🔴صدیقه مالکی فرهمسر هاشم خواستار نماینده معلمان کشور: زندان کدام طرف میله هاست؟

بیدادگاه انقلاب در مشهد در حکمی ظالمانه هاشم خواستار را به ۱۶ سال حبس ، ۳ سال تبعید به نیکشهر و ۳ سال ممنوع الخروجی از کشور محکوم کرده است.

صدیقه مالکی فر همسر هاشم خواستار نماینده معلمان آزاده کشور و یکی از امضاکنندگان بیانیه «استعفای علی خامنه ای و گذار از رژیم جمهوری اسلامی»، که بیش از ۶ ماه است در زندان مشهد محبوس است، در دردنامه ای خطاب به آزادیخواهان نوشت؛

✍️درود بر همه آزادیخواهان و دوستان،
اینجا سالن انتظار ملاقات زندان مرکزی مشهد (زندان وکیل آباد مشهد )است. به علت وجود کرونا مسئولین زندان ملاقات حضوری را حذف کرده اند و ملاقات کابینی را هم همسرم گفته که به علت آلودگی زندان نیایید، فقط میماند ملاقات تلفنی که وقت معینی ندارد هر موقع مسئولین حفاظت زندان وقت آزاد داشته باشند درحد ۳تا۴ دقیقه اجازه می دهند که آقای خواستار به من و فرزندانم که جدا از من زندگی می کنند زنگ بزند و ایشان باید این وقت تلفن زدن را بین من و سه فرزندم تقسیم کند!

از آنجاییکه زندان وکیل آباد بسیار شلوغ و پر تراکم است و وضعیت غذا و هوا و بهداشت خوب نیست و با وجود بیماری کرونا که خطر آن در محیطهای شلوغ و پر تراکم بسیار بیشتر است همه ما مضطرب و نگران سلامتی زندانیان بیگناه هستیم.

وقتی می روم جلوی زندان وکیل آباد مشهد از پشت دیوارهای بلند و درهای آهنین زندان در ذهنم با همسرم هم کلام می شوم و در همان لحظه تمام درها و دیوارها و میله ها محو می شود، آنوقت است که می بینم من با جسمی آزاد و روحی اسیر و دربند جلوی همسرم که با جسمی دربند و روحی آزاد و آرام نشسته همکلام شده ام.
آنوقت است که متوجه نمی شوم که او در زندان است و من آزاد یا من در زندانم و او آزاد، و بالاخره متوجه نشدم زندان کدام طرف دیوارها و میله هاست!

خانم مالکی فر در بخشی از سخنان خود خطاب به فعالان حقوق بشر و آزادیخواهان گفت؛ هر کاری که از دستتان می آید برای آزادی زندانیان انجام دهید قبل از آنکه دیر شود و زندانها به کشتارگاه تبدیل گردد.

همسر هاشم خواستار در ادامه افزود؛ وضعیت زندانهایی مانند زندان وکیل آباد مشهد بسیار بد است، این زندانی است که اساسا برای دوهزار نفر ساخته شده ولی در حال حاضر حدود هجده هزار زندانی در آن است، اگر «ویروس کرونا» به درون این زندان راه یابد، زندان را به کشتارگاه زندانیان تبدیل می کند، بهتر است مسئولان نیز این مهم را در نظر داشته باشند و قبل از وقوع فاجعه نظرشان را تغییر داده و زندانیان را آزاد کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: