روز دوشنبه ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۸, مهرداد محمدنژاد, زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ در نامه ای سرگشاده در قالب دلنوشته به شرح سختی ها و معضلات وارده بر زندانیان در دوران حبس اشاره می کند. این زندانی سیاسی که در حال تحمل دوران محکومیت حبس ۲ سال خود از بابت فعالیتهای وی در فضای رسانه ای می باشد…

تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۸,  توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست “احمد زرگر”, مورد محاکمه قرار گرفت و در تاریخ ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۸, حکم قطعی به وی ابلاغ شد که براساس دادنامه صادره توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران, مهرداد محمدنژاد از بابت اتهامات ” تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و همچنین از بابت اتهام “توهین به مقامات” هم به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و در مجموع به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری برای وی لازم به اجرا شد.

لازم به ذکر است؛ تا این لحظه دستکم ۹ نفر از زندانیان محبوس در تیپهای زندان تهران بزرگ به ویروس کرونا مبتلا شدند که از میان آنها ۱ نفر جان خود را از دست داده است. بسیاری از زندانیان سیاسی در زندان‌های سراسر کشور علیرغم بخشنامه رئیس قوه قضاییه مبنی بر اعطای مرخصی به زندانیان با محکومیت زیر ۵ سال، کماکان از اعزام به مرخصی محروم هستند.

وی در نامه ای سرگشاده با هدف هشدار به مسئولان قضائی و همچنین مسئولان زندان تهران بزرگ هرگونه اتفاق برای وی را متوجه آنها دانسته و سختی ها و مشکلات دوران حبس را شرح می دهد.

کاش می‌توانستم توضیح بدهم چه چیزهایی را توسط زندان از دست دادم. وقتی بوکسوری در رینگ مقابل یک حریف قدرتمند قرار می‌گیرد و مشت‌های سنگین دریافت می‌کند، ابتدا دچار ترس می‌شود اما از یک لحظه به بعد، دیگر ترسش می‌ریزد و دلش می‌خواهد هر چه بیشتر و سنگین‌تر مشت بخورد. زندان هم درست همان رینگِ خونی درست لحظه‌ای است که دیوارها و میله‌ها همچون همان مشت‌ها بی‌اثر می‌شوند و زندان و بیرون از زندان  دیگر هیچ فرقی برای یک زندانی ندارد. متاسفانه با توجه به مثبت بودن تست کرونای یکی از هم بندی‌ها، اعلام می‌دارم که از همین روز شبَه کرونا نیز ناقوس وحشت و مرگ را برای زندان تهران بزرگ به صدا درآورده است.

اینجانب از امروز اعلام می‌کنم، تمام مسوولیت سلامتی یا مرگ اینجانب برعهده آن دادیاری است که بدون هیچ دلیل منطقی و حقوقی و قضایی و با توجه به دستور صریح رییس قوه قضاییه، با برخوردی سلیقه‌ای با تقاضای مرخصی‌ام مخالفت می‌کند. در حالی که تمامی شرایط مرخصی را دارا هستم. علیرغم تقاضا و التماس‌های مادرم، بی‌رحمانه با آن مخالفت می‌کند و اجازه خروج را از این دارالبوار به من نمی‌دهد.

مهرداد محمدنژاد/ دوشنبه ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۸/ تیپ ۵ زندان تهران بزرگ

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: