🌹تصویری از محمد مختاری و پدر او؛ کاش هیچگاه هیچ پدری، داغدار جوان خود نباشد…

خبر

محمد مختاری جوان ۲۱ ساله ای بود که در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹، در همان روزی که صانع ژاله جاودانه شد، با اصابت گلوله به سر جان شیرین خود را از دست داد و ملتی را داغدار کرد. .
.
محمدجان! برادر ۲۱ ساله ما! رفیق و همراه مبارز! رشیدقامت سرفرازی که خون داغت در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹، خیابان های تهران را آبیاری کرد؛ یاد تو در دل ملت ایران همیشه زنده است، تا روزی که بساط دیکتاتوری از میهن کم شود و آن گاه است که تو به عنوان یکی از قهرمانان آزادیخواه میهن، به کودکان این سرزمین معرفی خواهی شد.

🌖مادر محمدمختاری شهید قیام مردم در سال۸۹ بعد از ۴ سال سکوتش را شکست…

#زهره_افجه ای «مادر محمد مختاری »می‌گوید که ۵ سال سکوت کرده چون نمی‌تواند بپذیرد با فرزندش چه کرده‌اند.
وی در مورد پرونده شکایت خانواده در زمینه شهادت فرزندش گفت: هیچی. همه چیز ناتمام ماند. همین طور ما را گول زدند و سرگرداندند.

وی گفت: در بیمارستان، گفتند تصادف است و می خواهیم عملش کنیم. و قتی می خواستند ببرند بی هوش بود. بردند اتاق عمل و یک ساعته آمدند بیرون. بچه من همان اتاق عمل تمام کرده بود. اصلا فرمالیته بود.

روز تشییع جنازه بچه هایم نشستند روبروی من و گفتند محمد ما تیر خورده بود.

قبل از تشییع فقط یک لحظه خیلی سریع آمدند مرا صدا کردند و گفتند خانواده اش بیایند او را ببینند. من رفتم دیدم یک سری افراد با بی سیم ایستاده بودند رفتم بالای سرش. نگذاشتند یک کلمه حرف بزنم خیلی سریع رویش را بستند و ما را بلند کردند و فرستادند بیرون. بچه من بی دفاع بود و به ناحق کشته شد. یعنی شما به خاطر همین چند جمله با بچه من اینکار را کردید؟

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در محکومیت کشتار اخیر سوختبران سراوان

به نام خداوند جان و خرد #بلوچستان این روزها سوگناک تر از همیشه روزگار می گذراند. مردمی فراموش شده و به حساب نامده از سوی حاکمان که در منتهای فقر و تنگدستی و بیکاری روزگار پر از رنج و شکنج را طی می کنند. #درمیان بهت و ناباوری،تصویری دردناک تر …

خبر
پیام مادران چشم براه : می روم پیش صبا تا سوگند‌های بیرون از زندان لبخند و آرامش‌شان ابدی شود

✍️: شاپرک شجری‌زاده، عضو کارگروه زنان و برابری جنسیتی 🔸راحله احمدی، فعال مدنی و مادر صبا کرد افشاری، بهمن‌ماه سال گذشته، پیش از انتقال به زندان اوین برای سپری کردن دوران محکومیت خود گفته بود: «می‌روم زندان اوین پیش دخترم صبا و دخترم سوگند را در زندان بزرگ‌تری تنها می‌گذارم» …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: