🔴 بیانیه آموزش بین‌الملل و اتحادیه معلمان انگلستان: بازداشت مجدد اسماعیل عبدی و حکم اخراج محمد حبیبی از آموزش و پرورش را محکوم می کنیم

🔴 صدای معلمان شجاع و آزاده ایران را همه جهان شنیدند الا مسئولان فاسد رژیم ایران

بیانیه آموزش بین‌الملل و اتحادیه معلمان انگلستان:

بازداشت مجدد اسماعیل عبدی و حکم اخراج محمد حبیبی از آموزش و پرورش را محکوم می کنیم.
در اطلاعیه ای که در 22 آوریل 2020 در سایت آموزش بین الملل درج شد، آمده است:
اتحادیه معلمان انگلستان NASUWT و آموزش بین الملل (EI) بازداشت مجدد اسماعیل عبدی، عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران ( تهران) را محکوم می کند. آقای عبدی در 17 مارس 2020 با حکم مرخصی از زندان آزاد شد، اما در 21 آوریل، هنگامی که برای تمدید مرخصی به داد یاری زندان اوین مراجعه کرده بود، مجددا بازداشت شد. این اقدام با توجه به گسترش کنترل نشده ویروس کووید 19 در ایران و به ویژه شرایط نامناسب بهداشت در زندان ها و مراکز بازداشت، خطرناک است.
آقای عبدی در ژوئن سال 2015 زمانی که سامان دهی تجمع معلمان در تهران را برعهده داشت و برای اخذ ویزابه منظور شرکت در کنگره جهانی آموزش بین الملل اقدام کرده بود، بازداشت و سپس به زندان اوین منتقل گردید. او از آن زمان تا اکنون، بیشتردر این زندان محبوس بوده است. آموزش بین الملل و عفو بین الملل از هنگام دستگیری عبدی تا کنون برای آزادی ایشان کمپین کرده اند.
آموزش بین‌الملل همچنین برای آزادی بدون قید و شرط و فوری آقای محمدحبیبی عضو دیگر هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)، کمپین_می‌کند. وی در 3 مارس 2018 بازداشت و در ابتدا به ده سال و نیم زندان، (که بعدا به هفت سال و نیم تقلیل یافت) و 74 ضربه شلاق محکوم شد. محمد حبیبی به دلیل تلاش برای بهبود کیفیت آموزش و تدریس در ایران به زندان محکوم شده است. محمد حبیبی گرچه حقوق ناچیزی دریافت می کرد اما چند روز پیش، خانواده وی نامه انفصال اواز آموزش و پرورش (اگرچه وی ازسن بازنشستگی بسیار فاصله دارد) را دریافت کردند.
حکم انفصال حبیبی و بازداشت مجدد عبدی و بسیاری از فعالان حقوق بشر، نشانه موج جدیدی از سرکوب با هدف ایجاد ترس در آستانه اول ماه مه، روز کارگر است. دیوید ادواردز، دبیرکل آموزش بین الملل تأکید کرده است: “ما سرکوب حقوق معلمان متعهد و فعالین کانون های صنفی را محکوم می کنیم و به طور خستگی ناپذیر برای آزادی آنها تلاش خواهیم کرد.”

23 آوریل 2020

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: