🔴 بازداشتگاه «یک الف» سپاه در شرق تهران؛ محل شکنجه و اخذ اعترافات اجباری از شهروندان معترض/ تصاویر موقعیت این بازداشتگاه

بازداشتگاه «یک الف» یکی از مکان های متعلق به قرارگاه ثارالله است که برای شکنجه معترضان و فعالان سیاسی ساخته شده است.
‌ سپاه پاسداران در سال ۹۵ فعالان سیاسی و بازداشت شدگان اعتراضات مردمی را به مکانی در شرق تهران منتقل می کرده اند؛ بازداشت شدگان با چشم بند به این بازداشتگاه منتقل شده و تحت بازجویی و شکنجه نیز قرار گرفته اند.

✔️ این بازداشتگاه مخفی در شرق یا شمال شرقی تهران  در منطقه ای موسوم به سرخه حصار تهران در محدوده تهرانپارس واقع شده است..

و مجاور پادگانی در اون حوالی قرارگرفته است

اتاق های انفرادی ۲در ۲ که حموم ودستشویی داخل انفرادی میباشد وبه زندانی سیاسی  حتی اجازه رفتن به خارج از انفرادی به بهانه دستشویی یا حمام هم داده نمیشود …

بازچویی های طولانی مدت و خشن که بعد از صبحانه انجام میشود ودر شبانه روز بیش از ۱۲ ساعت بازجویی سنگین که از نظر جسمی وروحی شخص رادر فشار روحی مضاعف قرار میدهد

به گفته منبعی موثق بخشی از پادگان سرخه حصار رو نیز تبدیل به بند امنیتی  کرده اند و زندانی های خاص امنیتی متل

دو نفر از ۳ شهروند استرالیایی, بازداشت شده در ایران بنام های “جولی کینگ” و “مارک فیرکین”, که پیش از این به اتهام پرواز دادن پهپاد در محدوده مناطق نظامی در ایران بازداشت شده بودند در این انفرادی ها نگهداری میکردند

✔️ ورودی این بازداشتگاه را در تصویر زیر مشاهده می کنید؛ به گفته شاهدان این ورودی شیب دار است و مأموران چشم بند بازداشت شدگان پس از گذشت از ورودی باز می کنند.

✔️ شهروندان منتقل شده به این بازداشتگاه  اعلام کردند که این بازداشگاه چندطبقه دارد و در زیرزمین آن سلول های انفرادی با دیوار سفید با ارتفاع بیش از ۴ متر قرار گرفته و سوییت های عمومی در طبقات قرار دارند.

✔️ بازداشت شدگان همچنین می گویند که «احتمال می رود این بازداشتگاه مخفی در محوطه یک سازمان اداری باشد چرا که در حین انتقال صدای افرادی بی اطلاع از وضعیت شنیده می شد و مأموران نیز طی انتقال ها مکررا ما را تهدید به سکوت می کردند»

✔️ درهای ورودی بازداشتگاه با کلید هوشمند باز و بسته می‌شوند.

✔️ زندانیان این بازداشتگاه همچنین به ‌وسیله دوربین مدار بسته کنترل و مکالمات آنان نیز به وسیله مأموران شنود می‌شود.

✔️ یک اتاق در محوطه این بازداشتگاه قرار دارد که محل کسب اعترافات اجباری است.

✔️ گفتنی است که شمار کثیری از بازداشت شدگان اعتراضات آبان و دی ماه ۹۸ جهت بازجویی و ضبط اعترافات اجباری به این بازداشتگاه منتقل شده‌اند.

✔️ اعترافات تعدادی بازداشتگاه شدگان علیه خود که بر اثر فشارهای مأموران صورت گرفته هم اکنون آنان را با حکم اعدام مواجه ساخته است.

✔️ تعدادی پس از خروج از این بازداشتگاه همچنان با مشکلات جسمانی مواجه اند و محرومیت از درمان در زندان ها وضعیت آنان را وخیم تر ساخته است.
انواع شکنجه های روحی و جسمی همچون ضرب و شتم و تجویز قرص های روانی بر این بازداشت شدگان اعمال شده است. بازداشت شدگان زن تحت فشارهای جنسی و تجاوز نیز قرار گرفته‌اند.

✔️ قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران از دهه هشتاد بازداشتگاه های مخفی متعددی در تهران دائر کرده است؛ بازداشتگاه «قمر وزارت»، «نبوت»، «سئول» و «منفی چهار وزارت کشور» نام تعدادی از این بازداشتگاه های مخفی است که پس از هر دوره اعتراضات مردمی محل بازجویی و شکنجه شهروندان بوده‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: