🔴 افزایش شمار بازداشت‌شدگان معترض به “مرگ مشکوک” #حسن_حیدری شاعر اهل اهواز؛ احراز هویت برخی بازداشتی‌ها

گزارش

ده‌ها تن از شهروندان اهوازی در حین و پس از برگزاری مراسم عزاداری حسن حیدری شاعر و فعال فرهنگی عرب اهل اهواز که مرگ او “مشکوک” گزارش شده‌ بود، بازداشت و به مکان‌های نامعلوم منتقل شده‌اند.

حسن حیدری شاعر و فعال فرهنگی عرب اهل اهواز سحرگاه روز یک‌شنبه ۱۹ آبان‌ماه ۹۸، به دلیل وخامت حالش به بیمارستان شفا در اهواز منتقل شد و صبح همان روز در بیمارستان جان خود را از دست داد.

فعالان حقوق بشر در اهواز گفته‌اند که “مرگ او مشکوک بوده‌است.”

‏پس از انتشار این خبر در شبکه‌های اجتماعی شمار زیادی از شهروندان اهوازی در اعتراض به فوت مشکوک این شاعر مراسم عزاداری خود را همراه با اعتراض برگزار کردند.

منابع محلی می‌گویند که طی روزهای دوشنبه ۲۰ و سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه ماموران امنیتی ده‌ها نفر بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل کرده‌اند.

روز دوشنبه شمار زیادی از شهروندان مناطق مختلف در اهواز در مراسم عزادارى این شاعر جوان شرکت کردند و به مرگ مشکوک او اعتراض کردند و یزله هاى (پایکوبى) ملى و حماسى برپاکردند. حسن حیدری دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ به خاک سپرده‌شد.

برخی شهروندان جاده‌های منتهی به کوت‌عبدالله را بستند. ویدئویی نیز روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که مردم پرچم جمهوری اسلامی را به نشانه اعتراض پایین می‌کشند.

به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز و خبرهای منتشر شده در شبکه‌های مجازی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ده‌ها تن بازداشت شده‌اند. آمار دقیقی از تعداد بازداشت‌شده‌ها در دست نیست، اما بیشتر افرادی که بازداشت شده‌اند از مناطق عرب‌نشین اهواز از جمله درویشیه، شکاره۲، شکاره۳، قلعه کنعان و کوی علوی هستند.

نیروهای امنیتی بعد از مرگ این شاعر جوان پدرش را در یک مصاحبه ای مجبور کردند که بگوید حسن حیدری به مرگ طبیعی در اثر سکته قلبی فوت کرده است.
حسین حیدری، برادر حسن حیدری، شاعر جوان عرب اهوازی اظهارات پدرش درباره مرگ طبیعی فرزندش و بی‌تقصیر بودن دولت در این زمینه را رد کرد.

با احتساب بازداشت عباس سحاگی، خواننده معروف اهوازی که خبر بازداشت او روز سه شنبه ۲۱ آبان منتشر شد هویت افرادی که بازداشت آن‌ها محرز شده‌است به ۲۲ تن می‌رسد. با این حال منابع مطلع می‌گویند که تعداد بازداشتی‌ها بیشتر از این است.

در میان افراد بازداشتی نام چند تن از نزدیکان و همسایگان این شاعر نیز به چشم می‌خورد.
bit.ly/32JF051
⬅️ هویت برخی از افراد بازداشتی عبارتند از:

“‏١-ابراهیم حیدری ۳۰ ساله، فرزند خنجر-‏٢-یوسف حیدری ۲۵ساله، فرزند خنجر-٣-قاسم حیدری ۵۴ ساله، عموی حسن حیدرى، -۴-حسن سوارى ۳۹ ساله همسایه حسن حیدری-۵- رضا امیری⁩، شاعر-۶-رحیم امیری⁩ پدر رضا امیرى-٧محمدامیری⁩ برادر رضا امیرى-٨-منصور امیری⁩ عموى رضا امیرى-٩- کریم ناصری⁩ همراه فرزندانش-١٠- محمد ناصری⁩-١١-خلیل ناصری⁩-١٢-علی ناصری⁩-١٣-ناصر سوارى-١۴-رضا بالدى-١۵-سید عبدالله غرابى١۶-على مجدم، شاعر-١٧-طارق ناصرى فرزند فیصل-١٨-هانى جابرى-١٩- ایاد جابرى-٢٠-على جابرى-٢١- دانیال باوی-۲۲-عباس سحاگی، خواننده”

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
صدای مادر #امید_رضایی که برای جان‌بخشان #آبان۹۸ می‌خواند.

🔴با نزدیک شدن به  آبان  خونین دل مادران داغدیده پر از حزن و اندوه بیشتری میشود …. بلند بگو مرگ بر خامنه ای مرگ بر استبداد 🔹 در ویدیو تصویر برخی از جانباختگان آبان ۹۸ دیده می‌شود. #آبان_زنده_است #آبان_ادامه_دارد #آبان_خونین

خبر
آرزوی مادران داغدیده: طناب دار بر گردن خامنه‌ای!

مادر آرش (علیرضا) بابامیری وکیل جوان پایه یک مهابادی که قربانی تصمیم خامنه‌ای برای نخریدن واکسن معتبر کرونا شد، دعا میکند خامنه‌ای خائن توسط جوانان حلق آویز شود. هر مرگ بر اثر کرونا یک نفرین علیه خامنه‌ای بعنوان عامل قتل عام مردم ایران.

خبر
ازدیکتاتوری خامنه ای میراثی تلخ به یادگار مانده،میراثی به نامِ«مادرانِ داغدیده»…

مادرانِ داغداری که هیچ چیزی مرهم دردشان نیست،آنها چیزی برای از دست دادن ندارند،خشم و دردِ مادرِ داغدار،تا ابدالدهر تمام نمی‌شود. این خشم،این غم،این دلِ شکسته،اگر که لبریز شود،اگر که طاقتش طاق شود،مهار شدنی نیست. در فیلم «سریرِ خون»از آکیرا کوروساوا دیالوگی است که میگوید: «تاج و تختی که از …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: