🔴از هر گونه سفر به ایران تا سرنگونی جمهوری اسلامی خودداری کنید!

گزارش

🔺آرش کسروی، موبد زرتشتی ساکن آمریکا به همراه دو نفر دیگر در کرمان از سوی افراد ناشناس( بخوانید برادران سپاه تروریستی» کشته شد. آقای کسروی سال گذشته پس از مرگ پدرش برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت به ایران برگشته بود و در کرمان سکونت داشت.

🔹آرش کسروی به همراه محافظ و پرستارش از روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه مفقود می‌شوند و پیکر آنان روز جمعه سوم امردادماه در ویلایی در ماهان کرمان پیدا می‌شود.

🔹کسروی بارها در رابطه با مسائل زمین‌خواری به مرگ تهدید شده بود، و به همین دلیل محافظ شخصی داشته است.

خون رنگین مسلمانان در قوانین جمهوری اسلامی؛ داستان تکراری تبعیض

قتل یک موبد زرتشتی در کرمان در روزهای اخیر باعث درگرفتن بحث‌های مفصلی پیرامون حقوق اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی شده است. حقوق قانونی درباره قتل، قصاص و…طبق قوانین جمهوری اسلامی برای غیرمسلمانان به‌صورت یکسان و مشابه با مسلمانان اجرا نمی‌شود.

قانون جمهوری اسلامی اجرای همین قواعد تبعیض‌آمیز را نیز برای گروه خاصی از اقلیت‌ها در ایران مجاز دانسته است. بر همین اساس، اقلیت‌هایی که در قانون اساسی رسمیت نداشته باشند،‌ عملا هیچ حقی دراین‌باره ندارند. یکی از تبعیض‌آمیزترین این قوانین مربوط به قتل غیرمسلمانان به دست مسلمان است. در چنین شرایطی اگر یک مسلمان حتی به‌عمد یک غیرمسلمان را به قتل برساند، قصاص نمی‌شود.

«اسفندیار اختیاری»، نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به قتل موبد «آرش کسروی» در گفت‌وگو با فرمانده انتظامی کرمان خواستار پیگیری موضوع و در نظر گرفتن اشد مجازات برای قاتل یا قاتلان شد. جسد آقای کسروی و دو همراهش روز جمعه سوم مرداد در پلیس آگاهی تهران شناسایی شد. زمان دقیق قتل و هویت قاتل هنوز مشخص نشده است.

«کورش نیکنام»، نماینده پیشین زرتشتیان در مجلس ایران با توجه به صحبت‌های اختیاری می‌گوید: «اشد واژه‌ای عربی است که از ریشه تشدید و شدت می‌آید. در عبارت‌های حقوقی «اشد مجازات» به معنای بیشترین حدی است که می‌توان در یک مجازات اعمال کرد.» به گفته آقای نیکنام، این واژه در قانون مجازات اسلامی آمده و درباره مسلمانان صدق می‌کند،‌ نه غیرمسلمان‌ها.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد.

💠صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد. اگر چند باشد شب دیر باز بر او تیرگی هم نماند دراز شود روز، چون چشمه رخشان شود جهان چون نگین بدخشان شود کانال ما👈 @sakariyouha1414 ادمین👈 @ghiam14 💎 @iranyarannetwork1398

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: