🔴فوری خطر اعدام شماری از زندانیان در زندانھای سنندج و سقز..پیام توییتری امجد حسین پناهی ‏⁧ #عدنان_میرکی⁩ هم قرار است ⁧ #اعدام⁩ شود

‏خانواده میرکی، خواستار همت و تلاش شهروندان برای پیشگیری از اعدام فرزندشان شدەاند.

‏از طرف خودم و خانواده‌ام از خانواده مقتول (جمشید رنجبری) تقاضا داریم بزرگواری نموده و این جوان را از ⁧ #دار_اعدام⁩ نجات دهند.

‏ از اعدام جوانی دیگر پیشگیری
نماییم
#ملاکرونااسلحه_رژیم_علیه_ایران_وجهان
#براندازم
#ستمدیدگان_دادخواه
#حزب_براندازان_ایران
#سوختگان_آنفولانزا_کیستند
#حکومت_دروغ
#اتحاد_مبارزه_پیروزی
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#خامنه_ایی_قاتل_کودک_کش_ضدایران
#khabargar

.jpg

بنا به خبرهای منتشره، ساعت ٢ بعدازظهر امروز یکشنبه ٣١ فروردین، ٨ نفر از زندانیان محکوم به اعدام و محبوس در زندان مرکزی سنندج و سقزبرای اجرای حکم اعدام، بە سلول انفرادی منتقل شدند.
۱ – #واحد_فیضی اهل #بانه
۲- #لقمان_احمد_پور اهل بانه
۳- #رامیار_مخلص اهل بانه
۴- #سعید_محمد_پور اهل #کرمانشاه
۵- #سینا_محمدی اهل #دهگلان
۶- #عدنان_میرکی اھل #سنندج
٧-#شایان_سعیدپور اھل #سقز
٨-نامعلوم

عدنان میرکی یکی دیگر از محکومین به اعدام، متولد ۱۱ مرداد ۱۳۶۸ و متهم است در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ درجریان یک درگیری خیابانی در محله حاشیه نشین کانی کوزله باعث مرگ جوانی به اسم جمشید رنجبری شده است. یکی از نزدیکان عدنان میرکی گفته اند که این اتفاقی دردناک و تاسف بار بوده است ولی عدنان قصد کشتن کسی را نداشه است. متهم مذکور حتی خودش با اورژانس وپلیس تماس گرفته بود ولی متاسفانه به دلیل دیررسیدن کمک ،آقای جمشید رنجبری جان خود را از دست می دهد. عدنان میرکی و همچنین مقتول جمشید رنجبری از خانواده های کارگری و زحمتکش هستند و هر دو با رنج و درد و سختی بزرگ شده اند. شرایط سخت و غیر قابل تحمل زندگی زمینه ساز بروز چنین حوادث تلخ و ناگوار است. عدنان در یک تماس تلفنی با خانواده خود گفته است که من را به سلول انفرادی منتقل می کنند و می خواهند حکم اعدام را روز چهارم اردیبهشت به مورد اجرا بگذارند. او از خانواده خود و مردم شهر خواسته است که هر کاری که می توانند برای نجات جان او از مرگ انجام دهند.
جای شکی ندارد که جمهوری اسلامی با موج جدیدی از اعدام ها هم می خواهد از زندانیانی که برای نجات جان خود ازشیوع کرونا در زندانها دست به فرار زده بودند زهر چشم بگیرد و هم به مردمی که مترصد به زیر کشیدن این حکومت جنایتکار و کرونایی هستند گوشزد کند که هنوز کنترل اوضاع را در دست دارد و آنها را بترساند. راه انداختن بساط اعدام و آدمکشی آنهم در شرایطی که کرونا از مردم قربانیان زیادی گرفته است نشانه ای جز این نیست که این رژیم برای بقای خودش حاضرست دست به هر اقدام جنایتکارانه ای بزند.
در مقابل این وحشی گری و قصاوت جمهوری اسلامی باید قد علم کنیم. مردم شهر سنندج همچون همیشه باید دست بکار شوند و در مخالفت با اعدام و در دفاع از حق حیات نیرویشان را بسیج کنند. باید همچون گذشته به سراغ خانوده های مقتولین رفت و از آنها اکیدا خواست که در جنایتی که جمهوری اسلامی می خواهد مرتکب شود خود را سهیم نکنند و با گذشتن ازحکم مرگ و نیستی “قصاص” به زندگی و ادامه حیات و بخشش رای دهند. امروز مردم آزادیخواه شهر سقز با تجمع در محله سنگبران از خانواده شاکی شایان سعید پور خواستند از حکم قصاص او صرف نظر کنند.

فرصت زیادی باقی نیست. این زندانیان محکوم به اعدام از روز سه شنبه سوم اردیبهشت و در فاصله چند روز قرار است که همگی اعدام شوند. نگذاریم که این اتفاق بیفتد. اعدامها در ایران باید متوقف شوند. در مقابل جمهوری اسلامی باید صفی از مردم متحد قرار گیرد که خواهان توقف اعدامها، ملغی ساختن احکام اعدام و بستن در زندانها در شرایط کرونا و وضعیت غیر بهداشتی و بشدت آلوده زندانها در ایران شوند.
کمیته بین المللی علیه اعدام
۱۹ آوریل ۲۰۲۰-۳۱ فروردین ۱۳۹۹

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: