🔴 انتقال سهیل عربی علیرغم وخامت وضعیت جسمانی ناشی از اعتصاب غذا به بازداشتگاه ۱الف قرارگاه ثارالله سپاه جهت بازجویی به بهانه اعزام به بیمارستان

امروز سه شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹, سهیل عربی, زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ به بهانه اعزام به بیمارستان توسط ماموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران به یکی از بازداشتگاههای این ارگان امنیتی در محدوده بزرگراه نیایش در تهران منتقل و تحت بازجوئی و تهدید قرار گرفت. این زندانی سیاسی برای دومین بار طی هفته جاری از زندان تهران بزرگ به بند ۱ الف سپاه پاسداران در محدوده افسریه تهران منتقل شد.
روز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, سهیل عربی, زندانی سیاسی محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ در یازدهمین روز از اعتصاب غذا به بهانه اعزام به بیمارستان توسط ماموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران به یکی از درمانگاههای وابسته به این ارگان امنیتی مستقر در یکی از پایگاههای سپاه در تهران منتقل شد

و پس از تزریق چند آمپول آرام بخش به بازداشتگاه مخفی این ارگان امنیتی در محدوده بزرگراه نیایش تهران منتقل گردید و به مدت ۲۴ ساعت تحت بازجوئی و تهدید توسط بازجویان قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران قرار گرفت. سهیل عربی پس از تحمل ۲۴ ساعت بازجوئی روز گذشته به زندان تهران بزرگ منتقل شد اما امروز مجدداً به بازداشتگاه ۱الف این ارگان امنیتی در محدوده افسریه تهران منتقل شده است.

“در حالی که سهیل عربی در بیست و هشتمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود که با هدف دستیابی به حق درمان و سایر حقوق زندانیان از جمله اعطای مرخصی و یا تائید درخواست اعاده دادرسی آزادی مشروط وی بسر می برد با اعلام علی چهارمحالی, رئیس زندان تهران بزرگ مبنی بر اعزام سهیل به بیمارستان این زندانی سیاسی را تحویل ماموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران داد”.

این منبع مطلع در ادامه همچنین گفت: “در همین حال سهیل عربی با چشم بند, دستبند و پابند به یکی از بازداشتگاههای مخفی اطلاعات سپاه پاسداران در محدوده بزرگراه نیایش در تهران منتقل شد و به دلیل انتشار نامه های اخیر و انتشار اخبار وی در رسانه های مدافع حقوق بشر که در خارج از ایران فعالیت می کنند مورد بازجوئی توام با تهدید قرار گرفت. بازجویان به این زندانی سیاسی تهدید که چرا خبرهای اعتصاب غذا و محرومیت از درمان و حق دادرسی عادلانه این زندانی سیاسی در این رسانه ها منتشر شده است”.

یک  منبع مطلع افزود: “امروز سهیل عربی, بدون اعلام قبلی مجدداً به بهانه اعزام به بیمارستان بازداشتگاه ۱الف سپاه پاسداران واقع در محدوده افسریه تهران منتقل شده و با توجه به اعلام ماموران قرارگاه ثارالله این زندانی سیاسی به مدت ۲۱ روز تحت بازجوئی قرار خواهد گرفت. احتمال پرونده سازی و شکنجه سهیل عربی در طی دوران بازجوئی دور از ذهن نیست”.

لازم به ذکر است؛ علت بروز بیماری “تروما بلانت” در سهیل عربی به نامه سرگشاده ای بر می‌گردد که وی در اواخر فروردین ماه ۱۳۹۸ با موضوع « در حاشیه » به وضعیت فقر در مناطق جنوبی تهران و حومه پرداخته بود صورت گرفت و در آن زمان این زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ محبوس بود و پس انتشار آن نامه در فضای رسانه ای پس از انتقال به بازداشتگاه قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه در افسریه تهران  از سوی بازجوی آن ارگان امنیتی مورد ضرب و شتم شدید بازجویان سپاه وضربه شدید یه بیضه وی  قرار گرفت.

در تاریخ ۷ آبان ماه ۱۳۹۸, پس از فراخوانده شدن به دفتر رئیس اندرزگاه ۸ زندان اوین با چشم بند و دستبند و پابند به دفتر حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در زندان اوین منتقل شد و توسط ۲ نفر از بازجویان این ارگان امنیتی و با طرح اتهامات جدید بر این زندانی سیاسی و تهدید وی به بازگشائی پرونده جدید مورد بازجویی قرار گرفته بود.

این زندانی سیاسی برای دومین بار طی هفته جاری از زندان تهران بزرگ به بند ۱ الف سپاه پاسداران در محدوده افسریه تهران منتقل شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: