🔴مصرف ۱ کیلوگرم گوشت در سال سهم محروم‌ترین خانوارهای ایرانی

گزارش طرح آمارگیری هزینه درآمد خانوارهای ایرانی (شهری و روستایی) در کل ایران جزئیاتی ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد مصرف برخی کالاهای اساسی از جمله برنج و گوشت درسال ۹۷ کاهش داشته است.
مطابق اطلاعات بودجه خانوار مرکز آمار ایران، در سال ۹۷ متوسط میزان مصرف گوشت دام در خانوار شهری ۴.۳ و در خانوار روستایی ۵.۳ کیلوگرم کاهش یافته و با توجه به آمارهای ارائه شده هر خانوار ایرانی طی سال ۱۳۹۷ به طور متوسط در ماه حدود دو کیلوگرم گوشت دام مصرف کرده است.
این در حالی است که متوسط مصرف خانوار‌های محروم جامعه بسیار پایین‌تر از این مقدار و تنها یک کیلوگرم در سال تخمین زده شده است.
خبرگزاری دانشجو در گزارش خود نوشته که جزییات گزارش طرح آمارگیری هزینه درآمد خانوار‌های ایرانی (شهری و روستایی) در کل کشور نشان می‌دهد که مصرف برخی کالا‌های اساسی از جمله برنج و گوشت درسال ۹۷ کاهش یافته است.
برآورد متوسط مصرف خانوار‌های ایرانی ساکن شهر‌ها و روستا‌های کشور در طرح هزینه درآمد مرکز آمار نشان می‌دهد در سال ۹۷ هر خانوار ایرانی ۲۴.۲ کیلوگرم انواع گوشت دام مصرف کرده است. بر اساس این آمار کل مصرف گوشت گوساله در یک سال برای خانوار ایرانی ۴.۱ کیلوگرم بوده است.
در سال ۹۷ متوسط میزان مصرف گوشت دام در یک خانوار شهری ۲۱.۸۱۶ کیلوگرم و در خانوار روستایی ۲۴.۲۷۸ کیلوگرم بوده است. با مقایسه این دو آمار میزان مصرف گوشت در خانوار شهری ۴.۳ و در خانوار روستایی ۵.۳ کیلوگرم کاهش یافته است.
گفتنی است، با توجه به آمار‌های ارائه شده هر شهروند ایرانی طی سال ۱۳۹۷ روزانه به طور متوسط تنها حدود ۱۶ گرم گوشت دام مصرف کرده است.
لازم به ذکر است که این آمار شامل میانگین مصرف تمامی دهک‌های جامعه بوده، اما میزان مصرف در دهک‌های محروم‌تر جامعه بسیار پایین‌تر از این مقدار است.

در محروم‌ترین دهک، میزان مصرف گوشت در سال به یک کیلوگرم می‌رسد که اختلاف بالایی با میانگین کل جامعه داشته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: