سناتورهای جمهوریخواه کنگره آمریکا از بایدن خواستند به رییسی ویزا ندهد!

جمعی از جمهوری‌خواهان سنا از دولت بایدن خواستند به ابراهیم رئیسی و هیات همراه او برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل در شهریور ماه در نیویورک ویزا ندهد.

آنها با اشاره به نقش رئیسی در کشتار مردم ایران و تهدید تهران علیه واشینگتن، ارائه ویزا به این هیات را غیر قابل توجیه خواندند!

بنا به گزارش سایت تام کاتن سه‌شنبه ۱۱مرداد هفت سناتور آمریکا شامل سناتورها تام کاتن، ریک اسکات، مارکو روبیو، چاک گراسلی، جونی ارنست، مارشا بلکبرن و تد کروز طی نامه‌یی به جو بایدن، خواستار عدم صدور ویزا برای رئیسی و هیأت همراهش برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک شدند.
سناتورهای آمریکایی در این نامه تأکید کردند سابقه رئیسی به‌عنوان ناقض حقوق‌بشر دیرینه و روشن است. آنها نوشتند کاخ‌سفید باید رئیسی و سایر مقامات ایرانی را از صدور روادید برای حضور در مجمع عمومی محروم کند. اجازه دادن به رئیسی برای سفر به ایالات متحده – در حالی که عوامل وی فعالانه برای ترور مقامات ارشد آمریکایی در خاک ایالات متحده تلاش می‌کنند – با توجه به حضور احتمالی عوامل سپاه در هیأت ایرانی، امنیت ملی ما را به‌شدت به خطر می‌اندازد.

آیا رییسی جرأت می‌کند به نیویورک برود؟
سخنگوی دولت گفت که رییسی می رود!
روز سه شنبه ۱۱ مرداد ماه سخنگوی دولت ابراهیم رییسی اعلام کردکه وی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک خواهد رفت.

رییسی به عنوان متهم ردیف اول دادگاه حمید نوری!
شرایط امسال با سال گذشته تفاوت جدی کرده است. طی یک سال اخیر محاکمه حمید نوری در سوئد برگزار شد و در مراحل مختلف این دادگاه که دهها شاهد و یا بازماندگان اعدام شدگان ۶۷ در آن شهادت دادند، نام ابراهیم رییسی به عنوان عضو هیات مرگ و یکی از عوامل اصلی اعدام هزاران زندانی سیاسی بارها در صحن یک دادگاه بین‌المللی مطرح شد. از این رو اکنون دنیا تصویر کامل‌تری از نقش ابراهیم رییسی به عنوان یک جنایتکار جنگی دارد.

لحاظ سیاسی هم اکنون رییسی در پایان یک راه قرار دارد. سال گذشته ابراهیم رییسی تازه روی کار آمده بود. اکنون با گذشت یک سال و بی عملی مفرط دولتش به شدت مورد نفرت و خشم مردم است و شعار مرگ بر رییسی اکنون به یک شعار ملی تبدیل شده است. بنابراین رییسی نمی‌تواند پز منتخب بودن را هم بدهد!

ضمن این که طی یک سال گذشته در کارنامه حقوق بشری ابراهیم رییسی هم برگ درخشانی دیده می شود. طی یک سال ریاست جمهوری ابراهیم رییسی که ریاست قضاییه با همکار سابق و معاون پیشین او اژه‌ای بوده است، بیش از ۵۴۵ نفر اعدام شده‌اند.

همه این شرایط نشان می دهد که اگر خامنه ای بخواهد ملیجک‌اش را به عنوان یک ماموریت برون مرزی به نیویورک بفرستد باید بنشیند و دوباره و دوباره حساب کند که آیا این جنایتکار هم به سرنوشت حمید نوری گرفتار نخواهد شد؟

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: