🔴بازجوئی از سهیل عربی, و تفهیم دو اتهام جدید به این زندانی سیاسی و انتقال وی به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات

“سهیل عربی”, زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۸ زندان اوین که در اعتراض به محرومیت از حق درمان زندانیان سیاسی و همچنین تداوم محرومیت از اعزام وی به مرکز درمانی خارج از زندان دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده است پس از انتقال به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین از بابت ۲ اتهام جدید در پرونده ای جدید تحت بازجوئی قرار گرفت.
روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸, “سهیل عربی”, زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۸ زندان اوین که در اعتصاب غذای اعتراضی به دلیل محرومت وی از انتقال به مرکز درمانی و همچنین در حمایت از آرش صادقی و سایر زندانیان سیاسی محروم از حق درمان دست به اعتصاب غذا زده است با پس از انتقال با چشم بند, دستبند و پابند به بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شد…

روز نوزدهم آبان ۹۸، سهیل عربی جهت بازجویی به بند ۲۰۹ زندان اوین احضار شده . درآنجا با تهدید مواجه شده و به او گفته شده

برگه هایی را مبنی بر اینکه جرمش به دلیل نوشتن نامه ها و بیانیه های جدید و اعتصاب غذایش اجتماع و تبانی و توهین به مسولان و رهبری می باشد امضا بزند. سهیل عربی اتهام ها را نپذیرفته و امضا نزده. همچنین به دفتر رییس زندان و حفاظت احضار شده است.

در دفتر رییس زندان و حفاظت به وی گفته اند چه خواسته ای داری؟ سهیل عربی در پاسخ نوشته تنها خواسته من رسیدگی به وضعیت درمان آرش صادقی و زندانیان بیمار دیگر می باشد. رئیس زندان ضیایی قول پیگیری داده و گفته که به زندان رجایی نامه برای درمان آرش صادقی می نویسد. سهیل عربی به همراه محمد رضا مرادی، حمید کاشانی در حمایت از آرش صادقی و بیماران زندانی برای اعتراض به عدم اعزام آنها به بیمارستان دست به اعتصاب غذا غذا زده اند. محمد رضا مرادی که امروز به شدت افت فشار داشته و حمید کاشانی و سهیل عربی هرسه نفر، امروز از زدن سرم خودداری کرده اند و گفته اند تا رسیدن به خواسته مان دست از اعتصاب بر نمیداریم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: