⭕️⭕️سناتور تدکروز : خامنه‌ای و رئیسی به‌دلیل فساد و نقض حقوق‌بشر مستحق نامگذاری در لیست ماگنیتسکی هستند

گزارش

سناتور تد کروز روز ۲۴ ژوئن (۳تیرماه) در جلسه استماع سنای آمریکا درباره دو اصلاحیه تحریم‌های جهانی ماگنیتسکی علیه خامنه‌ای و رئیسی گفت: دو لایحه است، لایحه اول کروز۱ و لایحه دوم کروز۲ این دو اصلاحیه کاری که می‌کند این است که تحریم‌های جهانی ماگنیتسکی علیه ولی‌فقیه ایران علی خامنه‌ای و رئیس‌جمهور اخیراً انتخاب شده این رژیم(رئیسی) را اعمال می‌کند. هر دوی اینها در حال حاضر به درستی تحت تحریم‌های آمریکا هستند که مطابق دستور اجرای ۱۳۸۷۶ مورد تحریم می‌باشند.

دلیل این تحریم این است که آنها به دفتر ولی‌فقیه مرتبط هستند که سیاست خارجی جمھوری اسلامی را تعیین می‌کند از جمله این‌که حملات مکررش علیه نیروهای آمریکا، تروریزم جهانی که بکار می‌گیرد، اعمال غیرقابل قبولی که در آبهای بین‌المللی نشان داده است، و آنچه به‌نظر می‌رسد تمایل بی‌پایانش برای کسب سلاح اتمی که جمھوری اسلامی دارد.

با این‌حال روز گذشته از مقامات دولت بایدن پرسیده شد که آیا می‌خواهند این تحریم‌ها را نگه دارند با توجه به این‌که رئیسی رئیس‌جمهور شده است، آنها مجدداً تأکید کردند که محتمل است که عمده تحریم‌های دوره ترامپ را لغو کنند.

تد کروز افزود: هم خامنه‌ای و هم رئیسی به‌شدت به‌دلیل فساد و نقض حقوق‌بشر مستحق نامگذاری در لیست ماگنیتسکی هستند. خامنه‌ای از فساد، خشونت و مصادره برای جمع‌آوری مجموعەا‌یی از ثروتها معادل حدود ۲۰۰میلیارد دلار که از جیب مردم ایران به‌سرقت برده استفاده کرده است.

سه نهاد مالی او یعنی نهاد اجرایی امام خمینی، بنیاد مستضعفان و آستان قدس رضوی. این سه نهاد هم‌چنین در معاملات بین‌المللی دست دارند. آمریکا بایستی از قانون جهانی ماگنیتسکی استفاده کند تا این امپراتوری تجاری را مسدود کند و این رژیم را بلوکه نماید.

اما در مورد رئیسی، رئیسی یک دیو وحشی و یک دیکتاتور است. او یکی از ۴قاضی بوده که در ۱۹۸۸ در کمیسیون مرگ شرکت داشتند که مسئول قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی طی ۵ماه بوده است.

او بعداً به‌عنوان یک دادستان تهران و سایر موضوع‌های قضایی عمل کرد که او آنها را مکررا و سیستماتیک برای تعقیب مخالفان ایرانی بکار گرفت. او پیشاپیش گفت مایل است این سرکوب را تشدید کند و تجاوزگریهای نظامی جمھوری اسلامی را افزایش بدهد. بنابراین من تصویب این لایحه را مصرانه تقاضا می‌کنم.

سناتور کروز به سوابق نقض حقوق بشر خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی اشاره کرد و افزود: من هم‌چنین فکر می‌کنم که به‌شدت ضروریست، به‌دلیل این‌که دولت بایدن به نیت خود برای لغو تحریم‌ها علیه خامنه‌ای و رئیسی اشاره کرده، دو نفر از اشخاص که در حال حاضر مورد تحریم هستند دو فردی که سابقه نقض حقوق بشرشان ظالمانه است نه حتی کمی بد باشد، بلکه غیرقابل تصوری بد و نامطلوب است و دولت بایدن به نیت خود اشاره می‌کند که می‌خواهد تحریم‌ها علیه آنها را لغو کند و این به ازای هیچ چیز است. نه به ازای مثلا توافقی صورت گرفته باشد نه به ازای چیزی بلکه صرفاً لغو تحریم علیه آنها به‌صورت یکسویه است.

بنابراین این اصلاحیه یک فرصت است برای اعضای این کمیته از هر دو حزب جمهورخواهان و دمکراتها، که به اروپایی‌ها هم گفته شود که آیا تحریم‌ها علیه خامنه‌ای و رئیسی باید لغو شوند یا همین استاندارد هم باید برای آنها باشد که علیه عاملان بد در سراسر جهان بکار گرفته می‌شود

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
عده ای از گروگان ها خارجی جمهوری اسلامی وفعالان سیاسی به اعتصاب غذا مقابل محل گفتگوهای جمهوری اسلامی وکشورهای خارجی در ژنو پیوستند

نزار زاکا به وین می‌رود تا در اعتصاب غذا به بری روزن بپیوندد سازمان «کمک به گروگان‌ها در سرتاسر جهان» اعلام کرد نزار زاکا، عضو هیات مدیره این سازمان، به وین می‌رود تا در اعتصاب غذا و درخواست برای آزادی تمامی گروگان‌ها در ایران، به بری روزن بپیوندد. بری روزن …

گزارش
تجمع اعتراضی مردم در مقابل ساختمان شهرداری سنندج

  شماری از مردم سنندج روز پنج شنبه 30 دی ماه، در اعتراض به نبود آرد برای پخت نانوایی ها و عدم پاسخگویی مسئولان شهرداری و بی تدبیری شورای شهر اقدام به تجمع کردند. بنابر گزارشها، به دلیل بارش سنگین برف و بروز کولاک و یخبندان، روال عادی زندگی مردم …

گزارش
افزایش آمار اعدامی ها؛ اعدام دستکم ۵ زندانی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان

  کمپین فعالین بلوچ| امروز ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰، دستکم پنج زندانی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان اعدام شده اند. هویت این زندانی ها “عبدالحمید اسماعیل زهی”، “خدانظر کاکر”، “مهرالله دهمرده” معروف به مهراب شاهوزهی، “عطاءالله براهویی” و “حسینعلی خمر” عنوان شده است. همچنین سه زندانی دیگر با هویت “پرویز …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: