🔴رضا مهرگان از امضاءکنندگان درخواست استعفای خامنه‌ای به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق و دوسال تبعید محکوم شد

خبر

ضا مهرگان، از امضا‌کنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و زندانی محبوس در بند ۴ زندان اوین، طی حکمی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به هفت سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال تبعید محکوم شد. در صورت تأیید نهایی این حکم و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ حبس تعزیری بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» در مورد وی اجرا خواهد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، به نقل از خبرگر رضا مهرگان از سوی شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب  قاضی ایمان افشاری، بابت اتهامات « اجتماع تبانی علیه نظام»، «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم و آسایش عمومی» به هفت سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال تبعید به روستای جعفرآباد از توابع آرین شهر خراسان جنوبی محکوم شد.

علی شریفی زاده، وکیل مدافع آقای مهرگان ضمن تأیید این خبر طی یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشته است: «حکم موکلم رضا مهرگان از امضاکنندگان بیانه ۱۴ نفر به استعفای رهبری، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری ابلاغ شد، درمجموع به ۷ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید محکوم شدند. از بابت اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس، از بابت تبلیغ علیه نظام ۱ سال حبس و برای اخلال در نظم و آسایش عمومی به ۱ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و برای مجازات تکمیلی به ۲ سال تبعید به روستای جعفرآباد از توابع آرین خراسان جنوبی.»

آقای مهرگان روز چهارشنبه ۶ شهریورماه ۹۸، توسط مأموران وزارت اطلاعات، «توأم با خشونت فیزیکی» در روستای «کتالم» از توابع شهرستان رامسر پس از بازرسی منزل و ضبط برخی از لوازم شخصی بازداشت‌شده بود.

آقای مهرگان متولد ۱۳۵۵ تا کنون بارها بدلیل فعالیت های سیاسی و مدنی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط دستگاه قضایی به زندان محکوم شده است. وی اولین بار سال ۱۳۷۵ و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» توسط نیروهای امنیتی در کرمان بازداشت و توسط دستگاه قضایی به شش ماه حبس محکوم شد که دوران محکومت خود را در زندان شهاب کرمان سپری کرد.

این شهروند برای بار دوم در سال ۷۸، به دلیل فعالیت در جنبش دانشجویی دوباره بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به دو سال زندان محکوم شد ( شش ماه تعزیری و هجده ماه تعلیقی ) که پس از پایان دوران محکومیت خود از سالن ۳ بند ۷ زندان اوین آزاد شد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
✅ کینه و خصومت تا کجا؟ نقاشی شجریان را قطع کردند و جای‌اش گچ ریختند

  تندیس چوبی محمدرضا شجریان در پارک مشهد قطع شد «احمدرضا نبی‌زاده»، هنرمندی مشهدی که پس از فوت «محمدرضا شجریان»، کار حکاکی تصویر این استاد نامی آواز ایران را بر روی تنه درختی قطع شده در «پارک ملت» مشهد آغاز کرده بود، روز پنجم آبان ۱۳۹۹ در صفحه اینستاگرامش با …

خبر
۴ نوکیش مسیحی به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

روز شنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۹، شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران، به ریاست محمد مقیسه با صدور دادنامه ای ۴ نوکیش مسیحی را در مجموع به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، مهدی اکبری، مهدی روح پرور، فاطمه شریفی و سیمین سهیلی نیا، …

خبر
♦️زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی در زندان تهران بزرگ♦️

خبرهای رسیده حاکی از زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ است. ۲آبان ۹۹، پویا قبادی بیش از ۲ ماه است که از درد دندان رنج می برد. پیش از این در اوایل شهریورماه ۹۹، امین وزیری به این زندانی سیاسی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: