🔴حامد اسماعیلیون:می‌خواستن برگردن فرودگاه که دوباره شلیک کردن. این اگه عمدی نیست پس چیه؟

گزارش

«چیزی که امروز به اسم گزارش سازمان هواپیمایی کشوری منتشر شد نمایش مضحکی از پنهان‌کاری و دروغگوییِ دوباره بود. ما از ابتدا گفته بودیم هیچ گزارشی از ایران را نخواهیم پذیرفت. ما گفته بودیم در این جنایت پی کسانی هستیم که آسمان ایران را در صبح هشتم ژانویه باز گذاشته‌اند کسانی که دستور داده‌اند به یک هواپیمای مسافربری شلیک شود و کسانی که دست به غارت اموال و تخریب صحنه‌ی جرم زدند.

حال با این نمایش شرم‌آور ابهامی بر ابهامات قبلی اضافه شد. می‌گویند جعبه‌‌های سیاه از ثانیه‌ی نوزدهم بعد از موشک اول اطلاعاتی را ثبت نکرده‌اند. می‌گویند خلبان‌ها در بین دو شلیک زنده بوده‌اند. پس می‌توان نتیجه گرفت موشک دوم زمانی شلیک شده است که هواپیما به سعی خلبانان در حال بازگشت به فرودگاه بوده است. سوال دیگر ما درباره‌ی علت تاخیر هواپیما بود که آن هم بی پاسخ ماند. ضمن این‌که رییس سازمان هواپیمایی در پایان اظهاراتش در توجیه یک جنایت و امن بودن آسمان ایران دست به تهدید کشورهای دیگر و خانواده‌ی قربانیان می‌زند.

از نهادهای ایمنی درگیر در این پرونده، شرکت هواپیمایی بویینگ و کشورهای ذی‌نفع در این پرونده می‌خواهیم هرچه سریع‌تر جلوی جنگ روانی علیه خانواده‌ی جان‌باختگان را بگیرند. ما پس از هشت ماه دیگر تحمل شنیدنِ این‌گونه اظهارات تهدیدآمیز، سخیف و بی‌پایه و اساس را نداریم. ما مطلعیم قوانین بین‌المللی در این‌باره ناقص و محدود است اما ابزارهای دیگری قطعا وجود دارد که می‌تواند هدایت این تحقیقات را از نهاد وابسته به حکومتی چون سازمان هواپیمایی کشوری ایران بگیرد و آن را به مرجعی باصلاحیت بسپارد. ضمن این‌که بی‌صبرانه منتظر واکنش تمام نهادها و کشورهای درگیر به این به اصطلاح گزارش سازمان هواپیمایی کشوری هستیم. ما دوباره از آ‌نها می‌خواهیم حق حضور ما در تحقیقات و مذاکرات را به رسمیت بشمرند و اجازه دهند خانواده‌ها در تحقیق دربار‌ه‌ی این جنایت حضور داشته باشند.
راه ایمنی آسمان‌های دنیا از تنبیه کسانی می‌گذرد که به مسافران بی‌گناه شلیک می‌کنند و ماه‌ها بازماندگان آن‌ها را با روایت‌های نادرست و تخیلی شکنجه می‌دهند. نگذارید هفته‌ها و ماه‌ها تبدیل به سال‌ها بشوند.»

#دادخواهی
#حامد_اسماعیلیون
از فیسبوک حامد اسماعیلیون

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: