🔴از هر گونه سفر به ایران تا سرنگونی جمهوری اسلامی خودداری کنید!

گزارش

🔺آرش کسروی، موبد زرتشتی ساکن آمریکا به همراه دو نفر دیگر در کرمان از سوی افراد ناشناس( بخوانید برادران سپاه تروریستی» کشته شد. آقای کسروی سال گذشته پس از مرگ پدرش برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت به ایران برگشته بود و در کرمان سکونت داشت.

🔹آرش کسروی به همراه محافظ و پرستارش از روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه مفقود می‌شوند و پیکر آنان روز جمعه سوم امردادماه در ویلایی در ماهان کرمان پیدا می‌شود.

🔹کسروی بارها در رابطه با مسائل زمین‌خواری به مرگ تهدید شده بود، و به همین دلیل محافظ شخصی داشته است.

خون رنگین مسلمانان در قوانین جمهوری اسلامی؛ داستان تکراری تبعیض

قتل یک موبد زرتشتی در کرمان در روزهای اخیر باعث درگرفتن بحث‌های مفصلی پیرامون حقوق اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی شده است. حقوق قانونی درباره قتل، قصاص و…طبق قوانین جمهوری اسلامی برای غیرمسلمانان به‌صورت یکسان و مشابه با مسلمانان اجرا نمی‌شود.

قانون جمهوری اسلامی اجرای همین قواعد تبعیض‌آمیز را نیز برای گروه خاصی از اقلیت‌ها در ایران مجاز دانسته است. بر همین اساس، اقلیت‌هایی که در قانون اساسی رسمیت نداشته باشند،‌ عملا هیچ حقی دراین‌باره ندارند. یکی از تبعیض‌آمیزترین این قوانین مربوط به قتل غیرمسلمانان به دست مسلمان است. در چنین شرایطی اگر یک مسلمان حتی به‌عمد یک غیرمسلمان را به قتل برساند، قصاص نمی‌شود.

«اسفندیار اختیاری»، نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به قتل موبد «آرش کسروی» در گفت‌وگو با فرمانده انتظامی کرمان خواستار پیگیری موضوع و در نظر گرفتن اشد مجازات برای قاتل یا قاتلان شد. جسد آقای کسروی و دو همراهش روز جمعه سوم مرداد در پلیس آگاهی تهران شناسایی شد. زمان دقیق قتل و هویت قاتل هنوز مشخص نشده است.

«کورش نیکنام»، نماینده پیشین زرتشتیان در مجلس ایران با توجه به صحبت‌های اختیاری می‌گوید: «اشد واژه‌ای عربی است که از ریشه تشدید و شدت می‌آید. در عبارت‌های حقوقی «اشد مجازات» به معنای بیشترین حدی است که می‌توان در یک مجازات اعمال کرد.» به گفته آقای نیکنام، این واژه در قانون مجازات اسلامی آمده و درباره مسلمانان صدق می‌کند،‌ نه غیرمسلمان‌ها.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اخبار هفتگی زندانیان سیاسی ۱ مهر ۱۳۹۹ با بیتا جوراب دوز و شکوفه آذرماسوله

همراه با گزارشات نقض حقوق بشر وبیانیه ها وپیام ها ونامه های زندانیان سیاسی : تیتر گزارشات: ۱- تحت_تعقیب از سوی مردم ایران: تصویرسید محمود ساداتی و مهرداد تهمتن، قاضی صادرکننده حکم قتل نوید افکاری ۲- زیر بار ظلم و دروغ نمی‌روم» پخش صدای #نوید_افکاری قهرمان بر مزارش ۳- روشن …

گزارش
🔴🔸جدا کردن فرزند خوانده دو ساله از زوج نوکیش مسیحی

بیدادگاه تجدید نظر بوشهر حکم جدایی فرزندخوانده دو ساله زوج نوکیش مسیحی مریم فلاحی و سام خسروی را صادر کرد. در حکم بیدادگاه عنوان شده است که «به دلیل مسلمان‌زاده بودن این کودک» خانواده مسیحی نمی‌تواند سرپرستی او را برعهده داشته باشد. نیروهای امنیتی تیرماه سالجاری این زوج را برای …

خبر
اسامی #زندانیان_سیاسی در #زندان_قرچک_ورامین

اسامی #زندانیان_سیاسی در #زندان_قرچک_ورامین که بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در کنار زندانیان جرائم عمومی و گاها جرائم خشن نگهداری می‌شوند ترتیب اسامی:میزان حبس قابل اجرا از میان این زندانیان #گلرخ_ایرایی در پرونده پیشین خود نیز چند سال را در #بند_زنان #زندان_اوین محبوس بوده است  

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: