن نگهداری می‌شوند.

درست یک سال از حبس «علی یونسی» و «امیرحسین مرادی» می‌گذرد؛ #دانشجویان جوانی که طی سناریویی امنیتی با اتهاماتی عجیب، در بهار سال ۹۹ بازداشت شده و همچنان بدون محاکمه در زندان هستند.

✋ این دو دانشجوی المپیادی دانشگاه صنعتی شریف علاوه بر بلاتکلیفی و نگهداری‌شدن در بازداشتگاه، مورد بدرفتاری و آزارهای مختلفی قرار گرفته‌اند. از جمله اینکه در تابستان سال گذشته به صورت اجباری در جلسه‌ای با حضور عده‌ای از افراد گزینش‌شده شرکت کردند. #وزارت_اطلاعات جمهوری اسلامی این جلسه را به عنوان شفاف‌سازی درباره پرونده امنیتی آن‌ها ترتیب داده بود، اما فعالان حقوق بشر از آن به عنوان «بازجویی جمعی» و مصداق #شکنجه روحی و روانی یاد می‌کنند.

✋ در یک سالگی این پرونده، سازمان #عفو_بین‌الملل با اشاره به اینکه علی یونسی و امیرحسین مرادی با «اتهامات امنیتی واهی» رو‌به‌رو شده‌اند و نگهداری طولانی‌مدت آن‌ها در بند ۲۰۹ زندان #اوین با هدف اخذ #اعترافات_اجباری از این دو دانشجوی جوان صورت گرفته، خواستار آزادی فوری آن‌ها شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
فوری:‌ انتقال مجدد آرمان عبدالعالی به انفرادی برای اجرای حکم اعدام

اعدام قریب الوقوع آرمان عبدالعالی آرمان عبدالعالی، برای بار دوم در ده روز گذشته، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. حکم اعدام او قرار است در روز های آتی انجام شود. آرمان یکبار در هفته گذشته برای اجرای حکم اعدام به انفرادی منتقل شد و خانواده اش …

ویدیو ها
نرگس محمدی: آتنا دائمی ۶ سال بدون مرخصی در زندان است

بیست و چهارم مهرماه ۱۴۰۰ حضور شهناز اکملی مادر زنده یاد مصطفی کریم‌بیگی ، نرگس محمدی به همراه پدر و مادر آتنا دائمی زندانی سیاسی در پشت دیوارهای زندان‌لاکان رشت. آتنا دائمی بیش از شصت روز است که از حق تماسی تلفنی محروم است و خانواده می بایست در این …

زندانیان
جواد لعل محمدی توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت شد

روز چهارشنبه ۲۱ مهرماه، فعال مدنی، جواد لعل محمدی توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران در حین بازداشت ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی از جواد لعل محمدی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در مشهد بازداشت وبه مکان نامعلومی منتقل …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: