🔴 به دلیل عدم واریز حق بیمه تکمیلی کارگران از سوی مدیریت، کارگران از دریافت خدمات بیمه محرومند

خبر

با وجود اینکه حق بیمه تکمیلی از حقوق کارگران کسر شده است، مدیریت شرکت واحد با سوء استفاده از این وجوه، حق بیمه کارگران را به شرکت بیمه‌گر پرداخت نکرده است و کارگران با وجود پرداخت حق بیمه، از خدمات بیمه تکمیلی محروم هستند. حق بیمه تکمیلی کارگران حدود شش ماه است که به شرکت بیمه‌گر پرداخت نشده است.

حتی اگر برابر مدارک و فاکتورها هزینه‌‌کرد کارگران بابت بیماری، بعد از پرداخت حق بیمه از سوی مدیریت به شرکت بیمه‌گر پس از معوق ماندن چند ماهه پرداخت گردد، کارگران از سه وجه متضرر هستند:

۱- با وجود تحمیل بیمه‌های تکمیلی به کارگران، علاوه بر حق بیمه تامین اجتماعی، کارگران باید حق بیمه دیگری بابت بیمه تکمیلی بپردازند تا در مواقع بیماری، بخشی از هزینه‌های سنگین درمان از طرف شرکت بیمه‌گر پرداخت شود و مشکل مالی بر آلام بیمارشان افزوده نگردد که این مهم محقق نمی‌شود.

۲- کارگران در هنگام بیماری علاوه بر آلام بیماری، برای تامین هزینه درمان دچار سختی مضاعف می‌شوند و چه بسا شروع پروسه درمان به دلیل عدم تامین مالی به تعویق بیفتد.

۳- چنانچه در موقع بیماری بیمه تکمیلی کارگران فعال باشد، آنان می‌توانند با مراجعه به بیمار ستان طرف قرارداد بیمه بخشی از هزینه درمان را بطور مستقیم دریافت کنند. در صورتیکه چنانچه در موقع بیماری، بیمه تکمیلی‌شان فعال نباشد باید هزینه درمان را جیب‌شان بپردازند و پس از فعال شدن بیمه تکمیلی‌شان، شرکت بیمه‌گر پس از کسر مبالغی تحت عنوان فرانشیز، مبلغ کمتری به کارگران پرداخت می‌کند.

علاوه بر معوق شدن شش ماهه پرداخت حق بیمه تکمیلی رانندگان به شرکت بیمه‌گر، هر ساله انتخاب شرکت بیمه‌گر و تنظیم قرارداد آن، پشت درهای بسته و بدونِ کمترین میزان شفافیت صورت می‌گیرد و هنگام انتخاب شرکت بیمه‌گر و تنظیم قرارداد نیز ظن بسیار می‌رود که فساد مالی صورت می‌گیرد و کارگران از مفیدترین قرارداد بیمه محروم می‌شوند. در غیر اینصورت و در صورت عدم فساد مالی، مدیریت می‌بایست با شفافیت مراحل انتخاب و قرارداد با شرکت بیمه‌گر را به اطلاع کارگران می‌رساند.

💢همکاران به سندیکای خود بپیوندید و با پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید.

اخبار، تصاویر، پیشنهادات و مشکلات در محل کار خود را با کلیک در @pvsyndica برای ما ارسال کنید.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
نامه هشت زن زندانی عقیدتی درمحکومیت کشته‌شدن بهنام محجوبی : سال ۹۹ با وقوع فاجعه‌ای دیگر به پایان خود نزدیک می‌شود

هشت تن از #زنان #زندانی_سیاسی در ایران مریم اکبری منفرد، عالیه مطلب زاده، راحله اصل احمدی، حدیث صبوری، زینت همرنگ، شیوا اسمعیلی، پریسا رفیعی و آتنا دائمی طی یک نامه سرگشاده با خانواده #بهنام_محجوبی اعلام همدردی و همبستگی کرده و به نقض حقوق زندانیان اعتراض کردند. ♦️در بخشی از نامه …

خبر
🔴دادگاه بین‌المللی مردمی در لاهه ۳۹ مقام جمهوری اسلامی را به جنایت علیه بشریت در کشتار آبان۹۸ متهم کرد

🔷دادستانی دادگاه بین‌المللی مردمی آبان در نامه‌ای به علیرضا کاظمی ابدی، سفیر ایران در لاهه، ۳۹ نفر از مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای، حسن روحانی، ابراهیم رییسی، رحمانی فضلی، محمود علوی و علی شمخانی را در ارتباط با کشتار معترضان آبان۹۸ به جنایت علیه بشریت متهم و احضار …

خبر
فریاد فاطمه ملکی درباره وضعیت وخیم محمد نوری زاد در زندان اوین

  🔴 خانم فاطمه ملکی در یک فایل صوتی از «خودزنی» مجدد دکتر محمد نوریزاد در زندان و وضعیت وخیم وی و انتقالش به بهداری زندان اوین خبر داد ( ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ) خطاب به جانیان آخوندی ضدبشری و پادوهای آدمکششان خجالت بکشید. شرم کنید. حیا کنید. خانم ملکی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: