🔴محکومیت پوریا عالمی, روزنامه نگار به تحمل حبس تعزیری و ممنوع الخروجی

شعبه ۵۴ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران, با صدور حکمی, “پوریا عالمی”, روزنامه نگار و طنزپرداز شاغل در روزنامه شرق را به تحمل حبس تعزیری و شلاق محکوم کرد.

طی روزهای گذشته, “پوریا عالمی”, روزنامه نگار و طنزپرداز شاغل در روزنامه شرق, که از بابت فعالیتهای رسانه ای با اتهام “تبلیغ علیه نظام” و چند اتهام دیگر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۵ سال حبس تعلیقی و همچنین ۲ سال ممنوع الخروجی محکوم شده بود با ارجاع پر.نده اش به شعبه ۵۴ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع الخروجی محکوم شد.

“کاوه رضوانی راد”, وکیل مدافع “پوریا عالمی” با اعلام این خبر گفت: موکلم در سال ۱۳۹۱, بازداشت شد و پس از طی مراحل بازجوئی و کمیل پرونده با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود که اخیرا حکم قطعی او صادر شده است.

“رضوانی راد” همچنین گفت: مجموعه‌ای از اتهامات علیه موکلم مطرح شده بود که این روزنامه نگار از عمده اتهامات تبرئه شده است. اما حکم در خصوص اتهام “تبلیغ علیه نظام” صادر شد. این روزنامه نگار, در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به تحمل۵ سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوع الخروجی محکوم شده بود که با ارجاع پرونده به دادگاه تجدید نظر و بررسی توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم ۵ سال حبس تعلیقی او را تبدیل به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع الخروجی کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: