ماری معلوف روزنامه نگار لبنانی به رژیم آخوندی ایران بخاطر اصرارش برای ساخت سلاح اتمی حمله کرد

🔻خانم معلوف در توییتی نوشت: اپوزسیون ایران یک سایت جدید فعالیتهای هسته ای رژیم (آخوندی) را که در سرخه حصار در شرق کشور قرار دارد، افشاء نمود و این تایید می‌کند که سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی “سپند” که پروژه تولید سلاح هسته ای این رژیم در وزارت دفاع را دنبال می کند، همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.“

معلوف در پایان توئیت خود گفت:”ایران تروریستی بمب اتمی میسازد

 

🔴 (https://t.me/DORRTV/88454) گزارش العربیه از افشاگری شورای ملی مقاومت ایران و شناسایی یک سایت هسته ای جدید رژیم ایران

سونا صمصامی نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا و علیرضا جعفرزاده معاون او روز جمعه ۱۶ اکتبر ۲۰۲۰ در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین جزئیات یک سایت هسته‌ای جدید ایران را افشا کردند.

صمصامی در این نشست به خبرنگاران گفت: «همکارم و من می‌خواهیم دو موضوع جدید درباره فعالیت‌های هسته‌ای رژیم ایران در اختیار شما قرار می‌دهیم.
اول – ما اطلاعات در مورد یک مرکز جدید برای فعالیت‌های هسته‌ای را با شما در میان می‌گذاریم. این سایت در سرخه حصار در شرق تهران واقع شده‌است و شما امروز جزییات بیشتری از آن را خواهید دید. این سایت جدید بطور مشخص نشان می‌دهد که سازمان سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی (سپند) که پروژه ساخت سلاح هسته‌ای رژیم را در وزارت دفاع دنبال می‌کند همچنان به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد. دوم ما در مورد تلاش‌های رژیم ایران برای پاک کردن آثار فعالیت‌هایش برای کسب سلاح اتمی صحبت خواهیم کرد. همان‌طور که می‌دانید آژانس بین‌المللی اتمی مدتها خواستار دیدار از دو سایت بود که رژیم نهایتاً زمانی اجازه بازدید داد که فکر می‌کرد همه شواهد را پاک کرده‌است. ما عکس‌های یکی از این سایت‌ها در ژوئیه ۲۰۱۹ را با عکس‌های ژوئیه ۲۰۲۰ مقایسه خواهیم کرد که نشان می‌دهد سایت بطور کامل تخریب شده‌است.»

جعفرزاده هم با تأکید بر اینکه برنامه هسته‌ای رژیم ایران از ابتدا برای کسب سلاح هسته‌ای بود و نه انرژی اتمی، گفت: «سیاست مماشات کشورهای غربی، حتی بعد از افشای سایت‌های نظنز و اراک توسط ما در اوت ۲۰۰۲، به رژیم این امکان را داد که در حین مذاکره با اروپایی‌ها بسرعت فعالیتهایش را افزایش دهد. روحانی که در آنزمان مذاکرات را از جانب رژیم دنبال می‌کرد، بعدها در کتابش اذعان کرد که اروپایی‌ها را فریب داده‌است. توافق برجام با چشم پوشی پنج بعلاوه یک بر ابعاد احتمالی نظامی رژیم برای کسب سلاح اتمی بود که در آن جای هیچ تردیدی نبود. بهمین دلیل رژیم در هیچ زمانی ساختارهایش در این زمینه را منهدم نکرد بلکه در بهترین حالت بطور موقت از فعالیت‌های علنی اجتناب کرد.»

آقای جعفرزاده دربارهٔ سایت هسته‌ای جدید ایران توضیح داد که «سازمان سپند (سازمان پژوهشهای نوین دفاعی) یک سایت جدید در منطقه سرخه حصار ساخته‌است. موقعیت محل جدید جاده دماونددر شرق تهران، در کیلومتر ۲ خروجی جاده سرخه حصار می‌باشد. در ابتدای ورود به این جاده، ایست بازرسی وجود دارد چون منطقه نظامی محسوب می‌شود.»

براساس این ادعا محل این مرکز جدید در شمال مجموعه سایت خجیر که بزرگترین مجموعه ساخت موشکهای بالستیک رژیم شامل گروه صنایع موشکی همت و گروه صنایع موشکی باکری است واقع شده و در شمال سایت جدید (شمال جاده دماوند) مرکز فرماندهی سازمان هواءفضای وزارت دفاع و صنایع مکانیک سازمان هواءفضا (موسوم به صنایع محلاتی) در منطقه حکیمیه قرار دارد. به این ترتیب ایران سایت جدید اتمی خود را در منطقه مجموعه سایتهای موشکی خود ایجاد کرده که تحت پوش فعالیت آنها قرار داشته باشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: