از ابتدا انتخابات، بخشی از دموکراسی بوده ، ابداعیِ نوع بشر برای امکان مشارکت همگانی در تصمیم گیریهای سیاسی و قدرت تا جهانی عادلانه تر و بهتر بسازند… و انتخاب کنندگانی که عموم مردمند ، اصیل اند و اصالت دارند (بالاصاله) و جمعی انتخاب شونده که تنها باید سخنگویان ، نمایندگان و وکلای مردم باشند ، آنهم بالوکاله … یعنی وکیل مردمند برای آنکه حرف مردم و اراده آنها را اعمال کنند … نه حرفهای “ولی فقیه” و اراده نظام را … انتخاب در جایی وجود دارد که استبداد مذهبی نباشد و آنجا که استبدادی از هر نوع باشد ، طبعا انتخابی در کار نخواهد بود.
روحانی خودش با وقاحت گفت این انتخابات نیست ، انتصابات است … ولی حال می گوید با این وجود با صندوق ها قهر نکنید و حتما شرکت کنید و علت ضرورت مشارکت را هم نشان دادن ” انتخابات”، “عظمت ملی”،”امنیت ملی”،”ایستادگی در برابر دشمن” و… اعلام می کند و تنها چیزی که محلی از اعراب ندارد مطالبات مردم و برقراری حاکمیت مردمی است . یعنی فقط آمار بالای مشارکت را می خواهند تا به دنیا نشان دهند که مورد حمایت مردم هستند و مشروعیت مردمی دارند… و همان را طنابی می کنند بر گلوی مردم ایران تا با همان سنگینی مشارکت خودشان از آن حلق آویزشان کنند… طرفه آن که این را هم خودشان انتخابات نمی دانند و انتصابات می‌گویند… چرا…؟ چون این بار تیغ رد صلاحیت گریبان همه شان را گرفته و حال آن که ۴۰ سال است که انتخابات به همین سیاق بوده و در اطاق تجمیع آرا همه چیز را به اسم مشارکت مردمی و به کام خودشان نوشته اند… ولی حالا که گریبان خودشان را گرفته همانها که این سالیان از کاخ ها و حجره های خموش و جن زده شان سرکی بیرون نکشیده تا حال و روز مردم بدانند اُرد مشارکت فعال و قهر نکردن با صندوق ها و… می دهند . راستی کدام صندوق ها؟ آیا منظور همان صندوق های قرض الحسنه و ثامن و غارت و چپاول مردم است؟ کدام نماینده مردمی تاکنون جز همین بردگان ولایت امکان حتی کاندید شدن را داشته اند ؟ کدامیک از این وکیل الدوله ها تاکنون جز چاپلوسی و اعلام چاکری ، دفاعی از مردم و مطالبات آنها کرده اند؟
در همین آبانماه خونهای مردمی که تنها بخاطر مطالبه حقوق خویش اعتراض کرده و به خیابان ها آمده بودند را در سنگ فرش خیابان ها ندیدند؟ نشنیدند؟ مقصر کشتار بیش از ۱۵۰۰ شهروند و جوان ایرانی بالاخره چه کسی بود؟ مردم ماهشهر ،اهواز، شهریار، کرج، شیراز،کرمانشاه ، شهر قدس ، ساوه و… را چه کسانی به گلوله بستند ؟ بیش از ۱۰۰۰۰ زندانی را به کجا بردند و چه بلایی بر سرشان آمد؟ چرا آماری از تعداد شهدای آبان را اعلام نمی کنند ؟ کدام به اصطلاح نماینده،این مبرم ترین مسئله مردم را پیگیری کرد و به چه نتیجه ای رسید؟ وقتی مردم به جان آمده در خیابان را عوامل خارجی و اغتشاشگر و… خواندند و سرکوب کردند کدامیک آنها را موکلان خود دانستن و از آنها دفاع کردند و به چه نتیجه ای رسیدند؟ و…
مشارکت و شرکت کردن در نمایش انتخابات رژیم و رای دادن به هر کدام از باندها ، جناح ها و مهره های اصلاحطلب، اعتدالی و اصولگرا و… جز نادیده گرفتن و تائید همه جنایت ها و خونهای به نا حق ریخته شده خواهران و برادرانمان در قیام های دیماه ۹۶ و آبان ۹۸ و تداوم و تائید این همه فقر و تبعیض، فساد و فحشا ،تورم و گرانی ، زندان و سرکوب و رونق چوبه های دار و اعدام و ترویج تروریزم نیست .لذا ما جمعی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج بر این باوریم که هیچ ایرانی آزاده و با وجدانی با مشارکت در این انتخابات نمایشی خونهای به نا حق ریخته شده را نادیده نمی گیرد و غصب حقوق انسانی خود را تائید نخواهد کرد‌.

۱.مجید اسدی
۲.پیام شکیبا
۳.سعید ماسوری
۴.آرش صادقی
۵.مُطَلِب احمدیان
۶.پیروز(محمدعلی) منصوری
۷.محمد امیرخیزی
۸.حسن صادقی

چهارشنبه بیست و سه
بهمن ماه نود هشت
زندان گوهردشت(رجایی شهر)کرج

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: