🔴گرامی باد بیستمین سالگرد اعتراض بزرگ دانشجویان در تیر ماه ۱۳۷۸

گزارش

عزت الله ابراهیم نژاد فارغ‌التحصیل رشته حقوق از دانشگاه چمران اهواز و یکی از جانبخشان  کوی دانشگاه تهران می باشد
رشته حقوق دانشگاه چمران اهواز
فعال سیاسی و شاعر
در۱۸تیر سال ۷۸توسط مسعودده نمکی به قتل رسید.🔵عوامل قتل وی هیچگاه محاکمه نشدند و خود او پس از مرگ توسط بیدادگاه ضد انقلاب متهم به اقدام علیه امنیت ملی شد. وکالت خانواده وی را شیرین عبادی به عهده داشت.
🔵عزت درحال گذراندن دوران سربازی خود در ستاد مشترک سپاه پاسداران درتهران بود درشب ۱۸تیر سال ۷۸ به خوابگاه دانشجویان دانشگاه تهران درکوی دانشگاه رفته بود .
🔵فرشته علیزاده فعّال دانشجویی دانشگاه الزهرا که در میان درگیری‌های پس از حمله شبه ‌نظامیان انصار حزب الله و پلیس به خوابگاه دانشجویان در کوی دانشگاه تهران در وقایع ۱۸ تیر ۱۳۷۸ ناپدید شد.
تاکنون هیچکدام ازارگانهای نظام جهل وجنایت ؛ حاکم برایران پاسخی به خانواده ومردم ایران درقبال مفقود وکشته شدن فرشته نداده اند .

شعرخوانی عزت‌ابراهیم‌نژاد در دانشگاه چمران اهواز سال ۱۳۷۷:
ما را به خاطر بیاور!
ما را که تازه جوانانی بیست و دو ساله بودیم.
شور
عشق درسینه داشتیم و
پیش از آن که عاشق شویم سینه بر خاک سوده مُردیم.
ما را به خاطر بیاور! ما را که سینه‌سرخانی خنیاگر بودیم و ده به ده
نه در آسمان و نه در کوهسار و نه بر شاخسار
که در بازار پیش از آن‌که آوازه‌خوان شویم
بر شاخه‌ای تکیده از تکیه‌گاه خویش
جان واسپردیم
به خاطر دارم پیامشان را، سرنوشتشان را،
آری …
و همیشه درگذرگاه خاطرم درگذر است
آوازهای صامت سینه‌سرخان سینه برسیخ و
تجسد آرزوهای بیست و دو سالگان سینه بر سنگ
و از تکرار یادشان شاید پیش از آن که شاعر شوم
بیست و دو ساله بمیرم.
آمین!

#سعید_زینالی #۱۸تیر #کوی_دانشگاه #فرشته_علیزاده #روحانی #عزت_ابراهیم_نژاد #اکبر_محمدی #خاتمی
اماخون فرشته وتمامی جانبخشان و ازادگان  دانشگاه از سال ۶۰تاکنون درقیام سراسری مردم و دانشجویان ایرانی زنده وپویا است و تا محقق شدن آزادی و رهایی ادامه دارد.

در نیمه شب ۱۸ تیرماه ۷۸ تعداد زیادی از دانشجویان
در خوابگاه دانشجویی امیرآباد تهران دست به یک تظاهرات بر علیه حکومت زدند. بعد از ساعتی مأموران امنیتی با باتوم، چماق و قنداق تفنگ به دانشجویان که حدود ۱۳۰۰ نفر بودند، حمله کرده و آنها را به شکل وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار دادند. تعداد زیادی زخمی و تعدادی دستگیر شدند. در همان روزها تلویزیون سی ان ان خبر داد: «به‌ گزارش شاهدان عینی، تعداد کشته‌ها در این تهاجمها حداقل ده نفر بوده است». یکی از کشته شدگان عزت الله ابراهیم نژاد بود که پس از شکستن پا و کتف اش، او را با شلیک گلوله به سرش کشتند.
➖دانشجویان اما روز ۱۹تیرماه به تظاهرات و اعتراضات خود ادامه دادند. شعار دانشجویان در این تظاهرات «می‌کشم، می‌کشم، آن که برادرم کشت» و «توپ، تانک، مسلسل، دیگر اثر ندارد»، «حکومت آخوندی برکنار برکنار»، «وای به‌روزی که مسلح شویم» بود.
عوامل خاتمی که با نزدیک کردن خود سعی در خاموش کردن خروش دانشجویان داشتند، توسط دانشجویان با گوشمالی پاسخ داده شدند. عمامه موسوی لاری وزیر کشور وقت در این صحنه به زمین پرتاب شد و دانشجویان او را از دانشگاه بیرون کردند.
این تظاهراتها به تبریز رسید. در تبریز یک نفر کشته و تعدادی دستگیر شدند. در تهران جوانان محل نماز جمعه در دانشگاه تهران را به آتش کشیدند. خبرگزاری فرانسه درباره این روز نوشت: «تظاهرکنندگان که یک پیراهن خون‌آلود بر سر دست گرفته بودند، ‌شعار می‌دادند «دانشجو بپاخیز! برادرت کشته شد!» برخی دانشجویان که صورت خود را با پارچه پوشانده بودند، فریاد می‌زدند: «مرگ بر استبداد، زنده‌باد آزادی.»
تلویزیون سی.ان.ان همچنین خبر از تعطیلی بازار در حمایت از دانشجویان داد.
خاتمی پس از تشکیل جلسه امنیتی، یک حکومت نظامی اعلام نشده برقرار کرد.
موسوی لاری وزیر کشور خاتمی طی بخشنامه ای از نیروهای دولتی خواست که به کسی رحم نکنند و به مردم شلیک کنند. خاتمی در تلویزیون با صراحت مردم تظاهرکننده را به دستگیری و سرکوب تهدید کرد.

✔️خیزشهای آزادیخواهانه ملت ایران علیه دیکتاتوری ولایت فقیه، برغم سرکوب وحشیانه توسط نیروهای سرکوبگر حاکمیت، هیچگاه خاموش نشده و آتش آن در اعتراضات سراسری سالهای ۸۸ و تاکنون هر چه بلندتر شعله می‌کشد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

افشاگری
بی‌خبری” از شاهد شکنجه نوید افکاری در بیدادگاه

  شاهین ناصری، زندانی محبوس در زندان عادل‌آباد که ۹ آبان ۱۳۹۸ با نوشتن نامه‌ای از زندان شهادت داده بود که مهر ۱۳۹۷، شخصا در آگاهی شیراز شاهد شکنجه نوید افکاری بوده، از پنج‌شنبه هفته گذشته از زندان عادل‌آباد به آگاهی شیراز منتقل شده است هدی محمودیان، فعال سیاسی و …

خبر
♦️ شکنجه عباس عسکری از بازداشت شدگان آبان ۹۸ جهت گرفتن اعتراف اجباری♦️

♦️عباس عسکری یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ برای اعترافات اجباری مورد شکنجه های شدید قرار گرفته است. ♦️عباس عسکری ۳۴ ساله در اعتراضات آبان ۹۸ در اهواز دستگیر شد. وی پس از کشته شدن رضا نیسی نوجوان ۱۶ ساله در ۲۵ آبان ۹۸ که توسط نیروهای سپاه مورد …

خبر
🔴‏ شکایت زنده یاد نوید افکاری از وکیل مزدور تحمیلی، حمیدرضا جمشیدی اردکانی

زنده یاد نوید افکاری، در ۲۵ آذر ۱۳۹۸، از حمیدرضا جمشیدی اردکانی، وکیل دادگستری مزدور جمهوری اسلامی که با فشار دستگاه اطلاعاتی به وی تحمیل شده بود، به خاطر تبانی در تضییع حق و تأیید گزارش دروغین آگاهی و دیگر خیانت های این وکیل فاسد دادگستری، به دادستانی استان فارس …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: