🔴 رد پای خیریه ها و مافیای فولاد در تعیین دستمزد

مافیاهای غارتگر اقتصادی و خیریه ها علیه کارگران
کارگران گروه ملی فولاد در سه سال اخیر بارها علیه مافیای صنعتی و لابی اصفهان اعتراض کرده اند. این مافیا در زمان تحریم صنعت فلزات حسابی کاسبی میکنند. عرضه فولاد که با عنوان «طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد» توسط مجلس و اتاق بازرگانی برنامه ریزی شده، تولید فولاد کشور و صادرات آن را به عرضه در بورس منوط کرده است. با اینکار، نیاز سرمایه داران و مالکان صنایع برای افزایش سهام و سود خود از این طریق تهیه میشود و ارزش فولاد در جیب مافیا رونق میگیرد.

چرا صنعت فولاد اینقدر برای مافیای اقتصادی باارزش است؟ ایران دهمین تولیدکننده فولاد جهان است و در زمینه تولید آهن اسفنجی، تیرآهن سبک، اسلب، شمش آهن و لوله بدون درز صاحب نام است و با تولید این محصولات بیش از نود درصد ارزش افزوده تولید فولاد را کسب میکند. از آنجایی که سپاه پاسداران مشتری ثابت مافیای صنعتی است، مافیای اصفهان با جدیت به دنبال منافع فولاد اهواز میگردد زیرا تنها کارخانه ای است در آسیای غربی که میتواند میلگرد کامل و لوله بدون درز را تولید کند. بنابراین سپاه که در بخش نظامی و صنایع موشکی به این محصولات نیازمند است
،
شریک تجاری مافیای فولاد میشود. در واقع سپاه از خیریه ها و شرکت های خصوصی و بورس حمایت میکند تا بنگاه های اقتصادی و شبکه های مالی را بر اساس منافع و نیازهای خود سامان دهد. سپاه در ایران بصورت مافیایی و بدون هیچ مانع قانونی صاحب شرکت ها و هولدینگ ها میشود و با گسترش نفوذ خود در تمام شبکه های صنعتی و تولیدی، برای یکدست کردن قدرت سیاسی خیز برداشته است. تمام این روابط پیچیده از سپاه و خیریه و مجلس و دولت و مدیریت برای این است که منافع شبکه های مافیا و فساد تأمین شود. پس چاره ای نمی ماند به جز آنکه منافع نیروهای کار سرکوب شود و نیازهای طبقه کارگر در برنامه های اقتصادی گنجانده نشود. اکنون واضح است که چرا سیستم مافیایی در تمام ارکان اقتصادی کشور تنیده شده و بر ضد کارگران عمل میکنند و مانع تشکل یابی میشوند.

چون اگر کارگران تشکل های مستقل و سراسری برپا کنند، قدرت قابل توجهی در برابر این غول مافیایی شکل خواهد گرفت.

برگرفته از کانال صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: