🔞دانیال زین العابدین، نوجوان زندانی اهل #مهاباد، پس از شورش زندانیان در زندان این شهر بە زندان میاندوآب تبعید و زیر شکنجە کشتە شد.

این جوان محکوم بە اعدام کە در حین ارتکاب جرم کمتر از ١٨ سال سن داشتە است، چند روز پیش و پس از شورش زندانیان زندان مهاباد بە زندان میاندوآب تبعید شدە بود.
✅ یک منبع نزدیک بە خاوادە زین العابدین اعلام کرد کە دانیال توسط نیروهای امنیتی و زیر شکنجە بە قتل رسیدە است. این منبع در ادامە اظهار داشت کە مسئولین زندان بە خانوادەاش گفتەاند دانیال خودکشی کردە است، این در حالی است کە آثار شکنجە بر بدن وی کاملا مشهود می باشد.

سازمان حقوق بشر ایران، به نقل از نزدیکان این متهم گزارش داده است که روز یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹، در پی وقوع درگیری و شورش زندانیان در زندان مهاباد، دانیال و چند زندانی دیگر از جمله یکی از هم پرونده‌ای‌هایش که تاکنون هویت وی مشخص نشده، به سلول‌های انفرادی و سپس در روز دوشنبه این زندانیان از زندان مهاباد به زندان میاندوآب منتقل شدند. دانیال بامداد روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش، از ضرب و شتم شدید خود توسط ماموران زندان خبر داده و از خانواده درخواست کمک و پیگیری کرده بود. اما باتوجه به بسته بودن راه‌ها، خانواده نتوانسته‌اند جهت شکایت قضایی به میاندوآب بروند و در نهایت روز جاری، پنج‌شنبه ۱۴ فروردین از زندان میاندوآب جهت تحویل جنازه دانیال با خانواده‌اش تماس گرفته شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: