دختر عباس واحدیان شاهرودی و برخی منابع حقوق بشری روز سه‌شنبه ۷ دی خبر دادند که عباس واحدیان، یکی از امضاکنندگان نامه سرگشاده «درخواست استعفای خامنه‌ای»، علاوه‌بر ۱۰ سال محکومیت قبلی، به ۱۱ سال حبس دیگر نیز محکوم شده است.

هنگامه، دختر عباس واحدیان شاهرودی، در توئیتر با اعلام این خبر همچنین نوشت که پدرش به این حکم زندان نیز اعتراض نکرده «چون معتقد است عدالتی نیست که اعتراض» بکند.

عباس واحدیان‌ شاهرودی در ادامه اعلام کرده است؛در روندی کاملا غیرقانونی و بدون حق داشتن وکیل،حکم شعبه ۳ بیدادگاه ضد انقلاب به ایشان ابلاغ شده است و بابت ایجاد گروه شهجا و اتاق ایران و همکاری با معاندین جمعا به ۱۱ سال حبس محکوم شده است.

روز دوشنبه ۶ دی‌ماه۱۴۰۰، عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی توسط شعبه ۳ «بیدادگاه» ضدانقلاب مشهد به تحمل ۱۱ سال حبس  دیگر محکوم شد. آقای واحدیان پیشتر در پرونده‌ای دیگر به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود. این فعال مدنی هم اکنون در یکی از سلولهای انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد به سر میبرد.

، عباس واحدیان شاهرودی از بابت اتهاماتی از جمله «تشکیل گروه به قصد اقدام علیه امنیت کشور و همکاری با گروه های مخالف نظام» به تحمل ۱۱ سال حبس محکوم شد.

فعال مدنی، عباس واحدیان شاهرودی در ظهر روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه توسط ماموران اداره اطلاعات در شهرستان رضوانشهر بازداشت شد. آقای واحدیان ۲ روز بعد در تماس تلفنی کوتاهی با خانواده خود، از گشایش پرونده جدیدی تحت عنوان اتهامی «اقدام علیه امنیت ملی» خبر داده بود.

همزمان منزل دختر آقای واحدیان در مشهد توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته و برخی از وسایل شخصی آنها از جمله مدارک و لوازم الکترونیک ضبط شده است. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده واحدیان، تلاش هنگامه واحدیان، جهت بازپس‌گیری لوازم ضبط شده تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

آقای واحدیان پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. این فعال مدنی هم اکنون در یکی از سلولهای انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد به سر میبرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: