🔴 بازداشت و پرونده سازى براى ۱۳۰ شهروند عرب اهل #روستاى_ابوالفضل و جزئیات بیشتر در مورد اراضى این روستا

ویدیو ها

 

روستاى ابوالفضل (ابونخیلات) شهر اهواز بین شهرک زردشت و پایگاه پدافند هوائى در شمال غربى شهر اهواز واقع است. این روستا سابقاً زمین کشاورزى بوده و سپس توسط اهالى و با تغییر کاربری از کشاورزی به زمین شهری اهالى مبادرت به ساخت وساز کردند وهیچ نهادى یا سازمانى اعتراص نکرده است. روستاى ابوالفضل هم اکنون جزء بخش ۸ شهر اهواز و از ۱۲ خیابان تشکیل شده که در هر خیابان بیش از ۴۰ خانه ساخته شده است و متراژ زمین هاى نزدیک جاده اصلى هر مترى ۲ ملیون تومان معامله مى شود.

با طرح توسعه کلان شهر اهواز در سال هاى اخیر این روستا و زمینهاى حاشیه شهر اهواز مورد طمع خیلى از سازمانها و نهادها و افراد با نفوذ نظام قرار گرفته است و چندین هکتار از زمین هاى مردم توسط نهادهاى حکومتى از جمله #بنیاد_مستضعفان مورد تصرف قرار گرفتند.

اهالى روستاى ابوالفضل در دو سال اخیر چند بار به تهران رفته و جلساتى با بنیاد مستضعفان و نهادهاى دیگر داشته اند وبطور مسالمت آمیز خواستار حل قضیه بودند. اهالى روستا مى گویند:”ما سند مشاع و کشاورزى داریم و این زمین هاى آباء واجدادماست، با مراجعه به تهران به ما قول مساعد و حل موضوع را دادند.

اهالى مى گویند: در اهواز به ما گفتند، مدارک و متراژ را بیاورید همراه با مشخصات املاک با ( یو تی ام) و لیست کامل اهالی، این را صورت جلسه کردیم.
بعد از مدتی، با گرفتن کارشناس ثبت اسناد و تهیه یو تی ام، آنچه که بنیاد اهواز خواست را تقدیم کردیم.متاسفانه بر خلاف قول و قرار هائی که داده شد و قرار بود مسئله حل و فصل شود کاملا قضیه بر عکس شد و آقایان موضوع تصرف را با جدیت بیشتری دنبال و زمانی نگذشت که برای بیش از ۱۳۰ نفر از اهالی روستا احضاریه دادگاه آمد. این افراد در بازداشت بودند وهم اکنون اکثر آنها با قرار وثیقه دوملیارد ریال براى هرکدام و بعضى با کارت کارمندى با فیش حقوقى با ضمانت آزاد شدند و پرونده آنها همچنان در دادگاه مفتوح است.

اهالى روستا اضافه مى کنند: اجرائیات شهردارى به همراه نیروى انتظامى هر چند روزى به ما هجوم مى کنند و تعدادى از منازل ما را تخریب مى کنند، حتى شبانه نیز هجوم مى کنند وباعث رعب و وحشت بین کودکان و زنان شده، اهالى روستا را به چند گروه تقسیم کردیم و هر شب نگهبانى مى دهیم.

مدتى پیش در مقابله با نیروى انتظامى و اجرائیات شهردارى، نیروهاى امنیتى بیش از ۱۳۰ نفر از اهالى روستاى ابوالفضل بازداشت کردند، این افراد مى گویند؛ در بازداشتگاه زیر فشار بودیم واز ما خواستند که تعهد بدهیم، موضوع انهدام وتخریب منازل را قبول کنیم اما اینکار را نکردیم وحتى یکى از مالکین بنام نادر لویمى که بنگاه دار است همچنان در بازداشت زیر شدیدترین فشار و بدون حق داشتن وکیل بسر مى برد ویکى از اهالى روستا به اتهام تحریک اهالى همچنان از روستا گریخته و تحت تعقیب است.

اسامى بعضى از شهروندانى که با قرار وثیقه آزاد شدند، بشرح زیر است::

١-جعفر لویمی(کعبى)،
٢-رحیم لویمى
٣-سعید لویمى،
۴-نادر لویمی(هنوز در بازداشت)
۵-یونس لویمى
۶-فاروق لویمى
٧-محمد لویمى
٨-عبدالامام لویمى،
٩-اسماعیل لویمى ،
١٠-حکیم لویمى ،
١١-حاج منصور لویمى
١٢-شجاع لویمى فرزند سعید ،
١٣-محمد لویمى فرزند سعید،
١۴-احمد لویمى فرزند سعید،
١۵-جعفر لویمى،
١۶-هاشم لویمى،
١٧- مالک لویمى
١٨-سعید غزى
١٩-صباح حراجى،
٢٠-کریم حراجی،
٢١-خلف حراجى،
٢٢-عادل حراجى،
٢٣-عدنان حراجى،
٢۴-رمضان حراجى،
٢۵-عبدالزهرا حراجى ،
٢۶-جمیل مروانى،
٢٧-على حیدرى،
٢٨-سعید سعیداوى،
٢٩-حکیم سعیداوى،
٣٠-سالم سعیداوى،
٣١-حاج عبدالنبى حلفى،
٣٢-عبدالساده حلفى،
٣٣-امید حلفى، على حلفى،
٣۴-حاج حسن حلفى صاب مسجد روستا(نیروها تلاش کردند مسجد را تخریب کنند) ،
٣۵-على عبیداوى،
٣۶-حسن غرباوى با دو فرزندش،
٣٧-محمد خالدی،
٣٨-ناصر خالدى،
٣٩-خالد عبیداوى ،
۴٠-ولید بروایه ،
۴١-على خسرجى،
۴٢-جوحى سیلاوى،
۴٣-حمود سیلاوى،
۴۴-جاسم سیلاوى،
۴۵-کاظم سیلاوى،
۴۶-حمید سیلاوى،
۴٧-سجاد شریفى(تحت تعقیب)،
۴٨-على مرعى
۴٩-حسین مرعى ،
۵٠-مهدى سیاحى ،
۵١-هادى سیاحى ،
۵٢-حسین سیاحى،
۵۴-محمد مغینمى،
۵۵-سید یوسف موسوى(آلبوشوکه)،
۵۶-جاسم عفراوى،
۵٧-مجید دغاغله،
۵٨-جاسم حیدرى،
۵٩-لفته غرباوى،
۶٠- عدنان سوارى
……

اسناد و مدارک اهالی روستای ابوالفضل اهواز درباره حضور و فعالیت در این روستا در برابر ادعای مالکیت و درخواست تخریب بنیاد مستضعفان از جمله نامه دفتر نماینده ولی فقیه تا نامه جهادکشاورزی و وزارت راه وشهر سازى وکارشناس دادگاه نزد اهالى موجود است

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویدیو ها
فقر وبدبختی در ایران رفاه وساخت ساز در سوریه ولبنان

دانش آموز ابتدائی و راهنمائی در یک کلاس ۱۵ متری کانکسی ◾️ گزارشی میدانی از مدرسه عاشورای گوتاماکه با ۱۷۰ دانش آموز ابتدائی و راهنمائی که تنها کلاس آنها یک کانکس ۱۵ متری است. توجه شما را به دیدن این گزارش جلب می کنیم و قضاوت در باره این شرایط …

ویدیو ها
دفن شبانه جوان سنندجی کشته شده به دست نیروی انتظامی

ویدئویی منتشر شده که در آن “با وجود فشارهای امنیتی”، عده‌ای از اهالی سنندج با دف جنازه کژوان الماسی را تا گورستان شهر همراهی می‌کنند.

ویدیو ها
حکومت اسلامی داعشی در خیابان های تهران

  تخم مرغ دزد را در یک کارناوال شرم آور در خیابان کتک می‌زنند و تحقیر می‌کنند تا شتر دزدها در آسایش به تاراج مملکت مشغول باشند. درست به همین دلیل است که وقتی نوبت به اختلاس‌ها و دزدی‌های چند هزار میلیاردی مسیٔولان حکومت جمهوری اسلامی می‌رسد، واکنش خامنه‌ای یک …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: