🔴 «بابک داد» روزنامه‌نگار شجاع و آزادیخواه ساکن ⁧پاریس ⁩ شب گذشته در فرانسه دار فانی را وداع گفت.

گزارش

تیم خبرگر این ضایعه را خدمت خانواده محترم شان و جامعه خبرنگاران تسلیت عرض می نماید .
“یادش گرامی، نامش جاودان”

بابک داد، روزنامه‌نگار نویسنده و کنشگر سیاسی، شامگاه جمعه پنجم اردیبهشت‌ماه در فرانسه درگذشت.

آقای داد با روزنامه‌نگاری در روزنامه «سلام» شناخته شد. او پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۷۶ خاطرات سفرهای انتخاباتی‌اش با سیدمحمد خاتمی،‌ رییس‌جمهوری پیشین ایران، را در کتاب «صد روز با خاتمی» منتشر کرد که بسیار پرفروش شد.

وی پس از انتخابات جنجالی ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ ایران را ترک و در پاریس زندگی ‌کرد.

او متولد بهمن‌ماه سال ۱۳۴۸ بود و در هنگام فوت ۵۱ سال سن داشت.

به یاد این روزنامه نگار متعهد و مخالف حکومت دیکتاتوری وقیح برخی از متن های فاخر ایشان تقدیم میگردد…

نمازجمعه‌ی دوپینگی؛ درمان «آقا»!♦️
➖هر کاری می‌کنند ″آقا خوشش بیاید!″➖
تبلیغات شدید سراسری از چهار روز قبل آغاز شده! ایجاد محدوده ترافیکی در قلب پایتخت، فراخوان و سفر رایگان هزاران نیروی ولایی از سراسر کشور برای حضور در نمازجمعه تهران، رایگان کردن مترو برای روز جمعه، بیمه کردن رایگان برای تمام نمازگزارن (البته فقط برای همین یک‌روز جمعه)، که اگر خدای ناکرده مثل کشته شدن فاجعه‌بار ۷۸ نفر زیر دست‌و‌پا در کرمان اتفاق مشابهی بیفتد، «بیمه» باشند!… اینها فقط بخشی از «دوپینگ حکومتی» برای برگزاری نمازجمعه تهران به امامت رهبر است که بارها عکس‌های او توسط مردم کوچه و بازار پاره و پایین کشیده شده و افسردگی ایشان عود کرده است!
🔹رهبر معظم علاوه بر افسردگی مزمن قبلی، به تازگی دچار «سندروم افسردگی بعد از تشییع» هم شده‌اند! یک سندروم روحی است که برای درمان، او را باید با جمعیتی فراوان از شعارگویان و هوادارن به «رضایت» برسانند! مهم نیست جمعیت را از شهرهای دور و نزدیک و با انواع امکانات «رایگان» بیاورند. برای دفتر رهبری، مهم آن است که ایشان را «جمعیت درمانی» کنند و اعتمادنفس را به او برگردانند!
🔹کیست نداند در این سی سال رهبری، آقای خامنه‌ای تحمّل هیچ فرد «محبوب و مردمی» را نداشته و هر کدام از آنهایی که بیشتر از رأی او در انتخابات ریاست جمهوری دهه شصت، از مردم رأی گرفته‌اند، همه را به شکلی «منزوی، خانه‌نشین، حصر و ممنوع‌التصویر» کرده تا فقط خودش در محور توجه باشد! تردید ندارم او حتی به جمعیتی که برای تشییع سردار قاسم سلیمانی به خیابانها آمدند؛ شدیداً ″رشک″ برده است!
🔹آقا این چند روزه خیلی تلاش کرد در ظاهر مثل حاج قاسم باشد. حتی یک بار در همین هفته مثل او «آرزوی شهادت!» کرد؛ ولی به قول خودش: ″اینها کفایت نمی‌کنند!″ لذا برای تسکین دل ایشان که باور کند «هنوز مردمی هستند که او را دوست می‌دارند» و برای آنکه از افسردگی بعد از تشییع هم در آید، بعد از هشت سال از بهمن ۹۰، بیت رهبری قرار گذاشته این جمعه، نماز‌جمعه را هر طور هست شلوغ و «میلیونی!» کنند!
مراسمی «فول امکانات» که در آن، با تصاویر هوایی، پارچه‌های بزرگی برای پوشاندن کچلی جمعیت و ترفندهای تصویری، ایشان را تا مدتی به «اوج رضایت» برسانند!
🔹رقابتی بزرگ بین دستگاههای حکومتی در گرفته، از صداوسیما و مؤسسات خاص که چندین «تیزر تبلیغاتی!» برای نمازجمعه ساخته‌اند تا از حالا «نمازجمعه‌ی تاریخ ساز!» را به حلق دنیا فرو کنند، تا ‏شرکت بیمه فلان که در اطلاعیه‌ای اعلام کرده «روز جمعه، نمازگزارن را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه یک روزه قرار می‌دهد»!
🔹خلاصه از دیدن جمعیتی که از شهرهای دور و نزدیک به این «تور رایگان» می‌آیند، خیلی تعجب نباید کرد. در این «حکومت فقیر پرور» خیلی از مردم را می‌شناسیم که اعتقادی به این حکومت ندارند؛ اما هیچ تفریحی هم ندارند! در این مناسبت‌های حکومتی، همان یک سفر مجانی و چند وعده غذای گرم و مترو رایگان، برای خیلی از مردم ما حکم «تفریح» پیدا کرده! باید در میان مردم فقیر حاشیه‌ی شهرها زندگی کرده باشید و جمعه‌های کسالت‌بار آن مناطق را دیده باشید تا این موضوع را به عنوان یک «آسیب اجتماعی دردناک» باور کنید.
🔹کشور را به «کره شمالی» تبدیل کرده‌اند و «نمایش» طرفداری از رهبر، راهی است برای نوشتن هزاران صورتحساب و بخوربخورهای «مؤسسات فاسد» و البته پر درآمدتر از همه؛ مراسم «تجدید بیعت با رهبر معظم!»
🔹اینکه خامنه‌ای چه می‌خواهد بگوید از حالا روشن است. ایشان تخصص عجیبی برای پاسخ به «آرامم کن آقاجان!» دارند. «قله و پیچ و باید بالا برویم و اینها امتحان است و…»
فردا هم اگر از ملت و بقیه «طلبکار» نشود، حتماً «سقوط هواپیما» را گردن ترامپ خواهد انداخت و در نقش یک اپوزیسیون طلبکار، به همه‌ی مسئولان غیرخودی انتقاد خواهد کرد! و حتماً «راه نجات از دشمن» را در حضور مردم در انتخابات پرشور مجلس نشان خواهد داد!
🔹اگر اینها «کفایت نکرد»؛ با لرزاندن صدا و یک بغض و «گریه شدید حضار» و مظلوم‌نمایی، یک کارهایی بلد است!
اینها گفته شد تا «هر چیز دیگری هم گفت» را با احتیاط تحلیل و تفسیر کنید! این رهبر معظم، دیگر در سن ۸۳ سالگی «منقلب و متحول» نخواهد شد!
بابک‌داد ۹۸/۱۰/۲۶

اخرین متن تلگرام زنده یاد بابک داد

♦️روزی که «نردبانِ ظلم و تبعیض» بیفتد!♦️
سال‌هاست این «نهادهای بی‌خاصیت» بودجه‌های عمومی را می‌بلعند و هیچ محصول مفیدی هم به جامعه ارائه نمی‌کنند!
🔹پرسش این است؛ این حکومت فربه و قشر پرمصرف روحانیان، دقیقاً چه کاری برای مردم در این روزهای مصیبت‌زده می‌کنند؟
غیر از این روزها و در کل، دقیقاً چه کاری بلدند که این هزاران میلیاردها را «سال به سال!» می‌گیرند؟
🔹جدول بودجه‌های سال ۹۹ را تماشا کنید و ارقام برخی از این نهادهای حکومتی بی‌خاصیت را.
🔹این وضعیت ماندگار نیست و″عاقبت این نردبان افتادنی است!″ وای از روزی که «نردبان» بیفتد؛ چه‌ها خواهند کرد این مردم دردمند!
بابک‌داد ۹۹/۱/۸

--۸

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فیلم تجمع اعتراضی خانواده‌های جانباختگان پرواز #PS752

آن جنایتکارانی که بچه های ما را از بین بردند کجایند؟ چرا معرفی نمی شوند! 👈فیلم  تجمع اعتراضی امروز خانواده‌های جانباختگان پرواز #PS752 مقابل مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه رژیم هواپیمای پرواز ۷۵۲ تهران ــ کیف در ۱۸ دی ۱۳۹۸ با شلیک سپاه تروریستی پاسداران سرنگون شد …

خبر
انتقال سمانه نوروزمرادی، زندانی مشروطه‌خواه، به زندان رودسر

روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، سمانه نوروزمرادی، زندانی مشروطه‌خواه، که در حال گذران دوران محکومیت خود در زندان اوین بود، به زندان رودسر منتقل شد. ‌ گفته می‌شود سمانه نوروز مرادی را به بهانه ملاقات با وکیلش از بند زنان زندان اوین خارج کرده و بدون اطلاع قبلی به زندان …

خبر
پرونده سازی در زندان| جلسه بیدادگاه محمد بنازاده امیرخیزی، مجید اسدی و پیام شکیبا برگزار شد

مجید اسدی، محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا نهایتا در تاریخ یک مردادماه امسال جهت بازجویی از بابت این پرونده از زندان رجایی شهر کرج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند دویست و نه زندان اوین منتقل شدند. آنها نهایتا اواخر شهریورماه امسال با پایان ایام بازجویی به بند …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: