در یادداشتش به نام «مرثیه ای برای هفت تپه» در اینستاگرامش خطاب به کارگران هفت تپه نوشته:روح فرزندان گرسنه ی رنج کشیده ی شما با روح من در آمیخته است.

مرثیه ای برای هفت تپه
می دانم و نیک می دانم که شما غم نان آزارتان می دهد؛ ولی آیا شما نیز می دانید که غم جان مرا آزار می دهد؟ غم جانتان که عزیز از تر از جان من است. می دانم که شما شرمنده ی خانواده ی خویش اید، می دانم که توان دیدن فرزنداتان که ماه هاست سفره شان خالی است را ندارید، ولی شما نیز می دانید که من شرمنده ی سوگند نامه خویشم؟ شرمنده ی بقراطم. آخر من خانواده ای جز سوگندم ندارم. آیا می دانید که من هم توان دیدن قلب سراسر اندوه خود را ندارم چون که سال هاست نگذاشته اند که با سفره ی سوگند خویش روبرو شوم. آخر من فرزاندانم سوگندهای منند. ممکن است مانند شما فرزندانی نداشته باشم اما روح فرزندان گرسنه ی رنج کشیده ی شما با روح من در آمیخته است. می دانم تقلایتان برای چیست. برای فرار از شرمساری. ولی شما می جنگید که شرمسار نباشید. اما من نگون بخت محبوس با که بجنگم تا شرمسار نباشم؟ بقراط حکیم من این دو روز شرمسار تو شدم، مگر سوگند یاد نکرده بودم که روح بیمارانم را هم شفا دهم ولی می بینی که نگذاشته اند. حتی نگذاشته اند جسم بیمارانمان را شفا دهیم. محبوسمان کرده اند تا بی شرافت شویم. ننگشان باد. اما بقزاط جان نگران نباش احمد شاملو راهکارش را به ما داده که شرمسار نباشیم. من درد مشترکم مرا فریاد کن. ما شرمسار نخواهیم شد. درد بیمارانمان را از مبحس فریاذ کرده ایم. شاید مکانیسم دفاعی ذهنمان باشد که
نقش لیلی می کشم/خاطر خود تسلی می دهم
ولی هرچه هست من و تو از شرمساری گریخته ایم. شاید جز اسمی هم از من و بیمارانم باقی نماند ولی وقیحانی که به کمک فقیهان، کارگران را به این حال و روز افکنده اند نام ننگشان تا ابد در تاریخ خواهد بود. آیندگان ممکن است حتی نامی هم از من نشوند ولی روسیاهی این شب زدگان کوردل که با میگساری ابایی از شرمساری ندارند جاودانه می ماند. بقراط به بیمارانم بگو ناراحت و نا امید نباشند زیرا به نقل از هوشنگ گلشیری خداوند، خداوند قلم، انتقام ما و ایشان را از شب زدگان خواهد گرفت. به ایشان بگو که آینده گان می دانند ما در جای درست تاریخ ایستاده ایم. ممکن است به جبر جفرافیا اینجا باشیم ولی قدرت تاریخ بر قضای جغرافیا خواهد چربید. منبع :
اینستا دکتر یاسر رحمانی
پزشک هفت تپه

سندیکای کارگران نیشکر هفت

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: