🔴 اسرین درکاله, فعال حقوق زنان تفهیم اتهام شد وبا اتهامات بی اساس متعددی روبه روست

گزارش

 

دختر را زندانی می‌کنید مادران همراه می‌شوند

مادر را زندانی می‌کنید دختران پرچمدار می‌شوند، این است نتیجه حبس و سرکوب‌تان که هر یک معترض را زندانی می‌کنید، معترضان تکثیر می‌شوند.#اسرین_درکاله #ندای_زنان_ایران #حقوق_زنان

فیروزه شرف الدین، مادر اسرین درکاله روز گذشته با انتشار یادداشتی از ملاقات کابینی با فرزندش خبر داده و گفته است: “او را به دادسرا برده اند و اتهاماتی به او نسبت داده شده از جمله؛ ۱.اجتماع و تبانی به قصد انجام جرم علیه امنیت کشور. ۲.فعالیت تبلیغی علیه نظام. ۳.عضویت در گروه ندای زنان ایران با هدف بر هم زدن امنیت کشور. ۴.تشویق به فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و حمایت از این موضوع و جریانات همراه آن و انتشار آن در فضای مجازی. ۵. تظاهر به عمل حرام در اماکن عمومی”.

اسرین درکاله در تاریخ ۶ مردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه ۹۸، از بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد.

این شهروند در حوزه توانمندسازی زنان از جمله سوادآموزی فعالیت می‌کرد. اسرین درکاله در تاریخ ۱۶ اسفندماه ۹۷ در مراسمی که در تهران به مناسبت ۸ مارس در روز جهانی زن توسط انجمن ندای زنان ایران برگزار شده بود، در ارتباط با موضوعاتی با عناوین “زنان نیروی اصلی اعتراض” و “چهل سالگی جنبش زنان” به ایراد سخنرانی پرداخته بود.

مریم محمدی دیگر عضو انجمن ندای زنان ایران نیز در تاریخ ۱۷ تیرماه بازداشت و در تاریخ ۱۷ مردادماه به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.


خواسته های مریم محمدی و اسرین درکاله دو فعال حقوق زنان از زندان اوین

روز یکشنبه دهم شهریور ۱۳۹۸ ، سی و ششمین روز دستگیری اسرین درکاله و پنجاه و ششمین روز دستگیری مریم محمدی میباشد . این دو فعال حقوق زنان و از اعضای ندای زنان ایران به جرم خواسته های انسانی و ابراز حقوق شهروندی خود روزها و هفته هاست که در زندان اوین بسر میبرند .
خواسته های این دو فعال حقوق زنان شامل:

۱- درخواست رفع تبعیض جنسیتی و نابرابری برای زنان
۲- درخواست هویت شهروندی برابر
۳- رفع تفکیک جنسیتی
۴- درخواست لغو خشونت علیه زنان و ایجاد امنیت در برابر وقوع تعرض و خشونت
۵- لغو حجاب اجباری
۶- حفظ حرمت و شان انسانی زنان
۷- درخواست بیمه رایگان و کارآمد برای همه
۸- درخواست تحصیل رایگان برای همه بوده است .

مریم محمدی و اسرین در کاله بدون هیچ قید و شرطی آزاد باید گردند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
خط فقر ۱۰ میلیون تومان شد

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران: 🔹خط فقر در جامعه برای خانوار ۴نفره ۱۰میلیون تومان است. 🔹بسیاری از کارگران توان خرید گوشی موبایل برای ادامه تحصیل فرزاندانشان را ندارند. 🔹با دریافت خوشبینانه حقوق ماهیانه سه میلیون تومان به راحتی میتوان اثبات نمود که کارگران (بیش از نیمی از جمعیت کشورمان) در …

گزارش
مصدومیت دو کارگر و سه آتشفشان در حادثه آتش سوزی کارخانه مواد شیمیایی

  مصدومیت دو کارگر و سه آتشفشان در حادثه آتش سوزی کارخانه مواد شیمیایی دو کارگر و سه آتشفشان در حادثه آتش سوزی شب گذشته یک کارخانه مواد شیمیایی در شهرک صنعتی اشتهارد مصدوم شدند.

خبر
وضعیت زندانی سیاسی سهیلا حجاب، نگران کننده است

#سهیلا_حجاب در شرایط وخیم جسمی در بند قرنطینه زندان قرچک ورامین به سر می‌برد و از حق درمان و دیدار با خانواده محروم شده‌ است. سهیلا حجاب، زندانی سیاسی که محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری میکند، علیرغم تاربینی و عدم تعادل در حرکت از حق درمان و …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: