🔴تک تیراندازهای ضارب معترضین تحت فرمان کدام سازمان امنیتی بودند!؟

👈شهرهای حومه غرب تهران و کرج در طول تظاهرات سراسری از جمله شهرهایی بودند که جان‌باخته بسیاری دادند. در بسیاری از این شهرها، تک‌تیراندازان شهروندان معترض را می‌کشتند. بنا به اخباری که بدست توانا رسیده است، تک تیراندازهای بسیجی و سپاهی گردان‌های امنیتی امام علی، به پشت بام ساختمان‌های دولتی و بانک‌ها رفته و از آنجا با نشانه‌گیری دقیق و به #قصد_کشتن به پیشانی و قلب مردم معترض و جوانان و کودک و زن حامله شلیک می‌کردند. پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۸۰ نفر در #شهریار به این شکل توسط این تک‌تیراندازان به قتل رسیدند.

#قرارگاه_امنیتی_امام_علی سپاه دقیقا با هدف سرکوب تجمعات شهری و اعتراضات مردمی تشکیل شده است تا اگر یگان ویژه ناجا ناتوان بود یا نیروی کافی نداشت، لباس شخصی‌ها و نیروهای بسیجی را برای سرکوب مردم اعزام کنند.

فرماندهی گردان های امنیتی امام علی کشور با شخص سردار #غلامحسین_غیب_پرور فرمانده سابق بسیج بوده و در طی روزهای اعتراضات آبان ماه وی شخصا فرماندهی عملیات سرکوب معترضین را در سطح کشور به عهده داشته است. وی به عنوان جانشین فرمانده سپاه در این قرارگاه، دستور استفاده و شلیک #گلوله_جنگی در برخورد با معترضین را صادر کرده است.
فرماندهی عملیات سرکوب شهرهای حومه غرب تهران نیز به عهده سپاه سیدالشهدا ( سپاه شهرهای استان تهران) که مقر آن در شهرری می باشد، بوده است.

حال، طی روزهای اخیر عکس و اسم و مشخصات تعدادی از این نیروهای بسیجی به خصوص در مناطق شهریار و اندیشه و ملارد در کانالهای تلگرامی این شهرها و همینطور بین اهالی دست به دست شده و درواقع این افراد شناسایی شده‌اند؛ بنا به اخبار موثق رسیده به توانا، بستگان و خانواده شهروندان این نیروهای بسیجی و خانواده آن‌ها را تهدید به انتقام کرده‌اند. در مناطق افراد به اصطلاح «لوطی» زیادی زندگی می‌کنند و آن‌ها نیز گفته‌اند که به قیمت جان خود نیز از این افراد انتقام خواهند گرفت.

این نیروهای لباس شخصی و بسیجی نیز هراسان و مستاصل به نزد سردار حسن‌زاده (فرمانده سپاه سیدالشهدا) رفته و ترس خود از احتمال انتقام را می‌گویند. حسن‌زاده در آرام‌کردن این بسیجیان موفق نمی‌شود. حسن‌زاده مسئله را به سردار غیب‌پرور انتقال می‌دهد که جانشین فرماده سپاه در قرارگاه امنیتی امام علی است. غیب‌پرور نیز مسئله را به حسین سلامی فرمانده کل سپاه اطلاع می‌دهد.

پنجشنبه ۲۱ آذر خود سردار سلامی فرمانده سپاه وارد شهرری شده و در ستاد سپاه سیدالشهدا بسیجی‌های سرکوبگر را جمع می‌کنند و به آنان دلداری می‌دهند که کار شما درست بوده و نظام از شما حمایت می‌کند. در این میان با پخش تصویری از سرنوشت تک‌تیرانداز وابسته به حشدالشعبی که توسط مردم عراق کشته شد و جنازه‌اش در شهر آویزان شد، هراس بسیجی‌ها و نیروهای لباس شخصی بسیار بیشتر می‌شود.
.
به گفته منابع آموزشکده توانا، هم‌اکنون برخی تک‌تیراندازهای بسیجی بومی مناطق شهریار و قلعه حسن خان و ملارد و سرآسیاب که به علت محیط کوچک شناسایی شده بودند یا مخفی شده یا توسط سپاه به نقاط دیگر نقل مکان داده شده اند.
.
به نظر می‌رسد انتشار تصاویر و اطلاعات نیروهای لباس شخصی و بسیجی در میان این نیروها هراس فوق‌العاده زیادی ایجاد می‌کند. این در عین‌حال تاثیر فضای مجازی را نشان می‌دهد که چه اندازه می‌تواند به ارتباط شهروندان با یکدیگر و شناسایی سرکوبگران کمک کند. این دقیقا یکی از روش‌های مبارزات خشونت‌پرهیز است تا بتوانیم روش‌های غیرخشونت‌پرهیزی بکار گیریم که بتواند در دل سرکوبگران و جنایتکاران هراس بیافکند. گرچه خشونت متقابل همانند آنچه در عراق اتفاق افتاد، در واقع نقض غرض است و بر موج خشونت خواهد افزود. باید روشی بکار بست که در عین مقابله و هراس‌افکنی در دل جنایتکاران، خود نیز از لحاظ اخلاقی فرونپاشیم.

#اعتراضات_سراسری #iranprotest
#سوختگان_آنفولانزا_کیستند
#حکومت_دروغ
#اتحاد_مبارزه_پیروزی
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#آري_به_حكومت_دموكراتيك
#جنبش_همبستگی_ستمدیدگان_دادخواه_ایران
#khabargar

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: