۶دی روز #دختران_خیابان_انقلاب⁩ است. ۶دی۹۶ ویدا موحد⁩ در اعتراض به ⁧حجاب اجباری⁩، بالای سکویی در خیابان انقلاب روسری خود را برسر چوب زد و چون نامش مشخص نبود به دختر خیابان انقلاب⁩ شهرت یافت. پس ازآن بود که موج اعتراض دختران خیابان انقلاب⁩ به حجاب اجباری⁩ شکل گرفت.

سالروز حرکت شجاعانه ویدا موحد و دختران خیابان انقلاب برای نه گفتن به حجاب اجباری مبارک باد.

به امید آزادی همه زنان ایران

 

حرکتی که از ایستادن زنی بر روی سکویی در خیابان انقلاب آغاز شد، می‌رود تا به جنبشی سراسری تبدیل شود. حامی این حرکت مسالمت‌آمیز زنان در به دست آوردن حق انتخاب پوشش باشیم.

⭕️امسال در حالی به دومین سالگرد سر چوب کردن حجاب توسط دختر خیابان انقلاب نزدیک میشویم که خیزش انقلابی آبان 98 را پشت سر گذاشتیم، خیزشی که همچون موجی در هم کوبنده یکبار دیگر موجب عروج جنبش سرنگونی، و تحولی عظیم تر و عمیق تر در فضای سیاسی به نفع مبارزات مردم علیه حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی شد. حکومتی که یکی از ارکان اساسی آن از همان ابتدا، زن ستیزی سازماندهی شده بوده و هست.

حجاب اجباری اول توهینی بزرگ به مردان سرزمین ماست.
حجاب اجباری، یعنی مرد نمیتواند خودش را کنترل کند.
مردان انسان هستند و عقل دارند انها به زنان مانند وسیله ای برای هوس نگاه نمیکنند

دختران از خیابان انقلاب تا میدان پیروزی

روز 27 دسامبر، مصادف با ششم دی، دومین سالگرد حرکت شجاعانه و جسورانه ویدا موحد است که درپی بیانیه کانال بانوان وگروه بانوان آریایی به وقوع پیوست و درپی نارضایتی عمومی و در بستر اعتراضات درهم پیوسته کارگران، معلمان، بازنشستگان، دانشجویان و زنان علیه وضع موجود صورت گرفت. حرکتی پیشرو که باعث رادیکالیزه تر شدن اعتراضات سراسری دیماه 96 بواسطه حضور پر رنگ و فعالانه زنان و نیز براه افتادن کارزار# تکثیر دختران خیابان انقلاب در متن اعتراضات شد.

روز جهانی# نه_به_حجاب_اجباری

27 دسامبر2020،

#نه_به_حجاب_اجباری
6دی ماه 1399
#دختران_خیابان_انقلاب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: