به گفته امیرحسین نجفی، فرزند این وکیل دادگستری، او روز دوشنبه اول اسفند در تماسی از زندان اعلام کرده که از سلول انفرادی به بندی تازه تشکیل شده‌ در زندان اراک تحت عنوان «بند سیاسی» منتقل شده است.

محمد نجفی، که پیش‌تر وکالت تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی را بر عهده داشته، در جریان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶، پس از افشای کشته شدن وحید حیدری در بازداشتگاه نیروی انتظامی اراک ، بازداشت و زندانی شد.

او که با صدور ۹ حکم قضایی، زندانی شده، در حال حاضر نیز به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری، دو پرونده جدید علیه او تشکیل شده است.
سال ۸۸ دستگیر شدم و پیر شد مادرم، چرا که از وکالت معلق شدم و این یعنی نان‌آور نان ندارد، خیلی سخت گذشت، حتی بعد از آنکه اجازه وکالت یافتم، از سال ۹۱ گاهی با اتهامات فرسایشی مانع کار من شدند، و از آن سال تاکنون یک روز بدون وثیقه آزاد نبوده‌ام، و هم اینک همزمان در شش مرجع قضایی تحت پیگرد هستم و مشکلات بسیاری برای امرار معاش داشتم.
مادرم سکته کرد، مانند تکه‌ای گوشت افتاد روی تخت، به زور دکتر و دوا و ورزش لنگ‌لنگان قدم برداشت، چند سالی گذشت تا سکته دیگر از راه رسید، حال او بدتر شد، وقتی مادرم ناگهان مرد، بوسیدمش و موهای سپید کم‌پشت‌اش را با دست نوازش کردم و فریاد زدم مجلس‌ت را به آتش می‌کشم و کشیدم‌.(اسلاید دوم سخنرانی او در مراسم ختم مادرش)
اگر ظلم حکومت نبود، مادرم بیشتر و بهتر می‌زیست، ظلمی که این روزها شامل حال ملت ایران شده است.
من در این سختی‌ها به خانواده‌هایی فکر می‌کنم که جوانان رشیدشان را فدای آزادی کرده‌اند سال‌های طولانی حبس کشیده‌اند، آن‌گاه شرمنده رنج کوچک خود می‌شوم.»

این بخشی از نوشته محمد نجفی، وکیل دادگستری است، وکیلی در اراک که سال‌هاست علی‌رغم تمام تهدیدها، سختی‌ها و انتقام‌گیری نهادهای امنیتی بازهم ایستادگی کرده و همواره در کنار مردم بوده است‌.

محمد نجفی، سال گذشته ۱۴۰۰، پس از چهار سال حبس وقتی با قرار وثیقه دومیلیاردی و امضا دوازده ضامن به مرخصی آمد، نوشت: «چهارسال نوروز در زندان سال من تحویل شد و اولین بار بعد از ۹۶ است که کنار خانواده پای سفره هفت‌سین هستم.»

محمد نجفی، پیشتر وکالت شماری از فعالان سیاسی و مدنی را بر عهده داشت اما پس از آنکه در اعتراضات دی ماه سال ۱۳۹۶ کشته شدن «وحید حیدری» یک معترض جوان را در بازداشتگاه نیروی انتظامی اراک فاش کرد، بازداشت و زندانی شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: