🔴نامه نسرین ستوده اززندان قرچک به دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

 

 

 

اختصاص بخشی از نمایشگاه “شجاع باش!” به معرفی نسرین ستوده در‌ موزهٔ مقاومت آمستردام ●

 

به مناسبت هشادمین سالگرد واقعهٔ تاریخی اعتصاب فوریه هلند، نمایشگاه ویژه‌ای در موزهٔ مقاومت آمستردام با عنوان “شجاع باش” آغاز به کار کرده است. یکی از قسمت‌های اصلی این نمایشگاه به معرفی نسرین ستوده اختصاص یافته است.

این موزه در معرفی این بخش اینگونه نوشته که: «هم‌اکنون نیز مردم همچنان در برابر بی‌عدالتی ایستاده‌اند. به همین دلیل شجاع باشید! این داستان نسرین ستوده، وکیل حقوق بشر ایرانی است.»

– ‌منصوره شجاعی، از بنیان‌گذاران موزهٔ جنبش زنان ایران، دربارهٔ چرایی اختصاص بخشی از این نمایشگاه به نسرین ستوده می‌گوید:

“ پس از محکومیت نسرین ستوده به ۳۲ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق، سازمان عفو بین‌الملل در هلند تجمعاتی در حمایت از او برگزار کرد و رسانه‌های هلندی زبان هم به نسرین و حکم صادره برای او توجه ویژه‌ای داشتند به همین دلیل نسرین ستوده و مقاومت او در هلند بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.
در واقع نسرین یک چهره‌ٔ شناخته شدهٔ جهانی است و نام ایران و زن ایرانی با نام او و زنانی چون او رقم خورده است. افزون بر این، اهداف موزهٔ مقاومت در اساس متوجه موضوع پایداری، حقوق بشر، صلح،‌ عدالت و برابری است و نسرین در تمام این سرفصل‌ها کارنامهٔ درخشانی دارد. ”

متن نامه :

با احترام
اینجانب نسرین ستوده از زندان قرچک یکی ازبدترین زندان‌های ایران این نامه رابرای شما می‌فرستم تاشاید فعالیت‌های سازمان ملل متحد به نحوی افزایش یابد که درآینده‌ای نه چندان دور،گوشه‌ی کوچکی از آرزوهای بزرگ بشری را که دراعلامیه‌ی جهانی حقوق بشرذکر شده است محقق ‌نماید. درماه‌های گذشته بسیاری ازهموطنان اقلیت‌های‌ قومی و مذهبی ما رادر ایران، درسکوت خبری اعدام کردند. همچنین در پگاه چهارشنبه ۲۹ بهمن زهرا اسماعیلی یکی اززندانیان این زندان به همراه هشت تن دیگربه چوبه‌ی دارسپرده شد.شما نیک می‌دانید که درآمار بسیار بالای اعدام‌ها در ایران چه اشتباهاتی قابل پیش‌بینی است ومن به عنوان کسی که ازنزدیک در جریان پرونده‌ی زهرا اسماعیلی بوده‌ام،می‌دانم که اودست به قتل نزده بود. ازشما جامعه‌ی بین‌المللی و فعالان حقوق بشر درخواست دارم که موضوع اعدام درجامعه‌ی ایران به ویژه علیه قومیت‌ها و اقلیت‌های مذهبی و همچنین زنان، توجه کافی مبذول نمایند و اقدامات لازم برای جلوگیری از اعدام‌های گسترده را به عمل آورند.با احترامات شایسته
نسرین ستوده ،زندان زنان قرچک

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: