📣وزارت خزانه‌داری آمریکا محمدجواد #آذری_جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را جمعه اول آذرماه به فهرست تحریم‌های حقوق بشری افزود.

در بیانیه این وزارتخانه دلیل تحریم وی نقش در سانسور گسترده اینترنت عنوان شده و آمده است: «دسترسی به اینترنت در ایران، که زیرنظر وزارتخانه تحت مدیریت آذری جهرمی است، طبق آنچه از سوی مقام‌های ایرانی به عنوان نگرانی‌های امنیتی در پی اعتراض‌های سراسری توصیف شد، از چندین روز پیش قطع شده است».در این بیانیه همچنین به قطع اینترنت با روشی مشابه در جریان اعتراضات دی ماه ۹۶ توسط وزارت ارتباطات تحت هدایت جهرمی نیز اشاره شده است.

🔺از یک روز پس از آغاز اعتراضات اخیر مردمی در ۲۴ آبان تاکنون، اینترنت در ایران قطع و یا دچار اختلالات جدی شده است. عدم دسترسی مردم به اینترنت، سرکوب معترضان را تسهیل کرده و موجب شده تا دهها تن در سکوت و بی‌خبری قتل عام شوند. سازمان عدالت برای ایران پیشتر و در دو نوبت، یک‌بار پس از اعتراضات دی‌ماه ۹۶ از جامعه جهانی و بار دیگر در جریان اعتراضات اخیر از اتحادیه اروپا خواسته بود تا مجازات‌هایی را علیه آذری جهرمی اعمال کنند. این سازمان تلاش خود را برای افزودن نام او به فهرست تحریم‌های حقوق بشری اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: