🌖انتقال عادل مکرم با لبهای دوخته به سلول انفرادی و بی خبری از وضعیت وی

خبر

عادل مکرم با لبهای دوخته به سلول انفرادی منتقل شد. این زندانی سیاسی در اعتراض به بلاتکلیفی ده ماهه خود لبهایش را دوخت اما مسئولان زندان ارومیه برای شکستن این اعتصاب او را به سلول انفرادی منتقل کردند.

۱۴مهر ۹۹، زندانی سیاسی عادل مکرم که از روز یکشنبه ۱۳ مهر در اعتراض به بلاتکلیفی ده ماهه خود در زندان مرکزی ارومیه لبهایش را دوخته و دست به اعتصاب غذا زده بود بعد از ظهر همان روز توسط عوامل زندان به سلول انفرادی منتقل شد. و تاکنون هیچ خبری از او در دست نمی باشد.

گفته میشود رئیس زندان ارومیه در صحبت با این زندانی خواستار شکستن اعتصاب غذای وی شده است و انتقال او به سلول انفرادی برای ایجاد فشار و شکستن اعتصاب غذا میباشد.

‍ #عادل_مکرم زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیە که ۱۰ ماه پیش توسط ترکیه به ایران دیپورت شده بود با دوختن لب‌ هایش دست بە اعتصاب غذا زد…

امروز یکشنبە ١٣ مهرماه ۱۳۹۹، #عادل_مکرم زندانی سیاسی محبوس در بند سیاسی زندان مرکزی ارومیە بە نشانە اعتراض بە بلاتکلیفی دە ماهە خود در زندان ارومیه با دوختن لب‌هایش دست بە اعتصاب غذا زد.

این زندانی سیاسی ٣٠ سالە، اواخر آذر ۹۸ توسط ماموران ترکیە از مرز شهر خوی بە ایران دیپورت شد. وی به مدت ٢٠ روز در بازاشتگاه ادارە اطلاعات خوی مورد بازجویی قرار گرفت. سپس بە زندان خوی منتقل شدە بود. وی نهایتا بە زندان ارومیە منتقل شدە و با گذشت ١٠ ماه همچنان بلاتکلیف می‌باشد.

عادل مکرم در تاریخ ١٣ شهریور ماه امسال در شعبە دوم بیدادگاه انقلاب ارومیە توسط قاضی شیخلو محاکمە و بە “عضویت در احزاب اپوزیسیون کُرد و خروج غیرقانونی از کشور” متهم شدە است.
گفتنیست کە عادل مکرم پیشتر عضو حزب دمکرات کُردستان ایران بودە و تابستان ٩٨ بە ترکیە رفتە و درخواست پناهندگی دادە بود.

#نه_به_زندان_و_شکنجه

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند

شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند بجای والدین خود، با به دست گرفتن بنرهای #فریاد_کارگران_گرسنه و #از_یاد_رفته خشم و نا امیدی خود را نسبت به مسئولان ابراز کردند. #فریاد_کارگران_گرسنه

خبر
مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده، به بیدادگاه احضار شد

مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده- وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان- براساس ابلاغیه قضایی، باید روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ در شعبه ١١٧۵ مجتمع قضایی قدس حاضر شود. ‌ مهراوه خندان در مرداد ماه ۱۳۹۹ در پی یورش ۵ نیروی امنیتی به منزل پدری‌اش در تهران بازداشت …

خبر
. اجبار بهنام محجوبی درویش زندانی، به خوردن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم»

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی درویش زندانی، خبر داد که پزشک زندان قصد خوراندن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم» به همسرش را داشته است. . حسینی در توییترش نوشت که پزشک بهداری زندان شرط اعزام بهنام محجوبی به بیمارستان را خوردن این قرص‌ها ذکر کرده است. . او همچنین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: