✅ کینه و خصومت تا کجا؟ نقاشی شجریان را قطع کردند و جای‌اش گچ ریختند

 

تندیس چوبی محمدرضا شجریان در پارک مشهد قطع شد

«احمدرضا نبی‌زاده»، هنرمندی مشهدی که پس از فوت «محمدرضا شجریان»، کار حکاکی تصویر این استاد نامی آواز ایران را بر روی تنه درختی قطع شده در «پارک ملت» مشهد آغاز کرده بود، روز پنجم آبان ۱۳۹۹ در صفحه اینستاگرامش با انتشار ویدیویی، خبر از قطع تنه این مجسمه توسط مدیریت پارک را داد.

طبق گفته‌های این هنرمند مشهدی، چند روز پس از فوت محمدرضا شجریان، در گوشه‌ای از پارک ملت مشهد مشغول به حکاکی چهره او بر روی تنه خشکیده یک درخت شده بود که این کارش در روزهای اول با استقبال مدیران و حراست پارک ملت مشهد مواجه شده و حتی به او قول نصب حفاظ و نور مناسب برای تندیس داده بودند. اما روز یک‌شنبه پس از این که کار حکاکی به اتمام رسیده، نبی‌زاده با صحنه‌ای دردناک مواجه شده است. حراست پارک ملت مشهد تندیس استاد محمدرضا شجریان را از پایه قطع کرده و به جایش بتن ریخته بودند!

احمدرضا نبی‌زاده می‌گوید مدیران پارک ملت او را به دفتر خودشان برده و ضمن تهدیدش، به وی تاکید کرده‌اند که نباید این اتفاق را رسانه‌ای کند اما این هنرمند مشهدی حاضر به سکوت نشده است

 

فرزانه ابراهیم‌زاده، پژوهش‌گر تاریخ، نوشته: «خواهرم که در #مشهد زندگی می‌کند، صبح‌ها برای پیاده‌روی به پارک ملت می‌رود. چند روز پیش این عکس را فرستاد از مرد جوانی که روی تنه درخت قطع شده داشت این نقش را پیاده می‌کرده.

▫️گفته بود پارک ملت و شهرداری هم اجازه داده [اما] پنج‌شنبه که رفتند دیدند تنه درخت را قطع کردند و خبری از این کار هنری نیست اعتراض هم کردند اما حراست پارک جوابی نداده.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: