🔴 شمار اعدام شدگان روز چهارشنبه در رجایی شهر کرج به ۹ نفر رسیداعدام زهرا اسماعیلی و شماری دیگر از هموطنان توسط ضحاکان علی خامنه ای

✅۳۰ بهمن ماه-

مراسم خاکسپاری پر از حزن و اندوه و نفرت بانوی مظلوم و بیگناه زهرا اسماعیلی که قربانی قتل حکومتی شد برگزار گردید.قتل از سوی حکومتی که به تعبیر نوید افکاری برای طناب دار خود به دنبال گردن میگردد.
مراسم خاکسپاری با حضور بسیار حزن انگیز و متاثر کننده ی اعضای خانواده و بستگان زهرا اسماعیلی برگزار شد و مهندس طبرزدی، دکتر خزعلی، رضا خندان، مهندس بهرام صباغ و بانو مرجان رستگار به نمایندگی از سوی جامعه ی مدنی ایران در این مراسم شرکت کرده و ضمن همدردی با خانواده و بستگان و گواهی بر بی گناهی بانو اسماعیلی، این قتل حکومتی را به شدت محکوم کردند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۹: پیشتر خبر اعدام هفت زندانی در روز چهارشنبه در زندان رجایی شهر کرج منتشر شده بود، اما اطلاعات جدید نشان می‌دهد که در این روز نه زندانی در این زندان اعدام شده‌اند.

، روز گذشته خبر اجرای حکم اعدام هفت زندانی ازجمله یک زن در روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه، در زندان رجایی شهر کرج را منتشر کرده بود. اطلاعات جدید نشان می‌دهد که حکم دو زندانی دیگر نیز که از زندان تهران بزرگ (فشافویه) جهت اجرای حکم به رجایی شهر منتقل شده بودند، دراین روز اجرا شده است.
این دو زندانی که در یک گروه سه نفره از زندان تهران بزرگ به رجایی شهر منتقل شده بودند، با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند.
هویت این دو زندانی اعدام شده تالحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.
درمیان اعدام شدگان این روز یک زن به‌نام زهرا اسماعیلی، که از زندان قرچک ورامین (شهر ری) به رجایی شهر منتقل شده بود نیز حضور داشت. زهرا اسماعیلی دو هفته پیش نیز جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود که به دلایلی اجرای حکمش به تعویق افتاده بود.
رضا خندان، فعال مدنی درخصوص پرونده این زن به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: «زهرا اسماعیلی متهم بوده که همسرش را به قتل رسانده. ابتدا دختر و خود خانم اسماعیلی با هم بازداشت شدند. ولی خانم اسماعیلی اوایل قبول کرد که عامل اصلی بوده تا دخترش آزاد شود ولی بعدها انکار کرده است».
این فعال مدنی در ادامه افزود: «همسر زهرا اسماعیلی مامور اداره آگاهی بوده و ظاهرا مشکلات اخلاقی و آزار و اذیت‌های مختلف داشته است».
یک منبع دیگر درخصوص جزییات پرونده زهرا اسماعیلی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «طوری که زهرا در زندان تعریف می‌کرد، همسر او شکنجه‌گر اطلاعات بوده است. او برایم تعریف می‌کرد که شوهرم صلاحیت روانی نداشته و چه کارهای غیر اخلاقی در خانه انجام می داده است. همسر این زن حتی روابطش با بچه‌های خودش هم درست و اخلاقی نبوده است. مقتول گاهی بچه‌های خود را مجبور می‌کرده فیلم‌های ناجور ببینند. زهرا بسیار زن مهربان و مودبی بود. او با وکیلش (نعمت احمدی) ملاقات داشت و یک‌بار به نقل از وکیلش تعریف کرد که وزارت اطلاعات قول داده که اجازه ندهند او اعدام شود. به‌گفته زهرا حتی نیروهای وزارت اطلاعات هم ارتباط خوبی با مقتول نداشته‌اند».
شش مرد دیگری که در روز چهارشنبه حکم اعدام ایشان به اجرا درآمد از بندهای مختلف زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی منتقل شده بودند. هویت دوتن از ایشان محمد چزانی از بند ۱ و علی بدرلو احراز شده است.
منابع رسمی تالحظه تنظیم این خبر تنها اعدام زهرا اسماعیلی را اعلان کرده‌اند.
بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، دست‌کم ۲۲۵ اعدام از بین ۲۸۰ اعدامی که سال ۲۰۱۹ در ایران اجرا شد، با اتهام «قتل عمد» بوده است.
عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: