🌹🔨🌹🔧🌹⚙️🌹🍃🍀🌻🌺🌸 نه به بی قانونی و گرسنگی!(19) تلاش برای به انحراف کشیدن اهداف کمپین 20 – 10 مدتی است آغاز شده است.

به گزارش خبرنگاران پیام سندیکا، امروز 17 تیرماه کارگران پیمانکاری ایرج فرامرزی، شرکت پیسا در ایرانشهر، شرکت دریا ساحل خط قشم، کارگران شرکت بهداد معادن پاسارگاد نیز پس گفتگو با این عزیزان به کمپین 20 -10 پیوستند تا کمپین مطالبه گری هر روز قدرتمندتر شود.
با تمام تلاشی که پیمانکاران می کنند جواب کارگران برای سرکار آمدن اجرای خواسته های کمپین است. با کارگران پیمانکاری شرکت تناوب فاز ۱۴کنگان تماس گرفته شده، اما کارگران با تاکید بر خواسته های کمپین از رفتن به سرکار پیمانکاری برادران داودی خودداری کردند. همچنین با توجه به نبود جوشکار و فیتر در کارگاهها، اعضای دفاتر فنی هم کم کم به مرخصی اجباری می آیند. این اتفاق تا آخر تیرماه در فاز 13 خواهد افتاد.
تا زمانی که کارفرمایان تمامی شروط کمپین را نپذیرند ما به سرکار نخواهیم رفت. هیچ نیرویی نمی تواند 10 هزار کارگر فنی پیدا کند که به جای ما سرکار برود. تاکنون برادران بیکار، در حمایت از ما به پیشنهادهای هوس انگیز کارفرمایان نه گفته اند.
با برادرانی که تاکنون به کمپین نپیوسته اند صحبت کنیم و آنان را قانع کنیم که به نفع خودشان به کمپین بپیوندند.
چنانچه تهدیدهای پیمانکاران نسبت به کارگرانی که به کمپین 20-10 پیوسته اند افزایش یابد نام این پیمانکاران را اعلام و آنان را تا لحظه مرگ تحریم نیرو خواهیم کرد.
هوشیار باشیم! زمانی به سر کار خواهیم رفت که کارفرمایان شرایط ما را پذیرفته و در قراردادهای کاری، خواسته های کمپین را نوشته، مهر و امضا کرده و برایمان واتساپ کنند!
تا ما کار نکنیم سودی وجود نخواهد داشت.
متحد هستیم و متحد می مانیم
کارگر برادر کارگر.

ارتباط با ادمین@Sfelezkaran :

کانال رسمی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

تلاش برای به انحراف کشیدن اهداف کمپین 20 – 10 مدتی است آغاز شده است. اتفاقات چند روز اخیر حاکی از این است که عده ای می خواهند با نفوذ داخل کارگران پروژه ای اعتراض و خواسته هایمان را به بیراهه ببرند. از دیدار عده ای از کارگران بی نام نشان به اصطلاح پروژه ای با آقای جلیلی در تهران تا دیدار عده ای از کارگران پروژه ای در حال کار با مسوولان وزارت کار که بصورت نمایشی به بوشهر رفته بودند.
به اینها اضافه کنیم دستور مسوول منطقه ویژه به کارفرمایان برای:« رفع مشکلات رفاهی کارگران از جمله نظافت خوابگاهها، تمیز کردن سرویس های بهداشتی، آوردن سرویس های کولردار» و در کنار این حقوقی که حق کارگر است به کارفرما دستور می دهد:« تحریک کنندگان را به دستگاههای امنیتی معرفی کنند» یعنی سیاست هویج و چماق. از سوی دیگر به اداره کار و فرمانداران مناطق عسلویه دستور می دهد اعتصاب شکنان را برای کار به پتروشیمی ها و پالایشگاهها بفرستند. این حرکت های چند سویه که از سوی مسولان و به اصطلاح کارگران پروژه ای در حال انجام است، به دنبال به شکست کشاندن کمپین هستند.
تاکید ما به کارگران این است که، به این خبرها و دستورات توجه ای نکرده تا زمانی که کارفرمایان همه شروط کمپین 20 -10 را قبول نکرده اند از کنار خانواده شان تکان نخورند. هیچ نیرویی نمی تواند در حال حاضر حداقل 10 هزار کارگر جایگزین ما پیدا کند. برادران بیکار ما به این پیشنهادهای هوس انگیز کارفرمایان نه گفته اند. پس خیالمان جمع باشد.
کارفرمایان اگر عقل داشتند به جای اینکه این همه ضرر کنند، می توانستند این ضرر را سرشکن مزد کارگر کرده و او را راضی کنند و با رعایت مسایل درست رفاهی و با ارسال لیست بیمه با حقوق پرداختی به کارگر، نه کارگر را اذیت کنند و نه خودشان را.
پیشنهاد ما به اداره کار بوشهر این است که به شکایت ما به شماره ۱۴۲۸۹۵/۸ به تاریخ ۹۹٫۱۰٫۱۵ در آن اداره همچنان معطل مانده به سرعت رسیدگی و درب پالایشگاهها و پتروشیمی ها را باز کرده تا کثافتکاری ها را ببینند و به وظایف قانونی خود که نظارت بر عملکرد کارفرما و پیمانکاران است، انجام وظیفه کنند.

متحد هستیم و متحد می مانیم
کارگر برادر کارگر.

ارتباط با ادمین@Sfelezkaran :
کانال رسمی سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: